תחבורה בדנמרק – מדריך למטייל ורכישת כרטיסים

התניידות בדנמרק היא לא תמיד עניין זול, במיוחד למשפחות. לכן, כתבנו את המדריך לתחבורה בדנמרק, שכולל את כל הטיפים וההמלצות לתכנון יעיל ונכון של החופשה. המדריך לתחבורה בדנמרק יעזור לכם למצוא את הדרך הכי חסכונית להגיע ליעד, בשילוב שיקולי הנוחות ובדגש על נסיעות בדנמרק עם ילדים.

הכלי הכי יעיל לתכנון ההתניידות והתחבורה בדנמרק הוא OMIO, מנוע השוואת המחירים המוכר והאמין, שמאפשר תכנון מסלול במגוון אמצעי תחבורה, מציע את המסלול המשתלם ביותר ומאפשר רכישת כרטיסים אונליין ישירות מתוצאות החיפוש. הסיבה שאנחנו מתחילים עם OMIO היא פשוט כי הוא מציע לנו השוואה של כל האופציות לתחבורה ציבורית בדנמרק: טיסות מול רכבות, אוטובוסים ואפילו מעבורות. לנוחיותכם, תוכלו למצוא את אומיו ממש כאן, ולהתנסות בו בעצמכם.

השוואת מחירים ורכישת כרטיסים לתחבורה בדנמרק באמצעות OMIO:

חופשה בדנמרק – עוד מידע שימושי

טיסות לדנמרק – השוואת מחירים ומידע

קניית קרונה דנית – הכסף של דנמרק

השכרת רכב בדנמרק

מלונות מומלצים בקופנהגן למשפחות עם ילדים

לעיתים ההבדל במחירים בין אוטובוס לרכבת כה משמעותי שהשוואת מחירים מהסוג שמציע מנוע החיפוש של OMIO יכולה לחסוך עשרות אירו בנסיעה, במיוחד למשפחות. דנמרק היא בהחלט לא יעד להשאיר בו את התכנונים לרגע האחרון. בהמשך המדריך תמצאו הסבר מפורט לשימוש נכון במנוע החיפוש של OMIO כדי להפיק ממנו את המיטב.

איך מזמינים כרטיסים לתחבורה ציבורית בדנמרק?

לצד קריאת המדריך לתחבורה בדנמרק, אנו מציעים שתתחילו לתכנן, לבדוק ולהשוות מחירים וזמני נסיעה כבר עכשיו. תיבת החיפוש הלבנה שמופיעה למעלה (זו שמסומנת בלוגו הכחול של OMIO) פשוטה מאוד לשימוש: תחילה מזינים את המוצא, אחר כך את היעד והתאריכים.

נדגיש שבדרך זו כדאי להזמין בעיקר כרטיסים לתחבורה בדנמרק למסלולים בין עירוניים או מדנמרק לשאר אירופה.

כך ההשוואה של OMIO עובדת:

התוצאות מחולקות לטיסות, אוטובוסים, רכבות, ומעבורות (בהתאם למה שזמין במסלול).

כל דרכי התחבורה יופיעו עם זמן הנסיעה המינימלי והמחיר המינימלי לכרטיס, ובלחיצה על דרך תחבורה בדנמרק שנראית לכם רלוונטית תוכלו לראות את כל הכרטיסים הזמינים בתאריכים שלכם.

כמה טיפים חשובים:

שימו לב למילה "transfers". המספר שלצידה מסמל כמה העברות יש, כדי לבדוק אם תאלצו להחליף רכבת או אוטובוס בדרך.

התוצאה הראשונה שתופיע היא לא תמיד הזולה ביותר אלא המומלצת ביותר.

אנחנו מעדיפים למיין את התחבורה בדנמרק לפי הזולה ביותר תחילה, בלחיצה על הכפתור הלבן משמאל (זה שיש עליו חץ שמצביע מטה עם מספר קווים ליד)  ובחירה ב"Cheapest Price".

תוכלו גם לסנן את התוצאות לפי מגוון אפשרויות רלוונטיות בכפתור ה"Filters" מצד ימין.

כרטיסים שמסומנים בברקוד ירוק, ניתן לקנות ככרטיסי מובייל.

את ההזמנה ניתן, ומומלץ, לבצע כבר בOMIO בלחיצה על הכרטיס הלוונטי, כך שתוכלו לנהל את כל הכרטיסים השונים (אוטובוסים, רכבות וכול') באותה הפלטפורמה.

אמצעי תחבורה בדנמרק

רכבות בדנמרק

הרכבות בדנמרק מופעלות על ידי חברת DSB הדנית, החברה הגדולה ביותר לרכבות בסקנדינביה.

הזמנת כרטיסים לרכבות בדנמרק ניתן לבצע עם OMIO (תוכלו לחפש אם יש רכבת ליעד שלכם במנוע החיפוש הלבן כאן בעמוד).

בהזמנת כרטיסים לרכבת בדנמרק מאומיו ניתן לבחור בין כרטיס למחלקה שנייה לבין כרטיס למחלקה ראשונה (בתוספת תשלום בדרך כלל). המחלקה הראשונה ברכבות בדנמרק בדרך כלל כוללת מושב מרווח יותר, כיבוד קל ואפילו גישה ללאונג' בתחנות הגדולות (היכן שלאונג' כזה זמין).

הרכבות בדנמרק מגיעות לכל שלושת האיים המרכזיים, ומקשרות בין מגוון רחב של ערים מרכזיות.

הנה כמה קווים פופולריים לרכבות בדנמרק ומחירי הכרטיסים המעודכנים:

רכבות מקופנהגן לאודנסה, עם זמן נסיעה של כשעה וחצי ומחירים של כ44 אירו לכיוון.

רכבות מקופנהגן לרוסקילדה, עם זמן נסיעה של כעשרים דקות ומחירי כרטיסים של כ10 אירו לכיוון.

רכבות מקופנהגן לקלונדבורג, עם זמן נסיעה של כשעה וחצי ומחירים של כ28 אירו לכיוון.

רכבות מקופנהגן לסונדרבורג עם זמן נסיעה של כשלוש שעות וחמישים דקות, ומחירים של כ60  אירו לכיוון.

השכרת רכב בדנמרק

אין ספק שכשמדובר בתחבורה בדנמרק, השכרת רכב היא בין האופציות הנוחות ביותר למשפחות.

השכרת רכב בדנמרק יכולה להיות אופציה חסכונית ונוחה, במיוחד למטיילים שהעצמאות חשובה להם יותר מכל.

לפני שמזמינים השכרת רכב בדנמרק, מומלץ לא לדלג על שלב השוואת המחירים, כדי לוודא שאתם מקבלים את המחיר הכי אטרקטיבי מבין מגוון החברות המקומיות והבינלאומיות. מומלץ לערוך השוואת מחירים עם רנטלקארס (מנוע החיפוש הכחול שממוקם, לנוחיותכם, גם כאן).

מנוע השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל:

עלות השכרת רכב ודלק בדנמרק יכולה להיות די יקרה, אך בהשוואת המחירים של רנטלקארס הצלחנו למצוא מספר אופציות מאוד זולות, כמו למשל השכרת טויוטה איגו בעלות של כ-140 אירו לשבוע בלבד (כ-560 ש"ח).

כמה טיפים חשובים להשכרת רכב בדנמרק שיכולים לעזור לכם להיערך בהתאם ולהוזיל עלויות:

-חשוב לסגור את השכרת הרכב כמה שיותר זמן מראש. כך, יהיו לכם כמה שיותר אופציות למגוון סוגי רכב, בין אם הזולים ביותר ובין אם רכבים שמתאימים למשפחות.

-סוגי רכב למשפחות ולקבוצות גדולות אפשר למצוא ולהזמין עם רנטלקארס. בתוצאות החיפוש ניתן לסנן את התוצאות ולצפות רק ברכבים משפחתיים בדנמרק, רכבי מיניוואן וכול'.

-מומלץ להוציא רישיון בינלאומי לדנמרק זמן מה מראש (ולהביא אותו בנוסף לרישיון הישראלי)

-אם אתם יכולים לנהוג ברכב ידני, ייתכן שתמצאו מחירים זולים יותר.

-אל תשכחו לבדוק אילו ביטוחים כלולים במחיר וגם כמה מזוודות ניתן להכניס לרכב (כל הפרטים האלו כתובים בחיפוש של רנטלקארס).

אם יש לכם צורך במושבי בטיחות לילדים, בדרך כלל תוכלו להוסיף אותם כתוספת במהלך ההזמנה מרנטלקארס ולבדוק כמה הם יעלו לכם. המחירים לתוספת של כיסא בטיחות לילד בהשכרת רכב בדנמרק בדרך כלל נעים בין כ28 לכ33 אירו.

שימו לב שסניפי השכרת רכב בשדה התעופה בקופנהגן נסגרים לרוב ב-11 בלילה. לכן, למטיילים שמגיעים לקופנהגן בטיסות שנוחתות בלילה (לעיתים הטיסות נוחתות אחרי חצות), אולי עדיף לקבוע השכרת רכב מהעיר בבוקר שלמחרת.

אוטובוסים בין עירוניים בדנמרק

אוטובוסים בין עירוניים הם האופציה הזולה לתחבורה בדנמרק. מכיוון שבחיפוש של OMIO אפשר לקבל השוואה של רכבות מול אוטובוסים בדנמרק, תוכלו לבחור בהזמנת כרטיס לאוטובוס, אם הכרטיס לרכבת יקר מדי.  FlixBus מפעילה קווי אוטובוסים ישירים ומהירים למגוון ענק של יעדים בדנמרק, בכל שלושת האיים המרכזיים. מחירי הכרטיסים זולים יחסית לאפשרויות האחרות.

ניתן למצוא גם קווי אוטובוסים ישירים מקופנהגן לשוודיה, לגרמניה, לנורווגיה ועוד.

חברות נוספות לאוטובוסים בין עירוניים ובינלאומיים מדנמרק כוללות, למשל, חברות אירופאיות כמו VY הנורווגית שמציעה קווים ישירים לנורווגיה מדנמרק, יורוליינס גרמניה עם קווים ישירים להמבורג ועוד.

אלו רק חלק מהקווים שתוכלו למצוא לאוטובוסים בין עירוניים בדנמרק כולל המחירים המעודכנים:

אוטובוסים מקופנהגן לארהוס, עם זמן נסיעה של כשלוש וחצי שעות-ארבע שעות ומחירים שמתחילים מכ-14 אירו לכיוון.

אוטובוסים מקופנהגן לאולבורג, עם מחירים שמתחילים מכ-18 אירו לכיוון וזמן נסיעה של כחמש-חמש וחצי שעות.

אוטובוסים מקופנהגן לאודנסה, עם זמן נסיעה של כשעה וחמישים דקות-שעתיים, ומחירים שמתחילים מכ-13 אירו לכיוון.

אוטובוסים מקופנהגן לגטבורג שבשוודיה, עם זמן נסיעה שמתחיל מכארבע וחצי שעות ומחירים שמתחילים מכ-23 אירו.

אוטובוסים מקופנהגן להמבורג, עם זמני נסיעה שמתחילים מכשמונה וחצי שעות ומחירים שמתחילים מכ-61 אירו לכיוון.

ועוד.

הסעה משדה התעופה בדנמרק

הסעה משדה התעופה בקופנהגן היא לעיתים הבחירה הכי ידידותית לתחבורה בדנמרק, במיוחד כשנוחתים בשעות לילה בשדה לחופשה משפחתית בדנמרק עם ילדים.

ניתן למצוא מוניות בשדה או בעיר, אך מתכנן טיולים מצטיין יודע שאין תחליף להזמנת הסעה משדה התעופה בקופנהגן מראש, עם נהג שמחכה עם שלט בנקודת המפגש, במחיר ידוע מראש, ועם זמן המתנה כלול למקרה שהטיסה מאחרת. שירות כזה אפשר להזמין למשל עם גט-טרנספר, למי שרוצה לסגור את הפינה לפני החופשה בהזמנה ממגוון נהגים מקומיים (הנהגים צריכים דירוג טוב כדי להישאר בשירות). אל תשכחו לבחור ב"Transfer" כדי להזמין נהג פרטי שמחכה עם שלט בנקודת המפגש.

להזמנת הסעה משדה התעופה בדנמרק באמצעות גט טרנספר לחצו כאן

לחלופין, אפשר לתפוס מונית מחוץ לטרמינל 3. מוניות בקופנהגן פועלות עם מונה, וניתן לבקש מהנהג לשלם עם אשראי בתחילת הנסיעה. ניתן בדרך כלל גם להעלות אופניים למוניות בקופנהגן. בהזמנת הסעה עם גט-טרנספר, המחיר קבוע מראש וכולל זמן המתנה (בשדות תעופה 60 דקות בדרך כלל).

אופציה נוספת היא להזמין נהג פרטי בדנמרק לזמן מסוים (בגט-טרנספר לחצו על "Per Hour"), עם תשלום לפי שעה למשל, ולבנות טיול יום ברחבי דנמרק בהתאמה אישית, ללא הצורך לנהוג בעצמכם.

אם יש לכם צורך בסוג רכב מסוים, כדאי להזמין את ההסעה או הנהג הפרטי מראש. בגט-טרנספר מצאנו הסעות בדנמרק (במגוון יעדים, לא רק בשדה התעופה) עם מספר סוגי רכבים:

רכב VIP, רכב ביזנס, רחב קומפורט, רכב SUV, וואן לשמונה נוסעים, מיניבוס לשישה עשר נוסעים ואפילו אוטובוס לחמישים נוסעים!

טיסות פנים בדנמרק

ניתן למצוא מגוון די רחב של טיסות פנים בדנמרק, כאשר רובן ממריאות מקופנהגן. מספר חברות מקומיות מפעילות את הטיסות, והן בדרך כלל יוצאות בתדירות גבוהה, עם טווח מחירים מאוד משתנה.

טיסות פנים לדנמרק אפשר להזמין עם OMIO לאחר השוואה של טיסה אל מול אוטובוס או רכבת וכול'.

רוב טיסות הפנים מקופנהגן חוסכות נסיעה של כארבע שעות פחות או יותר, ובכל זאת, אם מצאתם טיסה זולה ואתם ממש מעדיפים לוותר על הנסיעה, יתכן שזוהי תהיה אופציה פרקטית עבורכם לתחבורה בדנמרק.

בנוסף, ישנם מספר קווי טיסות פנים בדנמרק שהם די פרקטים, ויחסכו לכם נסיעה של כשבע שעות נסיעה, כמו למשל הטיסות הישירות לבורנהולם, בין היעדים הקסומים ביותר בדנמרק, שיוצאות ממגוון יעדים בדנמרק ולעיתים יכולים לחסוך זמן נסיעה משמעותי.

לפי האתר של שדה התעופה, צריך להגיע לשדה התעופה של קופנהגן כשעה וחצי לפני טיסות פנים, אך אנחנו היינו משאירים זמן נוסף למקרה של עיכובים.

אלו רק כמה אפשרויות לטיסות פנים בדנמרק:

טיסות מקופנהגן לארהוס במחירים שמתחילים מכ-74 אירו לכיוון.

טיסות מקופנהגן לאאלבורג במחירים שמתחילים מכ-61 אירו לכיוון.

טיסות מקופנהגן לבורנהולם במחירים שמתחילים מכ-38 לכיוון.

טיסות מקופנהגן לסונדרבורג במחירים שמתחילים מכ-74 אירו לכיוון.

טיסות מקופנהגן לקארופ עם מחירים שמתחילים מכ-116 אירו לכיוון.

ועוד.

מעבורות בדנמרק

מעבורות הן דרך תחבורה בדנמרק שיעניקו לכם חוויה מיוחדת, אמנם לא הדרך המהירה ביותר להגיע אך בהחלט הדרך המהנה ביותר. מעבורות מדנמרק מגיעות לשוודיה, לנורווגיה וגם לגרמניה, למגוון נמלים. מומלץ להזמין כרטיסים מראש למעבורות הארוכות והבינלאומיות. מקום אמין לקנות כרטיסים למעבורות מדנמרק הוא OMIO (מנוע החיפוש הלבן, המופיע למעלה במדריך בעמוד, עם כפתור החיפוש הכתום).

אז מה זה אומר להתנייד בדנמרק עם מעבורת?

אם מדובר בשייט ארוך, כמו המעבורת מקופנהגן לאוסלו של DFDS, ניתן לצפות למעין קרוז קטן של ממש, עם חדרים, חנויות ממתקים, מתנות ואופנה, משחקייה, מסעדות ואפילו הופעות.

סוגי החדרים משתנים: חדרים פרטיים וחדרים משותפים, ובהזמנה באומיו ניתן לבחור בסוג החדר תחת "Cabins and seats" ולחיצה על "Change Selection".

אפילו במעבורות הקצרות יחסית, לעיתים יש מסעדה ומגוון שירותים לנוסעים, אך הדבר משתנה כמובן ותלוי בחברה ובמסלול.

כמה מסלולים מעניינים למעבורות מדנמרק כוללים, למשל:

מעבורת מפרדריקשוון לגטבורג שבשוודיה, עם זמן שייט של כשלוש וחצי שעות, ועם מחירי כרטיסים משתנים, החל מכ-16 אירו.

מעבורות מקופנהגן לאוסלו, עם זמן שייט של כ19 שעות ומחירים משתנים, אך בדרך כלל בסביבות 80 אירו ואפילו יותר.

ועוד.

תחבורה בדנמרק למדינות שכנות

אופציה נהדרת נוספת לתחבורה בדנמרק, וחוויה אירופאית אמיתית, היא הנסיעה ברכבות הישירות מדנמרק למדינות שכנות. כרטיסים לרכבות בינלאומיות מדנמרק אפשר לרכוש מOMIO, אך בתוצאות החיפוש כדאי למיין לפי "Fastest" (אופציה שמופיעה כשלוחצים על הכפתור הלבן משמאל עם החץ למטה).

כך יופיעו עבורכם הקווים הישירים והמהירים תחילה.

אז לאן אפשר לנסוע מדנמרק ברכבת ומהם מחירי הכרטיסים לרכבות מדנמרק לגרמניה או לשוודיה?

מקופנהגן לשטוקהולם: רכבות מקופנהגן לשטוקהולם הן רכבות SJ מהירות. זמן הנסיעה מקופנהגן לשטוקהולם ברכבות אלו הוא כחמש ורבע שעות, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ-100 אירו לאדם.

מקופנהגן להמבורג: זמן הנסיעה מקופנהגן להמבורג ברכבות ה-DB הגרמניות הוא כחמש שעות. מחירי הכרטיסים לרכבות מקופנהגן להמבורג מתחילים מכ-90 אירו.

מהי הדרך המומלצת להתניידות ותחבורה בדנמרק?

כדי להחליט איך מגיעים ממקום למקום בדנמרק, צריך לחשב את המחיר אל מול זמני הנסיעה והנוחות שבנסיעה עצמה, בהגעה לתחנה וכול'.

התחבורה הציבורית בדנמרק בתוך הערים לרוב לא דורשת תכנון מקדים. לעומת זאת, התניידות ותחבורה בדנמרק בין ערים שונות, כדאי לתכנן מראש.

מהי הדרך הכי זולה להתניידות ותחברה בדנמרק?

דרכי התחבורה הציבורית בדנמרק המהירות ביותר הן טיסות פנים, שזמינות רק בחלק מהיעדים, ורכבות. שתי הדרכים האלו הן גם הדרכים היקרות ביותר להתניידות במדינה.

לעומת זאת, האופציה הכי זולה להתניידות בתחבורה ציבורית בדנמרק היא האוטובוסים הבין עירוניים, בסגנון Coach, כמו אלו של FlixBus, עם מסלולי אקספרס ישירים בין יעדים מרכזיים.

לחלופין, חלק נכבד מהמשפחות המטיילות בדנמרק יעדיפו פשוט להזמין השכרת רכב, בלי לנסוע בתחבורה ציבורית בדנמרק בכלל.

אין דרך אחת מומלצת, ולכן טוב שבעזרת OMIO אפשר לשלב בין כמה דרכים שונות.

הטיפ שלנו הוא לעשות רשימה של כל המקומות אליהם תרצו להגיע, להזין את המסלולים באומיו כאן בעמוד, ללחוץ על "Search", לבדוק את העלויות וזמני הנסיעה ולהחליט מה מתאים לתקציב ולזמנים.

הנחות למשפחות עם ילדים בתחבורה ציבורית בדנמרק

סוגי ההנחות לכרטיסי ילדים בתחבורה בדנמרק משתנים מחברה לחברה, אך בדרך כלל כוללים הנחות או כרטיסים בחינם לילדים קטנים. ברכבת, למשל, ילדים עד גיל 11 (כולל), נוסעים בחינם (שני ילדים לכל מבוגר עם כרטיס רגיל). מעבר לכך, בדרך כלל יש הנחות לכרטיסי ילדים שעברו את גיל 11.

התנאים משתנים בהתאם לחברה כך שכדאי לבדוק מראש.

מסלולים פופולריים לחופשה בדנמרק

איך מגיעים מקופנהגן ללגולנד?

פארק לגולנד הוא בין האטרקציות הפופולריות ביותר למשפחות בדנמרק, והוא ממוקם בעיר בילונד, במרחק נסיעה של פחות משלוש שעות משדה התעופה של קופנהגן.

ניתן להגיע מקופנהגן ללגולנד במספר דרכי תחבורה בדנמרק:

באוטובוס: אוטובוס ישיר של פליקסבאס במחירים שמתחילים מכ-23 אירו לכיוון וזמן נסיעה של כשלוש וחצי שעות.

ברכבת: לוקחים רכבת מקופנהגן לויילה (Vejle), ומשם אוטובוס או מונית ישירות ללגולנד (כחצי שעה במונית, וקצת יותר באוטובוס).

אופציות נוספות כוללות כמובן נסיעה ברכב (זמן הנסיעה מקופנהגן לבילונד הוא כשעתיים וארבעים דקות), בהסעה פרטית, או במונית.

איך מגיעים מקופנהגן לארהוס?

יש מספר דרכים להגיע מקופנהגן לארהוס:

ברכבת: זמן הנסיעה מקופנהגן לארהוס ברכבת הוא כשלוש שעות, והמחירים מתחילים מכ53 אירו לכיוון.

באוטובוס: זמן הנסיעה מקופנהגן לארהוס באוטובוס הוא כשלוש וחצי שעות (לעיתים יותר), ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ14 אירו להסעות פליקסבאס.

בטיסת פנים: זמן הטיסה מקופנהגן לארהוס הוא כשלושים וחמש דקות, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ84 אירו.

אופציות נוספות כוללות כמובן הסעה פרטית, מונית, השכרת רכב וכול'.

איך מגיעים מקופנהגן לרוסקילדה?

ניתן להגיע מקופנהגן לרוסקילדה בקלות ברכבת ישירה. זמן הנסיעה ברכבת מקופנהגן לרוסקילדה הוא כ20 דקות בלבד, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ11 אירו.

אם אתם שוכרים רכב, זמן הנסיעה ברכב מקופנהגן לרוסקילדה הוא כחצי שעה-ארבעים דקות.

איך מגיעים מקופנהגן לאי פין (funen) עם תחבורה בדנמרק?

ניתן להגיע בקלות מקופנהגן לאודנסה, העיר הגדולה ביותר באי פין, במספר דרכים:

ברכבת: זמן הנסיעה ברכבת מקופנהגן לאודנסה הוא בין כשעה וארבעים וחמש דקות לכשעתיים ורבע, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ44 אירו לכיוון.

באוטובוס: זמן הנסיעה מקופנהגן לאודנסה הוא כשעה וחמישים דקות, והמחירים מתחילים מכ13 אירו לכיוון.

ברכב פרטי: זמן הנסיעה מקופנהגן לאודנסה ברכב פרטי הוא כשעה וחמישים דקות.

שימו לב שהאוטובוסים המצוינים כאן הם אוטובוסים בסגנון אקספרס, ושהמחירים, התנאים והכללים המצוינים כאן נכונים לעת כתיבת המדריך ועלולים להשתנות.

הוספת תגובה

  השאירו הודעה וסוכן נסיעות יחזור אליכם במהרה

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  הטלפון

  המסר שלך ( חשוב לרשום יעד)

  ביטוח נסיעות לחו''ל
  כרטיסי ספורט

  עדכוני מבצעי נופש

  הורדת אפליקציה
  חופשה בישראל