מתי כדאי לטוס לסלוניקי בסלוניקי

מזג האוויר בסלוניקי וצפון יוון

אם אתם מעוניינים לתכנן טיול בצפון יוון ובאיזור העיר סלוניקי, עליכם להכיר את ההבדלים בתנאי מזג האוויר בצפון יוון בהשוואה לישראל או איי יוון ולתכנן את הטיול שלכם לתקופה המתאימה ביותר, כדי שתוכלו לנצל את הזמן שלכם על הצד הטוב ביותר. במדריך הקרוב, נציג לפניכם את תנאי מזג האוויר בסלוניקי וצפון יוון, על בסיס מדידות מטאורולוגיות מהשנים האחרונות, כך שתוכלו להחליט מהי העונה המומלצת לטיול בצפון יוון עבורכם

המדינה האהובה ביותר על ישראלים רבים, היא אחת מהמדינות הכי קרובות והכי דומות למדינת ישראל. יותר ויותר תיירים ישראלים מעדיפים להגיע אל יוון לחופשה שלהם, בין אם לחופשות בטן גב באיים ובין אם לטיולים בצפון יוון. אומנם באזור איי יוון במרבית עונות השנה מזג האוויר דומה מאוד למזג האוויר הים תיכוני הישראלי, אבל ככל שעולים צפונה, ומגיעים לאזורים ההרריים ובהם גם אזור העיר סלוניקי, כך מזג האוויר בצפון יוון משתנה והופך מזג אוויר שדומה יותר למזג האוויר של מדינות אחרות באירופה. אזור צפון יוון הוא אזור של אתרי תיירות היסטוריים, כפי שניתן למצוא בעיר סלוניקי, לצד מסלולי הליכה בטבע והרים גבוהים במיוחד. לכן, האופי של הטיול שלכם כאשר אתם מגיעים לצפון יוון, הוא שונה מהקצה אל הקצה מול טיול באיי יוון ובחופים שמאפיינים כל כך את החלק הדרומי של יוון.

באזור ההרים בצפון יוון יש היתכנות גדולה יותר לאירועי גשם ושלג, בוודאי בתקופת החורף, ולכן כדאי להיערך אחרת מאשר לחופשה באיים. כמו כן, ישנן תקופות שבהן מומלץ יותר לתכנן טיול בצפון יוון, שכן אתם יכולים לנצל את תנאי מזג האוויר בצורה הטובה והמיטיבה ביותר לטיול.

עוד כתבות שכדאי לקרוא על טיול בצפון יוון:

טיסות ליוון – השוואת מחירים והזמנות

השכרת רכב בסלוניקי

האקלים של סלוניקי וצפון יוון

כמו שאתם בוודאי מצליחים להבין, יש הבדל משמעותי בין תנאי מזג האוויר של אזור האיים של יוון, לבין תנאי מזג האוויר באזור הצפון. גם בעיר סלוניקי וגם בהרים של צפון יוון, מזג האוויר הוא לא מזג אוויר ים תיכוני קלאסי כמו שאנחנו מכירים. אומנם במרבית השנה יש טמפרטורות גבוהות יחסית, אבל עדיין ניתן לראות משקעי גשם ובפסגות ההרים הגבוהות גם שלגים שיכולים להשפיע על חוויית הטיול כולה. מבחינה מטאורולוגית, האקלים בצפון יוון הוא אקלים ממוזג, אשר מתאפיין בתקופת חורף קרה עם גשמים, ואפילו משקעים של שלג בהרים הגבוהים. לעומת זאת, תקופת הקיץ בצפון יוון היא ממוזגת, נוחה יחסית, אף על פי שלפעמים יכולות להיות סופות רעמים אחרי הצהריים שנובעות מרוחות צפוניות ודרומיות שנפגשות מעל שטחה של יוון.

היציאה לשטח באיזור ההרים של צפון יוון, היא לא עניין של מה בכך, במיוחד אם אתם אוהבים טיולי שטח מורכבים ומאתגרים. על כן, חשוב לתכנן את הטיול שלכם לאור תנאי מזג האוויר ולהתעדכן סמוך למועד היציאה לטיול, בנוגע לתנאי מזג האוויר באתר הטיול נכון ליום הטיול.

מזג האוויר בסלוניקי וצפון יוון בחורף

תקופת החורף בצפון יוון מתחילה עם סיומו של חודש נובמבר, ונמשכת לאורך ארבעה חודשים, עד סיום חודש מרץ. תקופת החורף מתאפיינת בגשמים בכמות גבוהה יחסית, בשעות אור קצרות יחסית וגם בהיתכנות לקיומן של סופות רעמים במיוחד באזור החוף.

במהלך חודש דצמבר בסלוניקי הטמפרטורה הממוצעת יכולה לנוע בין שתי מעלות צלזיוס לבין 9 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים הממוצעת מגיעה לשיא שנתי ועומדת על 90 מילימטרים של משקעים, שהם תשעה ימים בממוצע מתוך כל החודש. כמו כן, כמות שעות האור ביממה עומדת על 4 שעות בממוצע (בקיזוז שעות יום בהן השמש זורחת), שזה הוא שיא שלילי שנתי. ובמקביל בעיר פלורינה, אשר ממוקמת בחלק הצפוני ביותר של יוון, במהלך חודש דצמבר נמדדות טמפרטורות שיכולות לנוע בין מעלה אחת מתחת לאפס לבין 6 מעלות מעל לאפס.

במהלך חודש ינואר בסלוניקי, הטמפרטורה הממוצעת נעה בין מעלת צלזיוס אחת מעל לאפס לבין 8 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים הממוצעת עומדת על 70 מילימטרים של גשם, שהם תשעה ימי גשם בממוצע לאורך החודש. כמות שעות האור ביממה נותרת יציבה ועומדת על ארבע שעות של אור. באזור ההרים הצפוניים, הטמפרטורה הממוצעת במהלך חודש ינואר מגיעה לשיא שלילי ועומדת על שלוש מעלות מתחת לאפס, עד חמש מעלות צלזיוס מעל לאפס.

במהלך חודש פברואר בסלוניקי הטמפרטורה הממוצעת נשארת די דומה, ועומדת על מעלת צלזיוס אחת מעל האפס, עד תשע מעלות צלזיוס. כמות המשקעים ממשיכה לרדת ועומדת על ממוצע של 60 מילימטרים של גשם, שהם שמונה ימי גשם לאורך החודש. כמות שעות האור ביממה מתחילה לעלות ומגיעה לחמש שעות של אור שמש. באזור צפון יוון, הטמפרטורה הממוצעת עומדת על שתי מעלות מתחת לאפס, ויכולה להגיע עד ל 7 מעלות מעל לאפס.

במהלך חודש מרץ בסלוניקי הטמפרטורה הממוצעת מתחילה לעלות בהדרגה ועומדת על ארבע מעלות צלזיוס עד 12 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים הממוצעת ממשיכה לרדת ועומדת על 50 מילימטרים של גשם, שהם שמונה ימי גשם לאורך החודש. כמות שעות האור ביממה עולה ועומדת על שש שעות של אור. באזור הצפון, הטמפרטורה הממוצעת בחודש מרץ עוברת את טמפרטורת הקיפאון, ועומדת על שתי מעלות צלזיוס מעל האפס עד 12 מעלות צלזיוס.

מזג אוויר בסלוניקי וצפון יוון באביב

תקופת האביב היא תקופה של שינוי ופריחה, גם באזור צפון יוון. הימים מתארכים, הטמפרטורות עולות וכמות המשקעים מתחילה לרדת. תקופת האביב בצפון יוון נמשכת מחודש אפריל ועד חודש מאי, כאשר השינוי הוא מאוד מהיר ומאוד מורגש.

במהלך חודש אפריל בסלוניקי, הטמפרטורה הממוצעת עולה בקצב מהיר ומגיעה לשמונה מעלות צלזיוס עד 16 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים יורדת ועומדת על 45 מילימטרים של גשם, שהם שבעה ימי גשם מתוך החודש. כמות שעות האור ביממה ממשיכה לעלות ומגיעה לשמונה שעות של אור. באזור צפון יוון, הטמפרטורה הממוצעת במהלך חודש אפריל עומדת על 5 מעלות צלזיוס עד 17 מעלות צלזיוס.

במהלך חודש מאי בסלוניקי הטמפרטורה הממוצעת עומדת על 13 מעלות צלזיוס עד 21 מעלות צלזיוס, שזה הוא שינוי משמעותי לקראת תקופת הקיץ. ממוצע המשקעים עומד על 50 מילימטרים של גשם, שהם שמונה ימי גשם מתוך כל החודש. כמות שעות האור ביממה ממשיכה לעלות, ועומדת על 9 שעות של אור. בצפון יוון, הטמפרטורה הממוצעת בחודש מאי מכפילה את עצמה ומגיעה ל-10 מעלות צלזיוס עד 22 מעלות צלזיוס.

מזג האוויר בסלוניקי וצפון יוון בקיץ

תקופת הקיץ בצפון יוון מתחילה בחודש יוני ומסתיימת עם סופו של חודש ספטמבר. זוהי תקופה ארוכה של ימים ארוכים וחמים, כמות מינימלית של משקעים ותנאי טיול מעולים באזורי ההרים הגבוהים.

במהלך חודש יוני בסלוניקי, הטמפרטורה הממוצעת עומדת על 17 מעלות צלזיוס עד 26 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים הממוצעת עומדת על 40 מילימטרים של גשם, שהם שישה ימי גשם לאורך החודש. כמות שעות האור ביממה עולה ועומדת על 11 שעות של אור.

במהלך חודש יולי בסלוניקי הטמפרטורות מגיעות לשיא השנתי ועומדת על ממוצע של 19 מעלות צלזיוס עד 28 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים ממשיכה לרדת ועומדת על 30 מילימטרים של גשם, שהם חמישה ימי גשם לאורך החודש. כמו כן, כמות שעות האור ביממה מגיעה לשיא שנתי ועומדת על 12 שעות של אור לאורך כל החודש. באזור צפון יוון, הטמפרטורה הממוצעת במהלך חודש יולי היא נמוכה יותר ועומדת על 15 מעלות צלזיוס עד 29 מעלות צלזיוס.

חודש אוגוסט בצפון יוון דומה מאוד בתנאיו לתנאי מזג האוויר של חודש יולי, עם טמפרטורה ממוצעת באזור סלוניקי שנעה בין 19 מעלות צלזיוס ל 28 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים בחודש אוגוסט מגיעה לשיא שנתי שלילי ועומדת על 25 מילימטרים של גשם, שהם ארבעה ימי משקעים לאורך החודש. כמו כן, כמות שעות האור הממוצעת מתחילה לרדת ועומדת על 11 שעות של אור מתוך כל שעות היממה. לצד זאת, באזור הצפון, הטמפרטורה במהלך חודש אוגוסט נותרת זהה ועומדת על 15 מעלות צלזיוס עד 29 מעלות צלזיוס.

חודש ספטמבר, הוא החודש אשר מציין את סיומה של תקופת הקיץ בצפון יוון, ולכן אנחנו מתחילים לראות שינוי קל בטמפרטורות כהכנה לתקופת הסתיו. ממוצע הטמפרטורות במהלך חודש ספטמבר בסלוניקי מתחיל לרדת, והוא עומד על ממוצע של 14 מעלות צלזיוס עד 24 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים מתחילה לעלות בהדרגה, ועומדת במהלך חודש ספטמבר על 35 מילימטרים של גשם, שהם ארבעה ימים של גשם מתוך החודש. כמות שעות האור ביממה מתחילה לרדת ועומדת בחודש ספטמבר על 9 שעות אור. באזור הצפוני של ההרים, הטמפרטורה הממוצעת במהלך חודש ספטמבר מתחילה לרדת גם כן, ועומדת על 12 מעלות צלזיוס עד 25 מעלות צלזיוס.

מזג האוויר בסלוניקי וצפון יוון בסתיו

שינויי מזג האוויר האחרון של לוח השנה, מתרחש בתקופת הסתיו. בהדרגה, בין החודשים אוקטובר ונובמבר, הטמפרטורות מתחילות לרדת, שעות האור מתקצרות בצורה משמעותית וכמות הגשמים עולה ביחד עם עלייה בכמות סופות הרעמים. כפי שאתם בוודאי מצליחים להבין, תנאי מזג האוויר בצפון יוון בתקופה זו הם לא יציבים, ויש לכך השפעה על היכולת של המטיילים לצאת לדרכם במיוחד באזורי ההרים הגבוהים.

במהלך חודש אוקטובר בסלוניקי, הטמפרטורה הממוצעת עומדת על 11 מעלות צלזיוס עד 19 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים הממוצעת עולה ועומדת על 55 מילימטרים של גשם, שהם שישה ימים מתוך כל תקופת החודש. כמות שעות האור ביממה יורדת ועומדת על 7 שעות בלבד, מה שמקשה יותר על היציאה לטיולי יום ארוכים בשטח. במקביל, באזור העיר פלורינה שבצפון יוון, הטמפרטורה הממוצעת במהלך חודש אוקטובר עומדת על ממוצע של 8 מעלות צלזיוס עד 19 מעלות צלזיוס.

במהלך חודש נובמבר בסלוניקי שביוון, הטמפרטורה הממוצעת עומדת על 6 מעלות צלזיוס עד 14 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים הממוצעת עולה בצורה משמעותית ועומדת על 70 מילימטרים של גשם, שהם שמונה ימים מתוך כל החודש. כמות שעות האור ביממה יורדת לכדי 5 שעות של אור, כך שהתנאים די דומים לתנאי מזג האוויר של תקופת החורף בצפון יוון. בהרים באזור הצפון, הטמפרטורות כבר מתקרבות לטמפרטורות קיפאון, ועומדות על ממוצע של שלוש מעלות צלזיוס עד 11 מעלות צלזיוס.

העונה המומלצת לטיול בצפון יוון וסלוניקי

בבואכם לתכנן טיול לצפון יוון, כולל חופשה בסלוניקי, עליכם לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר והאקלים של יוון באזור זה. מבחינת תנאי האקלים, כמו גם האופי של טיולים רבים בצפון יוון, התקופה הטובה ביותר לטיול בצפון יוון היא דווקא תקופת עונות המעבר. בעונת הסתיו ובעונת האביב, יש לכם תנאי מזג אוויר בצפון יוון שנחשבים מושלמים גם מבחינת טמפרטורות, אבל גם מבחינת כמות שעות האור ביממה וכמות הגשמים והמשקעים. במהלך תקופת הקיץ החום הכבד יכול להקשות על טיולים ארוכים ולהפוך את האתגר הזה לבלתי נסבל. לחילופין, במהלך תקופת החורף הימים הקצרים מאתגרים את היכולת לצאת לטיול ארוך, והגשמים והסופות עלולים להיות מסוכנים במיוחד. יחד עם זאת, אם אתם ממש רוצים לטייל בקיץ, כדאי לצאת לטיול בצפון יוון דווקא בחודשים יוני וספטמבר. אלו הם חודשים של שינוי במזג האוויר בצפון יוון, אשר מאפשר לכם להנות מטמפרטורות יחסית גבוהות וימים ארוכים, לצד כמות יחסית נמוכה של משקעים וגשמים קלים.

לעומת זאת, בתקופת החורף בצפון יוון התנאים לטיול הם לא אידיאליים בלשון המעטה. גם בגלל שעות אור מעטות, אבל גם בגלל שתקופת החורף היא תקופה שבה מזג האוויר בצפון יוון הוא לא יציב. רוחות חזקות נושבות גם באזורי ההרים וגם בקרבת החוף, והן יוצרות סופות רעמים וברקים חזקות, במיוחד בשעות אחר הצהריים. כמות המשקעים הגדולה יכולה ליצור תנאי בוץ במיוחד במסלולי ההליכה הנמוכים. ולקראת פסגות ההרים, שלג יכול ליצור מפולות ולהפוך את תנאי ההליכה לבלתי אפשריים. גם אם אתם מטיילים מנוסים במיוחד, עונת החורף היא לא עונה מומלצת לטיול ביוון הצפונית.

מעבר לכך, חשוב לזכור מהי המטרה שלכם כאשר אתם מגיעים לטיול בצפון יוון. סלוניקי, היעד הראשי שבו נוחתים וממנו יוצאים לטיולים בצפון יוון, היא עיר שבה יש המון אתרים היסטוריים, תרבות וחיי לילה שאתם רוצים להכיר. המאפיין המרכזי של טיולים בסלוניקי הוא שעות ארוכות של הליכה ממקום למקום, ובילוי באתרים היסטוריים תחת כיפת השמיים. מבחינתכם כתיירים, המשמעות היא שאתם צריכים את תנאי מזג האוויר הטובים ביותר שאפשר למצוא עם מקסימום אור ומינימום גשם, כאשר אתם מגיעים לחופשה בסלוניקי.

מתכוננים לטיול בסלוניקי? קחו את הביגוד המתאים

יציאה לטיול בסלוניקי במהלך תקופת הקיץ מחייבת אתכם לארוז בגדים קלים ונוחים, תוך תשומת לב לשימוש בגדים מנדפי זיעה. כמו כן, בגלל שעות השמש הארוכות ורמות הקרינה הגבוהות שמאפיינות כל כך את השמש של יוון, אתם צריכים להיות בטוחים שיש לכם קרם הגנה, משקפיים וכובע בכל רגע נתון. למקרה בו אתם נתקלים בשבוע קצת יותר גשום, כדאי לארוז מעיל גשם קל ומטריה, יחד עם נעליים סגורות שמתאימות להליכה. כל אלו יתנו לכם את התנאים הטובים ביותר לבילוי גם בסלוניקי אבל גם באזורי הכפרים והערים המקיפים את העיר.

במידה ואתם בוחרים להגיע לאזור סלוניקי וצפון יוון דווקא בחורף, אריזת המזוודה שלכם צריכה להיות הרבה יותר מוקפדת. בהתאם לסוג הטיול שאתם מתכננים, חשוב לקחת בגדים חמים וארוכים, שמתאימים לתנאי חורף ורוח קשים. מעיל גשם עבה הוא מצרך חובה, כמו גם נעליים מתאימות להליכה בתנאים לא יציבים ומטריה איכותית. אל תחששו לארוז גם בגדים תרמיים, למקרה שתיתקלו בטמפרטורות קיצוניות במיוחד ולקחת תיק מתאים להליכה בתנאי גשם. התארגנות נכונה תאפשר לכם לנצל את כל האפשרויות במהלך הטיול שלכם וליהנות מהיופי הייחודי של יוון הצפונית, כמו שרק אתם יכולים. אז קחו את הזמן ותכננו את מסלול הטיול שעונה על כל החלומות והציפיות שלכם, כדי להכיר את החלקים הכי מופלאים של צפון יוון ולחזור הביתה עם חוויות מדהימות.

הוספת תגובה

ביטוח נסיעות לחו''ל

עדכוני מבצעי נופש