סיגישוארה ברומניה – מידע למטייל והמלצות למשפחות

סיגישוארה שבטרנסילבניה ברומניה היא אחד היעדים התיירותיים הפופולריים ברומניה, בזכות מיקומה בלב האיזור הציורי הידוע בזכות הכנסיות המבוצרות יוצאות הדופן שלה, ומעמדה המיתולוגי כעיר הלידה של דרקולה. בכתבה זו תמצאו את כל המידע הדרוש לתיכנון חופשה בסיגישוארה, החל מהסברים על אטרקציות בסיגישוארה, טיולים מאורגנים מסיגישוארה עם מדריכים מקומיים וטיפים חשובים למשפחות המגיעות אל סיגישוארה עם ילדים ועד להסברים על הגעה לסיגישוארה וסרטוני וידאו של העיר

סיגישוארה שברומניה נמצאת על נהר טרנבה במחוז מורש בחבל ההיסטורי של טרנסילבניה. ההיסטוריה של האזור ושל העיר לוקחת אותנו אחורנית כ-900 שנה, אל המאה ה-12. מלך הונגריה, שביקש להגן על הגבול מפני פלישות, הזמין בעלי מלאכה וסוחרים גרמנים, הטרלוואניסקסונים, לבנות ערים באזור וליישבן. לכן הפכה סיגישוארה למרכז מסחר ומלאכה ואמנות במרכז אירופה. מרכז סיגישוארה שימר בצורה מופתית את התכונות של עיר מבוצרת קטנה מימי הביניים ואת מרבית מראהו המקורי וזכה בשנת 1999 להכרת ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

חופשה בסיגישוארה – עוד באותו נושא:

מלונות בסיגישוארה רומניה – המומלצים ביותר למשפחות

טיול ברומניה – עוד באותו נושא:

השכרת רכב ברומניה – השוואת מחירים ועצות

רומניה עם ילדים – המלצות למטייל וטיפים לחופשות משפחתיות

טיסות לרומניה – טיפים והשוואת מחירים

סיגישוארה היא יעד תיירותי פופולארי בזכות חומת העיר העתיקה שהשתמרה היטב ומהווה אטרקציה תיירותית מרשימה ובית מגוריו של מי שכונה "ולאד המשפד", הלוא הוא הרוזן דרקולה המפורסם. המבנה שעמו מזוהה העיר יותר מכל הוא מגדל השעון. המגדל נבנה בשנת 1556 ומתנשא לגובה של 64 מטרים. כיום המבנה משמש מוזיאון להיסטוריה.

בכל שנה, בחודש יולי, מתקיים פסטיבל ימי הביניים במצודה העתיקה. משפחות עם ילדים המחפשות טיול זול בעיר ימי ביניימית צבעונית ובעלת היסטוריה מרתקת – ימצאו בסיגישוארה יעד מספק ומשביע רצון מאוד.

סיגישוארה למשפחות עם ילדים – הגעה ברכבת:

משפחות עם ילדים שירצו להגיע לסיגישוארה באמצעות רכבת מבוקרשט, יוכלו לעשות כן דרך 4 תחנות מעבר עיקריות מבוקרשט עצמה: קלוז'-נפוקה, ארד, ברשוב וסיביו, וישנן גם תחנות נוספות במקומות אחרים. קווים ישירים בינלאומיים לסיגישוארה קיימים מווינה (רכבת לילה החל מ-39 אירו. אפשר לראות ב-https://www.oebb.at) ומבודפשט בכל יום.

מתחנת הרכבת של סיגישוארה אל המרכז ההיסטורי של העיר ההגעה היא בהליכה בלבד. קחו ימינה ביציאה מתחנת הרכבת ואז קחו את הפנייה השמאלית הראשונה לעיר. חצו את הנהר בסמוך לקתדרלה האורתודוכסית, המהווה ציון דרך בולט. פנו לכיוון הכנסיות שעל הגבעה והליכה אליהן תביא אתכם למרכז העיר מימי הביניים.

רבים מהתרמילאים המבקרים בסיגישוארה מגיעים ברכבת מברשוב, וכך גם לא אחת משפחות שמגיעות אל סיגישוארה עם ילדים.  במקרה זה, תוכלו לעלות על הרכבת היוצאת מברשוב ב-8:45 בבוקר ולהגיע לסיגישוארה ב-11:00. טיול נאה וממצה למדי במרכז העיר סיגישוארה יארך כשעתיים וחצי, ואז תוכלו לשוב ולתפוס את הרכבת בחזרה לברשוב או בוקרשט, היוצאת מתחנת הרכבת של סיגישוארה בשעה 13:54. אפשר כמובן גם לחזור לבוקרשט או להגיע ליעדים נוספים באוטובוס.

תחנת האוטובוס של סיגישוארה נמצאת סמוך לתחנת הרכבת. אוטובוס נוסע לבוקרשט בשעה 14:30, אך יש צורך לאשר את סדירות האוטובוסים.

להסתובב בסיגישוארה

סיגישוארה היא עיר כל כך קטנה שלא תהיה לכם בעיה להסתובב בה רגלית, אפילו אם אתם מגיעים אל סיגישוארה עם ילדים. אם אתם צריכים עזרה או מידע, יש משרד מידע לתיירים בתוך בית הקפה של המרכז הבינלאומי והמשפחתי או בדוכן המידע לתיירים – שניהם ממוקמים בכיכר פיאטה קטטי. הצוות שם ישמח לסייע לכם להגיע לכנסיות המבוצרות בסביבה.

אטרקציות בסיגישוארה

מצודת סיגישוארה – מבנה סקסוני מהמאה ה-12. זהו למעשה המרכז ההיסטורי של סיגישוארה. המצודה עדיין מאוכלסת ומוכרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

בתוך הקתדרלה:
מגדל השעון (“Turnul cu Ceas”) – נבנה בשנת 1360 ומתנשא לגובה של 60 מטרים על פסגת גבעת המצודה. מגדל השעון משמש כיום כמוזיאון להיסטוריה המקומית. בפסגתו ישנה מרפסת עם נוף פנורמי נהדר.

כנסיית המנזר ("Biserica Manastirii") – כנסייה לותרנית בסגנון גותי מאוחר שאת בנייתה החל המסדר הדומיניקני בשנת 1291. ממוקמת ליד מגדל השעון. מחיר כרטיס כניסה: 3 לאו רומני. אפשר לרכוש כרטיס משולב לכלל האטרקציות בסיגישוארה הכולל גם את הכנסייה. מחירו של כרטיס משולב: 5 לאו.

מוזיאון הנשק – נמצא ליד מקום לידתו של ולאד. זהו מוזיאון קטן מאוד, אך הוא מכיל מבחר מעניין של כלי נשק מימי הביניים (חרבות, חיצים וכו'). פתוח כל ימות השבוע למעט ימי שני.

גרם מדרגות מקורה ("ScaraŞcolarilor") – זהו גרם מדרגות אבן ישן עם גג עץ לאורך כל המרווח. הגרם מוביל לכנסייה על הגבעה, לבית הקברות ולתיכון ג'וזף הלטריך (כלומר "בית ספר מהגבעה").

כנסייה על הגבעה ("Biserica din Deal") – כנסייה לותרנית בסגנון גותי מאוחר, מכילה ציורי קיר רבים וקריפטה. הכנסייה קרובה לבית הקברות שבצד הגבעה, ובית הקברות מכיל מצבות גרמניות רבות.

בית ולאד דרקול ("Casa Vlad Dracul") – לכאורה, המקום בו נולד ולאד טפש "המשפד" (המכונה "דרקולה"). אך למעשה זהו סוג של גימיק שנועד למשוך מבקרים. החלל הוא למעשה שני חדרים בראש המסעדה.

פסל של ולאד טפש – ממוקם מעבר לפינה בעיר הולדתו, למראה מגדל השעון. זה ישירות משמאל לכניסה של כנסיית המנזר.

אטרקציות בסיגישוארה מחוץ לקתדרלה:

הקתדרלה האורתודוכסית – ממוקמת מעבר לנהר טרנאווה.

כנסיית קורנשטי ("Biserica din Corneşti") – הכנסייה האורתודוכסית העתיקה ביותר בעיר, נבנתה בשנת 1797, ממוקמת בשכונת "קורנשטי".

ויה פרנקה (Vila Franka) – מסעדה על גבעה החולשת על עמק טרנבה, מציעה נקודת תצפית יוצאת מן הכלל. ניתן להגיע ברכב או ברגל (~ שעה הליכה / טיול מהמצודה).

סיורים מאורגנים ואטרקציות בסיגישוארה

סיור מודרך בסיגישוארה – שעתיים בקבוצה

הזמינו כרטיסים בקישור וצאו לסיור מודרך באתר מורשת עולמית המשמר בצורה מעוררת הערכה והשראה עיר ימי-ביניימית טיפוסית מהמאה ה-16. העיר ההיסטורית של סיגישאורה נשתמרה למעשה כמעט במלואה, ובה המצודה בת תשעת המגדלים, רחובות מרוצפים, בתי התושבים וכנסיות מקושטות.

יש האומרים כי רק פראג העתיקה או וינה העתיקה מתחרות בסיגישוארה באווירתן הימי-ביניימית הקסומה.

זוהי גם עיר הולדתו של ולאד דרקולה, הידוע גם בשם ולאד טפש (ולאד המשפד), שליט מחוז וואלכיה בשנים 1456-1462. הוא היה זה שהעניק השראה ליצירה הבדיונית של בראם סטוקר, הספר הרוזן דרקולה. בסיור תוכלו לראות את הבית אשר על פי המסורת שם התגורר הרוזן האכזרי. אם אתם מגיעים אל סיגישוארה עם ילדים לחופשה משפחתית, כדאי להזמין את הסיור הזה ליום הראשון – כך תכירו את העיר ותוכלו להחליט ביחד להיכן תרצו לחזור.

להזמנת כרטיסים לסיור העירוני לחצו כאן


טיול רגלי בסיגישוארה עם מדריך מקומי כולל ביקור "בבית של דרקולה" 

פגשו את המדריך שלכם מול מוזיאון מגדל השעון ההיסטורי כדי להתחיל בסיור. יחד, שוטטו ברחובות הצרים של המצודה הישנה והתפעלו מהבתים הצבעוניים בעודכם לומדים על ההיסטוריה העשירה של סיגישוארה. טיילו במדרגות המכוסות ובקרו בכנסייה על הגבעה, המפורסמת בזכות ציורי הקיר היפים שלה. לאחר מכן, חקרו את חומות העיר העתיקות כדי לראות כמה מהמגדלים העתיקים ביותר שעדיין ניצבים. האזינו למדריך שלכם שיספר לכם את סיפורי האזור ואת הסודות החבויים בתוך חומות העיר.

משם, בקרו במקום שבו נולד ולאד השלישי, דרקולה, ולמדו על שושלת המלכים שהיה חלק ממנה. בסיום הסיור קבלו כרטיס טיפוס לראש מגדל השעון והתפעלו מהנוף המדהים של רחבי העיר.

זהו סיור נוח ומהנה למשפחות שמתכננות חופשה בסיגישוארה עם הילדים.

להזמנת סיור רגלי בסיגישוארה לחץ כאן


טיול ג'יפים במזרח הקרפטים – יום מלא

נסיעה ברכב 4×4 היא הדרך הטובה ביותר לטייל בהרי קרפטים המזרחיים של רומניה. שרשרת ההרים המחוספסת היא תערובת סוערת ודרמטית של יערות עד שיד אדם כמעט ולא נגעה בהם, נחלים זכים, ערוצים מרהיבים, רמה סלעית ואדמות חקלאיות רבות. מלבד הנוף המדהים, במהלך הסיור תפגשו את התושבים המקומיים המתגוררים בישובים לאורך המסלול ותוכלו ללמוד מהם על אורחות חייהם המסורתיות, שלא השתנו רבות במאות השנים האחרונות.

במהלך המסלול ישנן גם נקודות תצפית עם נוף פנורמי ומסלולים מרתקים. במהלך הנסיעה תעברו דרך כפרים קטנים, עמקים נסתרים ולאורך רכסי הרים. תיהנו מחוויה ייחודית ומשלל אפשרויות לצילומים מרהיבים. לארוחת הצהריים בחרו בין פיקניק בטבע לבין דג פורל טרי צלוי בסעודה כפרית בכפר הררי נידח. או, במקום ארוחת צהריים תוכלו ליהנות מטיול קל בן 3 שעות בהרי חסמס הסלעיים, או מחוויית נסיעה עצמית בעזרת המדריך שלכם באזורים שבהם הנסיעה נוחה למדיי.

סיור ההרפתקאות שלכם מתחיל ב- MiercureaCiuc, שם ימתין לכם המדריך שאתו תצאו להרפתקה הסוחפת בהרי הקרפטיים המזרחיים וביערות באמצעות רכבי שטח 4X4 של סוזוקי ג'ימיני. לפני הירידה מן הכביש הסלול, סעו כחצי שעה לאורך כפרי אגן Ciuc עד לכפר הקטן Csikszentmihaly Nicolesti, שם תרדו מן הדרך הסלולה ותתחילו בנסיעה בשבילים השוממים של הרי Ciuc. ראשית, סעו אל הרכס החשוף של הרי נסקלאט ועקבו אחר דרכי היער העוברות לאורך הרכס. תוך שעתיים-שעתיים וחצי, תגיעו לגבול של Gorges Bicaz – הפארק הלאומי חסמאס – שם תצאו לפיקניק אותו תכינו ממאכלים מקומיים וצאו לסיור טרקים קל של שעתיים-שלוש לראש פסגת אקם בגובה של 1,707 מטרים. מהרכס הטרשי של הרי אקם שבהרי הקרטים ברומניה תוכלו ליהנות משקט ונוף פנורמי נהדר לאורך ההרים שמסביב.

עם חזרתכם לרכב, המשיכו בנסיעה לאורך נתיבי יער נידחים ודרך אזורים הרריים מסורתיים עד לכפר הקטן הרומקוט. כאן תוכלו לראות את אורח החיים המסורתי ולטעום דגי פורל טריים שגדלו במקום ומגישה אותם משפחה מקומית. בסביבת הכפר אולי תפגשו סוסים, שוורים ולהקות כבשים רועות, ורועים ששומרים עליהם. מרומקוט, תמשיכו אל ערוצי Bicaz עוצרי הנשימה העוברים לאורך עמק Bicjel הציורי ובו בתי עץ וערימות שחת, יערות צפופים ומפלים קטנים. בהליכה קצרה לאורך האגם האדום תוכלו להתרשם מהנקיקים העוצמתיים ומעוררי הפליאה ומשם מחכה לכם נסיעה של כשעה וחצי בחזרה אל MiercureaCiuc.

בעת ביצוע ההזמנה קיימת אפשרות להזמין מראש גם פארק אתגרי. מי שיבחר באפשרות זאת יעבור מסלול מאתגר וסוער כשהוא תלוי באמצעות מתלים מברזל, כבלים וגשר אווירי ומרחף מעל האגם האדום. אל דאגה, המסלול בטוח לחלוטין ומתאים לכל רמת ניסיון החל ממתחילים. רק לבשו עליכם את רצועות הרתמה ופעלו ולפי הוראות המדריך שלכם. כבשו את פחד הגובה שלכם ותיהנו למעלה מהנוף המהפנט של האגם האדום, פסגות ההרים שמסביב ומגבעות Bicaz. עם מסלול מאובטח וכל הציוד הדרוש, סיור מודרך זה יעניק חוויה ידידותית ומהנה למטייל המתכנן חופשה בסיגישוארה לרבות משפחות המגיעות אל סיגישוארה עם ילדים גדולים, אך הוא עלול לא להיות מתאים לילדים קטנים שלא יסתדרו עם הליכה מרובה

להזמנת מקומות בסיור 4X4 בקרפטים – לחצו כאן


טיול מאורגן מסיגישוארה למלנקרב ובירטאן (חצי יום) 

הכנסיות המבוצרות הן האטרקציות הפופולריות ביותר בסיגישוארה והסביבה ומטיילים רבים מגיעים לאיזור כדי לראות אותן. הכנסיות המבוצרות נמצאות באיזור הכפרי העוטף את סיגישאורה ואם אתם מגיעים אל סיגישוארה עם הילדים ולא מעוניינים לשכור רכב או להסתבך עם תחבורה ציבורית באיזורים נידחים ברומניה, כדאי לקחת טיול מאורגן מסיגישאורה לכנסיות המבוצרות בכפרים מלנקרב ובירטאן

בירטאן, אחד מהכפרים הסקסוניים בעלי כנסיות מבוצרות מהחשובים ביותר בטרנסילבניה, הוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1993. בעת שהותכם בבירטאן תבקרו בכנסייה שהייתה מקום המפגש של הבישוף האוונגלי הלותרני בטרנסילבניה בשנים 1572-1867. בכפר מתגוררת עד היום אחת האוכלוסיות הסקסוניות הגדולות באזור.

לאחר מכן סעו למלנקרב, כפר קטן שראשיתו בתחילת המאה ה-14. זהו אתר חובה למטיילים באזור סיגישאורה בשל הנופים היפהפיים העוטפים את הכפר ובשל הכנסייה המבוצרת שלו, שניצבת על מקומה כבר יותר מ-700 שנים. תחזרו לסיגישוארה אחרי הצהריים.

זהו טיול מתאים מאוד עבור משפחות עם ילדים שמעוניינות לצאת מסיגישוארה לטיול בסביבה..

להזמנת מקום בטיול לבירטאן ומלנקרב לחצו כאן


טיול רגלי בקניון ורגיס וטעימות גבינות 

בטרנסילבניה, למרגלותיהם הדרומיים של הרי הרגהיטה האדירים, תמצאו את קניון הגיר האגדי של ורגיס שבתחתיתו נהר פרא ומעליו קירות גיר צבעוניים ותלולים, צוקי ענק ומערות רבות. בכפר הקטן ורגיס, הנמצא כ-42 ק"מ מ-OdorheiuSecuiesc, תפגשו את המדריך שלכם והוא יסיע אתכם בכבישי יער עד לנקודת ההתחלה של המסע המרתק. טיילו בקניון המרהיב וגלו את סודותיו וסיפוריו בעודכם צועדים לאורך הגדה, מדלגים על שורשי עץ עצומים, מקפצים מסלע לסלע ועוברים בין גשרים תלויים רבים מעץ המוצבים מעל הנהר.

בטיולכם תלמדו על ההיסטוריה של המקום ומבנהו הטופוגרפי יוצא הדופן ותתקשו להסיר את העיניים מן הנוף המשכר. בין אם זה חורף או קיץ, הנוף נראה כאילו הוא לקוח מאגדות. במקום מגוון גדול של בעלי חיים: יונקים צוללים, לוטרות נהר ובונים אירופאים שולטים במים הצלולים. חתולי הבר האירופיים יוצאים לציד ביער ודובים חומים מבקרים לעתים קרובות בקרחות הקרקע ובמורדות המכוסים עשב וסלעים תלולים. במערות תפגשו את מושבת העטלפים הגדולה ביותר בקרפטים המזרחיים. תוכלו גם לגלות את היצורים הזעירים ביותר החיים על רצפת המערה ולהכיר את שיטות הציד של עכבישי המערות. זהו מסלול מרהיב המתאים מאוד למשפחות עם ילדים המטיילות ברומניה.

בסוף הסיור תוכלו לערוך ביקור טעים בסדנת הכנת הגבינה בבית המלאכה Merști. שם אתם לא רק טועמים מגוון עשיר של גבינות ביתיות ריחניות, אלא גם תוכלו ללמוד כמה סודות ייצור.

להזמנת כרטיסים לטיול לחצו כאן


סיור בסיגישוארה לאור נרות 

פגשו את המדריך שלכם מול מוזיאון מגדל השעון והתחילו בסיור שלכם. לאחר היכרות קצרה עם ההיסטוריה של העיר העתיקה, תצעדו לכיוון הכנסייה בגבעה ותתהלכו במדרגות המכוסות או במדרגות המלומדים. טיילו ברחובות הצרים של אתר ימי הביניים עד שתגיעו לחומות סיגישוארה העתיקה, שם תוכלו להתפעל מהמגדלים והמבצרים הישנים והמרשימים שעדיין ניצבים במקומם ושמורים היטב. הקשיבו לתיאור המעמיק של המדריך שלכם אודות הכנסייה האוונגליסטית שנמצאת במרחק מטרים ספורים משתי האטרקציות המרכזיות בסיגישוארה  – מגדל השעון ובית דרקולה.

ביתו של דרקולה הוא המקום בו נולד על-פי המסורת המקומית המלך הוולכי המפורסם בשנת 1431. הסיור מסתיים בהסבר על ההיסטוריה של מגדל השעון והמלצה מהמדריך שלכם על מסעדות וברים מקומיים שבהם תוכלו לבלות את הערב, לטעום מאכלים מקומיים ולפגוש את המקומיים.

להזמנת כרטיסים לסיור בסיגישוארה לאור נרות – לחצו כאן


סיגישוארה למשפחות – משחק חקירת העיר 

הרפתקה וירטואלית מהנה לכל המשפחה. כל שעליכם לעשות הוא להוריד את הישומון (אפליקציה בתשלום) למכשיר הטלפון החכם שלכם ולקבל קוד גישה. אין כל צורך במדריך או בתשלום נוסף. התחילו את המסע שלכם סביב המבצר המרהיב של סיגישוארה וקבלו רמזים (באנגלית) שיובילו אתכם לסיפורים על המקום. לאורך מסלולכם, המשיכו לפענח סיפורים מרתקים על המגדלים, הבניינים ותושבי סיגישוארה. לכו מסביב למצודה הישנה, חקרו מעברים נסתרים וגלו סיפורי חיים מרתקים על התושבים הקדומים במקום.

השלמת המשחק כולו תארך בין שעה וחצי לשעתיים, אך אין מגבלת זמן – תוכלו לסיים אותו בקצב שלכם. כאמור, אין כל צורך במדריך אלא רק בהורדת הישומון וגישה לנקודת ההתחלה.

חוויה נפלאה לכל משפחה שמגיעה אל סיגישוארה עם ילדים השולטים היטב באנגלית.

את הישומון תוכלו להוריד כאן


מבוקרשט לטרנסילבניה –  טיול מאורגן של יומיים בקבוצה קטנה

אם אתם מתכננים טיול ברומניה ורוצים לראות את סיגישוארה אבל לא לבלות בה את החופשה, ניתן להזמין טיול מאורגן מבוקרשט לסיגישוארה והסביבה.

ביום הראשון, התחילו את הסיור שלכם בבוקר בשעה 08:00 באיסוף מהמלון בבוקרשט. לאחר מכן, פנו לעבר אזור טרנסילבניה וחצו את הרי הקרפטים האדירים שבדרך. תגיעו לסינאיה ותבקרו בטירת פלס המרשימה.

משם המשיכו לכפר בראן, שם מחכה המראה הכי מבוקש ברומניה: טירת דרקולה! ואז פנו אל ברשוב, שם תוכלו ליהנות מסיור מודרך בעיר ולבקר בכנסיה השחורה המפורסמת – הגדולה במדינה. את הלילה תבלו בעיר סיגישוארה.
ביום השני, אחרי ארוחת הבוקר תצאו לבקר במצודת סיגישוארה הייחודית ובבית דרקולה שלידה. לאחר מכן בקרו בבירטאן, שם תוכלו לראות את הכנסייה המבוצרת הגדולה ביותר ברומניה ומשם עשו את דרככם לעבר העיר סיביו , אחת הערים היפות ביותר בטרנסילבניה. בקרו בעיר העתיקה המרשימה שלה ואחר כך המשיכו לעמק אולט (Olt) היפהפה, שם תעצרו לעצירה אחרונה ליד המנזר האורתודוכסי קוזיה המקסים. חזרו לבוקרשט בערב, ותחזרו למלונכם. זהו טיול מהנה המתאים מאוד למשפחות עם ילדים.

לרכישת כרטיסים לטיול – לחצו כאן

סיגישוארה
דירוג הגולשים 5 (1 הצבעה)
Sending

הוספת תגובה

ביטוח נסיעות לחו''ל

עדכוני מבצעי נופש