תחבורה ביפן – מידע, טיפים והשוואת מחירים

המדריך השלם לתחבורה ביפן יעזור לכם להבין מהם אמצעי התחבורה הציבורית ביפן, ובאיזה אופן אפשר להתנייד במדינה בתחבורה פרטית, החל מטיסות פנים ועד להשכרת רכב. המדריך כולל טיפים לתכנון יעיל וכמובן לחיסכון בכסף.

תחבורה ביפן מהווה את אחד החלקים החשובים ביותר בתכנון טיול בארץ השמש העולה. ליפן יש כל כך הרבה מה להציע למטיילים במגוון נקודות שונות במדינה, ולכן כדאי לתכנן את ההתניידות והתחבורה ביפן בחוכמה, ומבעוד מועד.

הדרך המומלצת לחפש ולהשוות בין דרכי תחבורה ביפן היא בעזרת 12GO, מנוע חיפוש והשוואת מחירים שעוזר למטיילים במזרח להזמין כרטיסים, לבדוק מחירים, להבין את תנאי הנסיעה והמושב, והכל לצד שירות לקוחות באנגלית. תוכלו להגיע למנוע השוואת המחירים ודרכי התחבורה של 12GO באמצעות התיבה המופיעה כאן. בהמשך תמצאו הסבר מפורט על השימוש בכלי זה, במהלך תכנון התחבורה ביפן לקראת החופשה:

 חופשה ביפן – עוד מידע למטייל

יפן למטייל – הכל על טיול ביפן

השכרת רכב ביפן – השוואת מחירים ומידע חשוב

מלונות מומלצים בטוקיו למשפחות עם ילדים

טיסות ליפן – השוואת מחירים ומה חשוב לדעת

טיסות פנים ביפן – הזמנת כרטיסים והשוואת מחירים

איזה אמצעי תחבורה ביפן הוא המומלץ ביותר?

מערכות התחבורה ביפן הן יעילות, ידידותיות ונוחות, החל מתחבורה ציבורית ביפן ועד להסעות פרטיות והשכרות רכב.

עם זאת, לכל מסלול, תקציב ומטייל תהיה צורת תחבורה ביפן שמתאימה עבורו, ולכן תכנון חכם ונכון של ההתניידות ביפן יכול לכלול מגוון סוגי תחבורה שונים.

לכל צורת תחבורה ביפן יש יתרון משלה:

רכבות הקליע יציעו חיסכון נפלא בזמן, כמו גם טיסות הפנים ביפן.

האוטובוסים יאפשרו לכם לחסוך כמה שיותר כסף, אך יאריכו את זמן הנסיעה.

המעבורות יעזרו לכם להגיע לאיים שנחשבים לפחות מרכזיים.

איך מזמינים כרטיסים לתחבורה ביפן?

הזמנת כרטיסים לתחבורה ביפן בעזרת מנוע החיפוש של 12GO היא פשוטה במיוחד, ופותרת מספר בעיות שעלולות לצוץ בהתמודדות עם תחבורה ביפן:

ללא 12GO, תאלצו להתמודד לעיתים עם אתרים של חברות מקומיות שלא זמינים באנגלית.

בעזרת 12GO, תוכלו ליהנות מריכוז של כל הכרטיסים באותה הפלטפורמה.

12GO עורך השוואת מחירים נוחה בין מגוון אמצעי תחבורה שונים, כך שתוכלו להשוות בין רכבת, טיסת פנים, אוטובוס וכול', לאותו המסלול.

טיולים מאורגנים ביפן

כדי לבצע את ההזמנה, או רק לבדוק את המחירים ואת אפשרויות התחבורה ביפן למסלולים שונים, מזינים במנוע החיפוש של 12GO את המוצא, היעד, התאריכים ומספר הנוסעים.

אם אתם מחפשים כרטיס לכיוון אחד בלבד, סמנו את "I am traveling one way".

דרך נוספת לחפש כרטיסים לתחבורה ביפן היא להיעזר ברשימת המסלולים והיעדים הפופולריים של 12GO, שמופיעה בעמוד הראשי תחת "Popular destinations in Japan". שם, תוכלו לקבל הצעות ורעיונות למסלול ביפן ולבחור במסלול הרלוונטי לכם.

לאחר חיפוש או בחירת מסלול מומלץ ביפן, יופיעו בפניכם כל אפשרויות ההתניידות הזמינות.

אפשרויות התחבורה ביפן שהמערכת חושבת שהן הטובות והמומלצות ביותר יופיעו ראשונות, תחת "Best Options".

כל שאר האפשרויות הזמינות נמצאות תחת "Other Options": אוטובוסים, רכבות, טיסות, הסעות ומעבורות בהתאם לזמינות.

כעת, חשוב לבדוק את כל הפרטים החשובים, שמופיעים לצד כל דרך תחבורה ביפן שזמינה למסלול שלכם: שעות היציאה וההגעה, זמן הנסיעה, חברת התחבורה, תמונות של אמצעי התחבורה והמושב (אם זמינות), חוות דעת של לקוחות, מיקום תחנות המוצא והיעד ועוד. אם הכרטיס מסומן בברקוד ירוק, פירוש הדבר שניתן להציג אותו ככרטיס דיגיטלי במובייל. סימן של עיגול כחול מסמן שקיימת אפשרות לביטול (תנאי הביטול המלאים מופיעים במהלך ההזמנה).

לחיצה על הכפתור הירוק "Book Now" תיקח אתכם לעמוד עם פרטי ההזמנה המלאים: תנאי ביטול, שינוי, כבודה, חוות דעת ועוד.

לחצו על "Next Step" להזנת פרטי הנוסע (לעיתים תוכלו לבחור בין נקודות איסוף שונות, כשמדובר באוטובוסים או הסעות), ולהוסיף הרחבות של ביטוח נסיעות.

השלב הבא יהיה אישור נוסף של ההזמנה, ולאחר מכן תשלום, בפייפל או באשראי בדרך כלל.

אישור ההזמנה על ידי 12GO אמור להתקבל באופן אוטומטי. קבלת אישור ההזמנה על ידי הספק המקומי של חברת התחבורה ביפן, משתנה, לעיתים האישור מתקבל באופן אוטומטי ולעיתים ההזמנה צריכה להיבדק ידנית על ידי חברת התחבורה המקומית.

מסלולים מומלצים וקווים מרכזיים ביפן

אלו רק כמה מהמסלולים המומלצים ביפן וקווי התחבורה המרכזיים והפופולריים ביותר:

איך מגיעים מטוקיו לקיוטו?

אפשרויות התחבורה הציבורית המרכזיות מטוקיו לקיוטו הן באוטובוס וברכבת.

זמן נסיעה באוטובוס מטוקיו לקיוטו הוא כשש שעות ועשרים דקות, והמחירים מתחילים מכ33$ לכיוון.

זמן הנסיעה ברכבת הקליע מטוקיו לקיוטו (בקו שנקרא נוזומי) הוא כשעתיים ורבע, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ102$ לכיוון.

לחיפוש כרטיסים ב-12GO לנסיעה מטוקיו לקיוטו לחצו כאן

איך מגיעים מטוקיו לאוסקה?

אפשרויות התחבורה הציבורית המרכזיות מטוקיו לאוסקה הן באוטובוס, ברכבת או בטיסת פנים.

זמן הנסיעה באוטובוס מטוקיו לאוסקה הוא כשבע שעות ועשרים דקות, עם מחירים שמתחילים מכ-33$ לכיוון.

זמן הנסיעה מטוקיו לאוסקה ברכבת המהירה (רכבת השינקסן, קו נוזומי) הוא כשעתיים וחצי, עם מחירים שמתחילים מכ-106$ לכיוון.

זמן הטיסה מטוקיו לאוסקה הוא כשעה ועשר דקות, עם מחירים שמתחילים מכ57$ לכיוון אך יכולים להגיע גם לכ-100$ לכיוון (תלוי בשעות ובחברת התעופה).

לחיפוש כרטיסים ב-12GO לנסיעה מטוקיו לאוסקה לחצו כאן

איך מגיעים מאוסקה להירושימה?

אפשרות התחבורה המרכזיות מאוסקה להירושימה הן באוטובוס או ברכבת.

זמן הנסיעה באוטובוס מאוסקה להירושימה הוא כשש שעות (בנסיעת אקספרס) עם מחירים שמתחילים מכ30$ לכיוון.

זמן הנסיעה מאוסקה להירושימה ברכבת מהירה (קו נוזומי של רכבת הקליע) הוא כשעה ועשרים ושבע דקות, עם מחירים שמתחילים מכ56$ לכיוון.

לחיפוש כרטיסים ב-12GO לנסיעה מאוסקה להירושימה לחצו כאן

איך מגיעים מסאפורו לטוקיו?

הדרך המרכזית להגיע מסאפורו לטוקיו היא בטיסת פנים.

זמן הטיסה מסאפורו לטוקיו הוא כשעה וחמישים דקות עם מחירים שמתחילים מכ44$ לכיוון. מגוון חברות תעופה מפעילות טיסות בקו זה מדי יום, מהבוקר עד הערב.

לחיפוש כרטיסים ב-12GO לנסיעה מסאפורו לטוקיו לחצו כאן

איך מגיעים מטוקיו ליוקהמה?

הדרכים המרכזיות להגיע מטוקיו ליוקוהמה הן ברכבות רגילה או ברכבת קליע, אך ניתן להגיע בקלות גם בהסעה פרטית או במונית.

זמן הנסיעה מטוקיו ליוקוהמה במונית הוא כחצי שעה.

זמן הנסיעה מטוקיו ליוקוהמה ברכבת מהירה הוא כ18 דקות, והמחירים מתחילים מכ10$ לכיוון.

לחיפוש כרטיסים ב-12GO לנסיעה מטוקיו ליוקהמה לחצו כאן

טיסות פנים ביפן

טיסות פנים ביפן הן פתרון זול ומהיר להתניידות בין ערים רחוקות. בענף טיסות הפנים יש תחרות נהדרת בין מספר חברות תעופה מקומיות, החל מחברת התעופה הלאומית ועד לחברות לואו-קוסט, שמאפשרת למטיילים ליהנות מטיסות פנים זולות ביפן, שהן לעיתים אפילו זולות יותר לעומת נסיעה ברכבת השינקסן. לכן, כדי לתכנן היטב את ההתניידות והתחברה ביפן, כדאי לבדוק גם שילוב של טיסות פנים במסלול, שיאפשר לכם לטייל בין מרחקים ארוכים בקלות ובמהירות.

אילו חברות תעופה מפעילות טיסות פנים ביפן?

ג'טסטאר יפן

ג'טסטאר היא חברת לואו-קוסט יפנית, חברת בת של ג'פאן איירליינס. ג'טסטאר מגיעה למגוון יעדים ביפן.

כרטיסי ג'טסטאר מתחילים מסגנון לואו-קוסט זול, עם תיק יד בלבד וללא מזוודה, ומגיעים עד לכרטיסים משודרגים עם מגוון הטבות משתנות.

פיץ' אויאיישן

פיץ' אוויאיישן היא חברת לואו-קוסט יפנית שמפעילה מגוון טיסות פנים ביפן לצד טיסות איזוריות למדינות קרובות, עם צי של מטוסי איירבאס A320. החברה מציעה כרטיסי לואו-קוסט זולים לצד כרטיסים משודרגים שכוללים כבודת מטען ותנאי שינויים גמישים יותר.

ג'אפאן איירליינס

חברת התעופה הלאומית של יפן, ג'פן איירליינס ,מגיעה למגוון יעדים ביפן, ומציעה טיסות פנים עם כרטיסים בתנאים שונים ומחירים משתנים, ועם מחלקת תיירים ועסקים.

אול ניפון איירליינס ANA

אול ניפון איירויייז, או ANA, היא חברה התעופה הגדולה ביפן ואחת מהטובות בעולם. היא מפעילה עשרות קווים לטיסות פנים ביפן לצד טיסות בינלאומיות עם מטוסי איירבאס A321, בואינג 787-10 ועוד.

סטאר פלייר

סטארפלייר היא חברת תעופה יפנית שהחלה את פעילותה ב2006, כחברת לואו-קוסט עם שירות משודרג, וצי של מטוסי איירבאס A320 עם מושבים נוחים ואפשרות לרכישת משקאות וכיבוד קל במהלך הטיסה.

אלו רק כמה מקווי התעופה הפופולריים לטיסות פנים ביפן:

מחירי טיסות מטוקיו לאוסקה מתחילים מכ-45$ לכיוון עם טיסות בתדירות גבוהה מהבוקר עד הערב, שמופעלות על ידי מגוון חברות תעופה.

מחירי טיסות מטוקיו לפוקואוקה מתחילים מכ-53$ לכיוון, עם טיסות מדי יום מהבוקר עד הערב של מגוון חברות. זמן הטיסה מטוקיו לפוקואוקה הוא כשעתיים.

טיסות מאוסקה לסאפורו ממריאות מדי יום, בתדירות גבוהה, מהבוקר עד הערב ומופעלות על ידי מגוון חברות תעופה. זמן הטיסה מאוסקה לסאפורו הוא כשעה וארבעים דקות, והמחירים מתחילים מכ-45$ לכיוון.

טיסות מסאפורו לפוקואוקה ממריאות מדי יום, עם מספר טיסות ביום מהבוקר עד אחר הצהריים. זמן הטיסה מסאפורו לפוקואוקה הוא כשעתיים וארבעים דקות ומחירי הטיסות מתחילים מכ-59$ לכיוון.

רכבות ביפן

תחבורה ציבורית ביפן היא נושא שמדובר עליו רבות, והרכבות ביפן הן נושא מרתק בפני עצמו. מדובר באחת ממערכות הרכבת הטובות, המדויקות והמהירות בעולם. בין אם מדובר בתחנות העמוסות של טוקיו ובין אם מדובר ברכבות הקליע ש"טסות" בין ערים רחוקות.

נסיעה ברכבת השינקסן האגדית ביפן היא חובה לכל מטייל. ואם כבר אתם מתכננים חופשה ביפן, בין כל הפרטים אליהם דואגים לפני הטיול, כדאי גם לרכוש כרטיס לרכבת המהירה ביפן מראש.

בין השאלות הראשונות שנשאלות על ידי מטיילים שמתכננים חופשה בארץ השמש העולה, היא איך קונים כרטיסים לרכבות המהירות ביפן?

רכבות השינקסן המהירות ביפן פופולריות לא בכדי.

זמן הנסיעה מטוקיו לאוסקה, למשל, הוא כשבע שעות באוטובוס, כשעה בטיסת פנים וכשעתיים וחצי בלבד ברכבת המהירה. המחירים לרכבת הקליע ביפן, עם זאת, עלולים להיות יקרים, לעיתים אפילו יותר ממחירי הטיסות.

זוהי הסיבה שמטיילים רבים בוחרים לקנות את כרטיס הרייל פאס, או Rail Pass ליפן.

מהו כרטיס הRail Pass ליפן ואיך קונים אותו?

כרטיס הRail Pass ביפן הוא כרטיס שנועד לתיירים, וכולל נסיעות ללא הגבלה לתקופה מסוימת (שבוע, שבועיים או שלושה שבועות), ברוב הרכבות ביפן. הRail Pass תקף לרכבות אקספרס, רכבות מהירות ומקומיות וגם למונורייל של טוקיו. הכרטיס מכסה גם את רכבות הקליע, למעט שני קווים: נוזומי ומיזוהו.  הוא תקף למספר קווי אוטובוסים מסוימים במספר ערים כמו הוקאידו, טוקאי ועוד. הוא אינו תקף לרכבות סאבוויי ולרכבות טראם בתוך ערים, אך תוכלו להשתמש בו ברכבות JR רגילות שיכולות לעזור לכם להתנייד בתוך העיר במקרים מסוימים.

אם אתם מתכננים לטייל בין מספר ערים ביפן בזמן קצר במהלך הטיול, כרטיס הRail Pass יכול להיות אופציה חסכונית עבורכם.

לעומת זאת, אם החופשה שלכם ביפן ארוכה יותר, או שאתם מתכוונים להשתמש ברכבת פעמים בודדות בלבד, ייתכן שיהיה לכם עדיף פשוט לקנות כרטיסים בודדים ולשלב את תכנון התחבורה ביפן גם עם טיסות פנים ואולי אפילו עם אוטובוסים.

את כרטיס הRail Pass ניתן לרכוש דרך סוכנות נסיעות או דרך האתר ישירות. מטיילים רבים בוחרים לרכוש את כרטיס הRail Pass  דרך סוכנות נסיעות כדי לקבל את הואוצ'ר בדואר בינלאומי לפני החופשה או למלון ביפן.

בתכנון ההתניידות ותחבורה ציבורית ביפן, לא כדאי לוותר על חווית הרכבות, החל מהסאבוויי ועד לרכבות המהירות.

אוטובוסים ביפן

אז כן, תחבורה ביפן ידועה בעיקר בזכות הרכבות שלה, אך לא כדאי לשלול נסיעה באוטובוס. בכל זאת, מדובר בתחבורה ציבורית ביפן, וגם האוטובוסים ביפן הם נוחים וידידותיים. היתרון העיקרי באוטובוסים ביפן הוא שהם יכולים לחסוך לכם כסף, לעיתים באופן משמעותי. החיסרון הוא, כמובן, שהם איטיים יותר לעומת רכבות.

אוטובוסים כצורת תחבורה ביפן יכולים להיות מעט יותר מבלבלים מאשר רכבת, מבחינת הבנת המוצא והיעד, כיצד משלמים, וכול'.

לכן, אנו ממליצים לרכוש כרטיסים לאוטובוסים ביפן מראש בעזרת 12GO (כך תוכלו גם לערוך השוואת מחירים, תוך כדי, בין מספר חברות אוטובוסים ובין מספר אמצעי תחבורה שונים).

הקוסוקו באס (אוטובוסים לכביש מהיר) הם פיתרון זול ונהדר לנסיעות ארוכות, אם כי מעט איטי לעיתים. במקרים רבים, ניתן לקחת אוטובוס ללילה לנסיעות ארוכות. מגוון חברות מפעילות אוטובוסים שכאלו, ומכיוון שלא לכולם יש אתר ידידותי באנגלית, מנוע השוואת מחירים כמו 12GO יכול לעזור לכם ברכישת הכרטיסים.

אחת החברות הבולטות שמציעות נסיעות אוטובוס נוחות במיוחד היא חברת Willer. בחלק מקווי הלילה ביפן של חברה זו, תוכלו ליהנות למשל ממושבי קפסולות מתכווננים וחדשניים.

אוטובוס כצורת תחבורה ביפן אמנם יוסיף מספר שעות טובות לנסיעה שלכם לעומת רכבת או טיסה, אך הוא כמעט תמיד יחסוך לכם כסף.

מעבורות ביפן

התחבורה ביפן, מדינה שמורכבת מאלפי איים, כוללת כמובן רשת מעבורות. למרות שבין האיים המרכזיים של יפן ניתן להגיע בנסיעה על גשרים או במערות,  מעבורת היא בהחלט אפשרות חווייתית, וכשמדובר בהגעה  אל מגוון איים קטנים יותר, מעבורת היא האפשרות היחידה.

מעבורות הן גם דרך טובה לטייל בין האיים עם רכב. המעבורות הגדולות יותר כוללות גם מסעדות ולאונג'ים, ואפשרות לרכישת כרטיס עם מיטה במחלקות שונות, החל ממחלקה עם מספר מיטות בחדר ועד למחלקות אקסקלוסיביות יותר. חלק מהמעבורות ביפן כוללות שייט של מספר שעות, אך חלק מהמעבורות מגיעות לזמן שייט של למעלה מ-30 שעות

השכרת רכב ביפן

השכרת רכב ביפן היא חוויה נפלאה שיכולה להפוך את הטיול להרבה יותר עצמאי, לגרום לכם כמטיילים להרגיש קצת יותר כמו מקומיים ולאפשר לכם לעצור בפינות אקראיות בלי תכנון מוקדם ובלי ציות ללוח זמנים קשוח של טיול מאורגן. תוכלו לשים את המזוודות בבגאז', ליהנות מחופש תנועה ולתכנן את הטיול בקצב שלכם.

אם אתם נשארים בעיר גדולה אחת למשך כל הטיול, לא יהיה לכם צורך בהשכרת רכב ביפן, ותוכלו להסתפק בתחבורה הציבורית ביפן שהיא מספיקה בהחלט בערים הגדולות. עם זאת, רוב המטיילים מבקשים לגלות מגוון רחב של יעדים במדינה הכה מרתקת הזו, אז למה להסתפק רק בעיר אחת?

השכרת רכב ביפן כדאי להזמין מראש כדי לוודא שסוג הרכב הרצוי, ולעיתים הזול ביותר, זמין בתאריכים שלכם ושמור עבורכם, וגם כדי שתוכלו לערוך השוואת מחירים ברוגע (לעומת ריצה לדלפק הקרוב בדקה התשעים), לקרוא את תנאי ההשכרה בנחת ולוודא מה כלול במחיר.

ניתן לעשות זאת בעזרת מנוע השוואת המחירים של רנטלקארס שנמצא כאן לנוחיותכם, ויחסוך לכם מעבר בין דלפק לדלפק וקשיי תקשורת, וגם יאפשר לכם לערוך את ההשוואה וההזמנה במקום אחד.

השכרת רכב ביפן – מנוע חיפוש והשוואת מחירים

חשוב לקחת בחשבון, כשמתכננים את התקציב, גם את עמלות הכבישים בדרך, מחירי החנייה וכול'.

בין השאלות הראשונות שנשאלות בתכנון תחבורה ביפן עם השכרת רכב, היא האם רישיון בינלאומי תקף ביפן? התשובה היא שכן, ניתן לנהוג ביפן עם רישיון בינלאומי (לצד הרישיון הישראלי), לתקופה של שנה מיום ההוצאה שלו. כלומר, מהיום שהוצאתם רישיון בינלאומי, יש לכם שנה לנהוג איתו ביפן (לא משנה מה התוקף שכתוב עליו). כמו כן, תיירים יכולים לנהוג ביפן באופן זה לתקופה מוגבלת (עד שנה). אם אתם מתכננים לנהוג ביפן במשך תקופה ארוכה תתבקשו להוציא רישיון יפני.

הזמנת הסעה משדה התעופה ביפן

הזמנת הסעה משדה התעופה בטוקיו או במגוון יעדים נוספים יכולה להיות צורת תחבורה ביפן שתעזור לכם להתחיל את החופשה ברגל ימין. כשמדובר בקבוצות גדולות, לעיתים היא אפילו משתלמת.

הדרך הכי טובה להזמין הסעה משדה התעופה ביפן היא מראש ומחברה אמינה, כדי ליהנות מהנוחות של נהג שממתין בנקודת המפגש בשדה, כאשר המחיר ידוע מראש, מסלול הנסיעה ידוע מראש וניתן להימנע מקשיי תקשורת ומחיפושים אחר תחנת המוניות הקרובה.

מנוע החיפוש של גט-טרנספר הוא הדרך המומלצת להזמין הסעה משדה התעופה ביפן מראש, מכיוון שהוא מחבר בין המטיילים לבין חברות הסעה מקומיות ונהגים מקומיים שנבדקים לפי סטנדרט האיכות של החברה.

להזמנת הסעה משדה התעופה ביפן דרך גט-טרנספר לחצו כאן

היתרונות הבולטים של השירות הם שהוא כולל זמן המתנה של שישים דקות בשדה התעופה (ביעדים אחרים זמן ההמתנה קצר יותר), וגם שניתן לבחור את סוג הרכב מתוך מגוון סוגים: רכב אקונומי, רכב VIP, רכב שטח, רכב ביזנס, רכב מיני וואן, רכב פרימיום ואפילו מיניבוס (ל-16 נוסעים) ואוטובוס (ל-50 נוסעים) לקבוצות גדולות.

ניתן לדעת מראש כמה מזוודות המחיר כולל ומהם תנאי הביטול והשינוי, וכמו כן להיעזר בשירות הלקוחות של האתר למקרה שהתקשורת עם הספק המקומי לא צלחה.

הוספת תגובה

  השאירו הודעה וסוכן נסיעות יחזור אליכם במהרה

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  הטלפון

  המסר שלך ( חשוב לרשום יעד)

  ביטוח נסיעות לחו''ל
  כרטיסי ספורט

  עדכוני מבצעי נופש

  הורדת אפליקציה
  חופשה בישראל