המרת מט"ח בנתב"ג

ישנן מגוון אפשרויות להמרת מט"ח לפני טיסה לחו"ל, בשדה התעופה ובמהלך החופשה, ולכל אפשרות יתרונות וחסרונות משלה. בכתבה זו, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיכולים לעזור לכם לחסוך כסף וזמן בעת המרת מט"ח לטיסה לחו"ל. כמו כן, נסקור מספר אפשרויות פופולריות במיוחד שמשמשות מטיילים רבים להמרת מטבע חוץ, חלקן טובות יותר וחלקן פחות. שימו לב שעליכם תמיד לוודא שהעסק ממנו אתם קונים את המטבע הוא מורשה ומוסמך, וכדאי תמיד לבקש קבלה. לפני שאתם קונים מט"ח לחופשה, כדאי לערוך חיפוש קצר ולבדוק מהו שער הדולר המעודכן כדי לוודא ששער המט"ח במקום ההמרה הגיוני. אפשרות משתלמת ונוחה במיוחד היא הזמנת מט"ח לטיסה בעזרת Fly Money. FlyMoney  היא חברת סטארטאפ ישראלית שמספקת פתרון מעולה להמרת מט"ח בנתב"ג לפני טיסה.לקניית מט"ח לחופשה בעזרת FlyMoney (ניתן לעשות זאת באמצעות במנוע שלהם כאן למעלה) יש מספר יתרונות:

  1. לא תצטרכו להמתין בתור בבנק ובדואר ולא תצטרכו לפנות בוקר או אחה"צ בימים שלפני טיסה לחו"ל, שעלולים גם ככה להיות עמוסים בסידורים. המט"ח ימתין לכם בדלפקי בנק הפועלים בטרמינל 3 ובטרמינל 1 ותוכלו לאסוף אותו בנחת לפני הטיסה.
  2. הדלפק פתוח 24 שעות ביממה.
  3. פלטפורמת קניית המט"ח של FlyMoney מפוקחת ומאובטחת.
  4. אומנם מדובר בהזמנה שמתבצעת אונליין, אך תוכלו להתקשר לטלפון של החברה ולקבל תמיכה טלפונית 24 שעות ביממה. אין צורך לאסוף כמות גדולה של מזומן – ניתן פשוט לבצע רכישת מט"ח אונליין באשראי ולקבל אותו בנתב"ג.
  5. אין דמי ביטול כך שאין סיבה לחשוש.
  6. עלות הזמנת המט"ח היא העלות הסופית וכוללת את כל העמלות, ללא הפתעות לא נעימות.
  7. החיוב מתבצע במועד העסקה (באשראי) לפי השער המוצג בזמן ביצוע ההזמנה.
  8. בFlyMoney ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של מטבעות זרים, כמו למשל קונה קרואטית, לב בולגרי, זלוטי פולני, דולר קנדי, באט תאילנדי, קרונה נורווגית, דולר אוסטרלי, יואן סיני, פזו מקסיקני ועוד.

קניית מט"ח בדואר

קניית מט"ח בדואר היא אופציה בטוחה, אך תהיו מוגבלים לדולר, אירו וליש"ט, כך שאם יש לכם צורך במטבע מקומי אחר, תאלצו לבצע המרה נוספת במהלך החופשה. כמו כן, בדואר ישראל מציעים גם כרטיס אשראי נטען (דולר) או כרטיס רב מטבעי, בעזרתו תוכלו להתנהל במהלך החופשה. עם זאת, כמעט בכל חופשה יש צורך להסתובב עם מזומן להוצאות שלא ניתן לשלם עליהן באשראי (נסיעה במונית, אוכל רחוב, דוכנים בשוק וכול'), ומשיכת מזומן עם הכרטיס עלולה להיות כרוכה בעמלת כספומט.

רכישת מט"ח בבנק

המרת מט"ח בבנק היא אפשרות נוספת שנחשבת לאמינה ובטוחה, אך ייתכן שתתקלו בעמלות נוספות כמו עמלת פקיד. חיסרון נוסף של המרת מט"ח בבנק הוא כמובן המתנה בתור. עם זאת, בשנים האחרונות רוב הבנקים מציעים מגוון שירותים חדשים להמרות מט"ח בדרכים שונות ונוחות יותר.

המרת מט"ח בצ'יינג'ים

חנויות הצ'יינג'ים יכולות להיות פתרון להמרת מט"ח במהלך החופשה (וגם לפני הטיסה), והעמלות בהן לפעמים (לא תמיד) זולות יותר לעומת רכישת מט"ח בבנק. הדאגה שעולה לעיתים באפשרות זו היא שאלת האמינות של הצ'יינג' אליו הגענו, במיוחד כאשר אנחנו בחו"ל ולא בטוחים מול איזו חברה אנחנו עומדים ומהי מידת הפיקוח. לכן כדאי תמיד לוודא שחנות הצ'יינג' היא מפוקחת ומאושרת.

כספומטים בחו"ל

אפשרות נוספת להתנהלות במהלך החופשה היא נסיעה לחו"ל עם כרטיס אשראי בינלאומי ומשיכת מזומן לפי הצורך. זוהי אפשרות יחסית בטוחה, אך כרוכה בעמלות משיכה גבוהות בדרך כלל. אם תבחרו באפשרות זאת, כדאי לבצע משיכה שתספיק לכמה ימים וכמובן לשמור את הקבלה. שימו לב לוודא שכרטיס האשראי שלכם אכן עובד בחו"ל. כדאי לוודא זאת מספיק זמן מראש למקרה שתצטרכו להזמין כרטיס בינלאומי מהסניף.

קניית מט"ח בשדה התעופה

באופן כללי, קניית מט"ח בשדות התעופה נחשבת לאפשרות יקרה יחסית עם עמלות גבוהות בדרך כלל. עם זאת, כיום ניתן למצוא מגוון שירותים שמציעים בנקים וחברות שונות, כמו FlyMoney למשל, שמאפשרים הזמנת מט"ח בשער ידוע מראש ואיסוף המט"ח בשדה התעופה. במספר חישובים שעשינו על הדרך הנכונה והמשתלמת לבצע המרת מט"ח בנתב"ג גילינו שהשירות של flymoney להזמנת מט"ח לנתב"ג משתלם יותר לעומת רכישת מט"ח מצ'יינג' בנתב"ג.

כתבה זו מכסה רק חלק מהאפשרויות הרבות להמרת מט"ח לחופשה, וכיוון שמדובר בעמלות ושערים משתנים אין לנו דרך להבטיח שאפשרות אחת תהיה טובה או בטוחה יותר מאחרת, כך שזיכרו תמיד לבדוק את שער המטבע המעודכן ולוודא שהמקור ממנו אתם מקבלים את המט"ח הוא מוסמך ואמין.

המרת מטבע
דירוג הגולשים 4.67 (9 הצבעות)
Sending