תחבורה באוסטריה – המלצות וטיפים לתכנון טיול באוסטריה

תכנון נכון של חופשה באוסטריה צריך לקחת בחשבון מגוון צורות תחבורה באוסטריה, כדי למקסם את השילוב בין ניצול יעיל של התקציב לבין נוחות מרבית: רכבת לנסיעות ארוכות, אוטובוס לעיירות קטנות, הסעה פרטית משדה התעופה ועוד. מסיבה זו, הדרך המומלצת להזמין כרטיסים לתחבורה באוסטריה היא בעזרת מנוע החיפוש המוכר אומיו, שמשלב מגוון צורות תחבורה שונות באותו החיפוש, חוסך לנו זמן השוואה יקר ומאפשר לנו לנצל את התחבורה באוסטריה באופן היעיל ביותר.

דילים לוינה במבצע       |      טיולים מאורגנים באוסטריה

אוסטריה היא מדינה קטנה, ושימוש בתחבורה באוסטריה יכול להיות מאוד קליל. התחבורה באוסטריה היא נוחה לתכנון, זולה ופרקטית מכל הבחינות. כיום, יש מספר אפשרויות לתכנן את ההתניידות באוסטריה עוד לפני החופשה, כדי להבטיח שכל דקה בחופשה תוקדש לנופש, ולא תצטרכו לעסוק בבירוקרטיה, רכישת כרטיסים או חיפוש מתיש בגוגל. כשמדובר בתחבורה ציבורית באוסטריה – רכבות, אוטובוסים, מטוסים וכול' – חשוב להיות מסודרים עם הזמנות הכרטיסים ולבצע את ההזמנה במקום אמין.

לכן, מנוע השוואת המחירים, שאנחנו ממליצים להשתמש בו במהלך תכנון דרכי התחבורה באוסטריה, הוא אומיו – OMIO. אומיו פועל בקונספט של Multi-Mode Travel, שפירושו שימוש בכמה אמצעי תחבורה במהלך טיול אחד, והוא מרכז כרטיסים לרכבות, אוטובוסים, טיסות פנים ומעבורות באותו החיפוש ובאותה ההזמנה. לנוחיותכם, שביצנו כאן את תיבת החיפוש של אומיו ואתם יכולים להתמש בה כדי להזמין כרטיסים לתחבורה ציבורית באוסטריה, ישירות מדף זה:

השוואת מחירים והזמנת כרטיסים לאמצעי תחבורה באוסטריה דרך אומיו – ניתן להיכנס גם דרך קישור זה

תכנון התניידות ותחבורה באוסטריה עם אומיו היא אפשרות יעילה במיוחד, לעומת הזמנת כרטיסים והשוואה בכמה אתרים שונים (שלא תמיד זמינים בקלות), או מעבר בין דלפקי הזמנה ותחנות שונות במהלך הטיול עצמו.

חופשה באוסטריה – עוד מידע למטייל

השכרת רכב באוסטריה – כך תאתרו את המחירים הזולים ביותר (מדריך)

טיסות לוינה אוסטריה – השוואת מחירים ומידע

וינה – מלונות מומלצים למשפחות בבירת אוסטריה

כרטיסים לליגת הכדורגל האוסטרית 

סים באוסטריה וטיפים על תקשורת בחופשה

איך מזמינים כרטיסים לתחבורה באוסטריה?

מנוע השוואת המחירים של OMIO מאפשר לנו להזמין כרטיסים לתחבורה ציבורית באוסטריה אונליין, בקלות ומראש.

מזינים את המוצא והיעד (ניתן להזין שם של מדינה, של עיר, או של תחנה מסוימת בעיר) בתיבת החיפוש המופיעה כאן בעמוד, לנוחיותכם, כדי שתוכלו לבדוק מחירים תוך כדי קריאת המדריך.

מזינים את תאריך היציאה, ואת תאריך החזרה (Add Return).

כעת תוכלו לראות אילו אמצעי תחבורה באוסטריה זמינים במסלול שלכם (בחלק העליון של העמוד): רכבות, אוטובוסים, טיסות ומעבורות. לצד כל אמצעי זמין של תחבורה ציבורית באוסטריה, יופיע המחיר הכי זול, וזמן המסע הכי קצר.

כך תוכלו להשוות בקלות בין אמצעי התחבורה השונים:

בלחיצה על אחד מאמצעי התחבורה השונים, תוכלו לראות את מגוון הכרטיסים הזמינים, השעות וכול'.

בשלב זה של החיפוש, שימו לב לפרטים הבאים: המספר לצד המילה "Transfers" (מספר העצירות וההחלפות במהלך הדרך), זמן המסע (יופיע בקו שבין המוצא ליעד), והמחיר כמובן.

בלחיצה על "Filters", תוכלו לסנן את התוצאות לפי מספר העצירות הרצוי, טווח המחירים הרצוי, זמן המסע הרצוי וכול'.

בטופס ההזמנה לתחבורה ציבורית באוסטריה עם אומיו, תוכלו לבחור בסוג כרטיס (מבחינת תנאי הכרטיס עצמו, כאשר כרטיסים גמישים יותר לעיתים כרוכים בתוספת מחיר), ובמחלקה (לרוב מחלקה משודרגת תהיה כרוכה בעמלה נוספת). תוכלו לראות בשלב זה גם אילו תנאים זמינים בכל מחלקה (אינטרנט אלחוטי, מרחב במושב, שקעים וכול').

בנוסף, ניתן גם לשמור מושב (בהתאם לזמינות, ולעיתים בתוספת עמלה) או לציין בקשה לסוג מושב מסוים.

כעת, לאחר שבדקתם את כל הפרטים, לוחצים על הכרטיס הרצוי להלוך, ואז באותו האופן בוחרים בכרטיס הרצוי לדרך חזור.

באיזו צורת תחבורה באוסטריה כדאי לבחור?

אוסטריה היא מדינה קטנה יחסית, ומערכת התחבורה באוסטריה היא יעילה ומאפשרת הגעה לכל יעד במדינה בקלות, בין אם מדובר בתחבורה ציבורית באוסטריה או בהסעה פרטית והשכרות רכב.

קשה להצביע על צורת תחבורה אחת באוסטריה שמתאימה לכולם. לכן, כתבנו עבורכם את המדריך השלם לתחבורה באוסטריה שיעניק לכם את המידע החשוב על מגוון אמצעי התחבורה הקיימים במדינה. תכנון טיול יעיל, לרוב יכלול מגוון צורות תחבורה באוסטריה.

רכבות באוסטריה

הרכבות הן צורת תחבורה באוסטריה שאהובה על רבים: הן נוחות, זולות, ומכסות מגוון רחב של יעדים. מערכות הרכבות באוסטריה מנוהלת על ידי חברת OBB הלאומית.

רשת הרכבות באוסטריה היא די נרחבת, ומגיעה למגוון יעדים מרכזיים: וינה, אייזנשטדאט, גראץ, זלצברוג, ברגנץ ועוד.

ברכבות באוסטריה ניתן ליהנות ממחלקות שונות עם תנאים שונים.

במחלקת התיירות, התנאים משתנים בהתאם למסלולים ולסוג הרכבת, החל מאינטרנט אלחוטי ועד למסעדה, שולחנות ועוד.  במחלקת העסקים בדרך כלל ניתן ליהנות ממושבים מרווחים יותר, משקה קבלת פנים, הגשת אוכל ומשקאות למושב ועוד (משתנה בהתאם למסלול).

חברה נוספת לרכבות באוסטריה היא Westbahn, שמציעה רכבות בעיקר באזור לינץ, זלצבורג, וינה וסנט פולטן.

גם חברת ווסטבהאן מציעה מחלקות שונות עם תנאים שונים (אינטרנט אלחוטי, משקאות ואוכל לרכישה ועוד), שמשתנים בהתאם למסלול.

כשמדובר בתחבורה באוסטריה, אין ספק שרכבות הן אמצעי התניידות נוח ויעיל שרוב המטיילים בוחרים להשתמש בו לפחות פעם אחת.

אוטובוסים באוסטריה

תכנון התניידות ותחבורה באוסטריה, במיוחד למי שמגיע ליעדים קטנים יותר ופחות מרכזיים, לא יהיה שלם ללא אוטובוסים.

תחבורה באוסטריה כוללת אוטובוסים עירוניים זולים בעלות של 1-3 אירו לנסיעה, אוטובוסים בין עירוניים לנסיעות ארוכות טווח, וגם אוטובוסים בינלאומיים מוינה למדינות השכנות, במחירים זולים. מחיר לאוטובוס מוינה למינכן, למשל, מתחיל מכ-21 אירו לכיוון, לפי השוואת המחירים שערכנו (מחיר שעלול להשתנות מעת לעת).

אוטובוסים באוסטריה מופעלים על ידי חברות שונות, ומכסים את האזורים השונים אליהם הרכבות לא מגיעות, בנוסף למגוון אוטובוסים שמחברים בין יעדים מרכזיים באופן ישיר. בין חברות האוטובוסים המרכזיות הפועלות באוסטריה, ניתן למצוא את החברות FLIXBUS, בלאגוס, פוסטבאס, ועוד.

טיסות פנים באוסטריה

טיסות פנים מהוות חלק קטן מצורות התחבורה באוסטריה, במיוחד לעומת הרכבות שמהוות חלק נכבד בתחבורה הציבורית באוסטריה.

מכיוון שמודבר במדינה קטנה יחסית, טיסות פנים באוסטריה הן די מצומצמות. בחיפוש שערכנו, הצלחנו למצוא מספר קווים בודדים לטיסות פנים מוינה:

טיסות מוינה לאינסברוק, עם לוח זמנים שכולל טיסות יומיות של אוסטריאן איירליינס. זמן הטיסה מוינה לאינסברוק הוא כחמישים וחמש דקות.

טיסות מוינה של קלגנפורט שממריאות כשש פעמים בשבוע. זמן הטיסה מוינה לקלגנפורט הוא כארבעים וחמש דקות.

טיסות מוינה לגראץ, עם לוח זמנים שכולל טיסות יומיות של אוסטריאן איירליינס. זמן הטיסה מוינה לגראץ הוא כשעה.

על מנת למצוא טיסות פנים באוסטריה במחירים משתלמים, ניתן להשתמש במנוע השוואת המחירים של קיווי, המופיע כאן:

אם יש לכם צורך קריטי בחיסכון בזמן בעת תכנון התחבורה באוסטריה וההתניידות, טיסת פנים אחת או שתיים תוכל לעזור לכם.

תחבורה באוסטריה ליעדים בינלאומיים

בעזרת תחבורה ציבורית באוסטריה, ניתן להגיע למגוון המדינות השכנות בקלות, בנסיעה שלוקחת לעיתים מספר שעות בודדות בלבד, ובמחירים זולים. אלו כמה מהקווים הבינלאומיים הפופולריים ביותר שיוצאים מאוסטריה:

רכבת מגרמניה לאוסטריה

ניתן בקלות להגיע מאוסטריה לגרמניה ברכבת ישירה. רכבת מוינה למינכן, מלמשל, יוצאת בתדירות גבוהה מהבוקר עד הערב. זמן הנסיעה מוינה למינכן הוא כארבע שעות סך הכל, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ-20 אירו לכיוון.

ניתן למצוא גם אוטובוסים בין גרמניה לאוסטריה במחירים זולים ובתדירות גבוהה.

תחבורה מאוסטריה לפראג

שכנה נוספת של אוסטריה היא צ'כיה, וניתן לטייל בין שתיהן בקלות:

אוטובוס מוינה לפראג יוצא מספר פעמים ביום. זמן הנסיעה מוינה לפראג הוא כארבע שעות וארבעים וחמש דקות.

רכבות מוינה לפראג יוצאות כ-20 פעמים ביום. זמן הנסיעה מוינה לפראג הוא כארבע וחצי שעות.

המחירים של שני אמצעי התחבורה באוסטריה בקו זה הם די דומים, מתחילים מכ-12-15 אירו לכיוון, ומשתנים בהתאם לשעת היציאה ולחברה המפעילה.

תחבורה מסלובקיה לאוסטריה

וינה נמצאת במרחק נסיעה קצרצר של כשעה בלבד מבירת סלובקיה, ברטיסלבה.

ניתן לטייל בין השתיים בעזרת תחבורה באוסטריה בקלות ובזול:

אוטובוסים מוינה לברטיסלה יוצאים מדי יום בתדירות גבוהה מהבוקר עד הערב. זמן הנסיעה מוינה לברטיסלה באוטובוס הוא כשעה וחצי, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ-5 אירו בלבד.

רכבות מוינה לברטיסבלה יוצאות בתדירות גבוהה, מהבוקר עד הערב עם לפחות 20 רכבות ביום. זמן הנסיעה מוינה לברטיסלה ברכבת הוא כשעה ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ10 אירו.

השכרת רכב באוסטריה

התניידות ותחבורה באוסטריה במהלך החופשה, לא תמיד חייבת להיות ציבורית. אפשר לשלב במהלך החופשה גם התניידות עצמאית ופרטית יותר, כמו השכרת רכב או הסעה פרטית.

השכרת רכב באוסטריה יכולה להיות זולה במיוחד, אף חשוב לערוך השוואת מחירים להשכרת רכב באוסטריה ולבצע הזמנה מראש ממספר סיבות:

להבטיח שהדגם הרצוי (ולעיתים הזול ביותר) יהיה זמין עבורכם, לקרוא את תנאי ההשכרה בנחת, לוודא שהמחיר סביר ולא מופקע, וגם לפנות לכם זמן במהלך הטיול ולהגיע בראש שקט לחופשה.

לכן, המקום המומלץ להשכרת רכב באוסטריה הוא השוואת המחירים של רנטקלארס, פלטפורמה ידועה ומוכרת, חברה שפועלת כבר שנים בתחום, ומקום בו תוכלו לקבל מחירים אונליין ממגוון חברות להשכרת רכב באוסטריה (קטנות או גדולות, מקומיות או בינלאומיות).

לנוחיותכם, תוכלו להזמין את השכרת הרכב באוסטריה או רק לבצע השוואת מחירים לעת עתה, בתיבת החיפוש הכחולה כאן שמופעלת על ידי רנטלקארס. תהליך החיפוש פשוט וידידותי, גם למטיילים האנטי-טכנולוגיים מביניכם: בוחרים באוסטריה, בעיר ואז בתחנה בעיר, ולאחר מכן בתאריכי האיסוף ובשעות.

לאחר לחיצה על חיפוש, יוצגו בפניכם מגוון הצעות מחיר להשכרת רכב באוסטריה, אותן תוכלו לסנן לפי סוג רכב (לצפות רק בג'יפים, רק ברכבי מיני וואן, או אולי ברכבים עסקיים?) פרטים טכניים של הרכב ועוד.

בשלב זה, ניתן וחשוב לבדוק את הפרטים החשובים (דירוג חברת השכרת הרכב באוסטריה, הביטוחים הכלולים במחיר, תנאי הביטול וכול').

לאחר החיפוש, תוכלו לעבור לשלב הזמנת השכרת הרכב, בו תוכלו לעבור על הפרטים המלאים, להוסיף תוספות ולבצע את ההזמנה.

כמה פרטים חשובים שכדאי לקרוא, רגע לפני השכרת רכב באוסטריה:

אחת השאלות שחוזרות על עצמן בקרב מטיילים, היא האם צריך רישיון בינלאומי להשכרת רכב באוסטריה?

כמו ברוב מדינות אירופה, גם אוסטריה מבקשת רישיון בינלאומי לצד כל רישיון שאינו מהאיחוד האירופי (בצירוף הרישיון המקורי, כמובן!).

אם בחרתם בהשכרת רכב כצורת התחבורה באוסטריה המועדפת עליכם, חשוב לעבור על הכללים וחוקי הנהיגה המקובלים במדינה מבעוד מועד.

הנה רק חלק מהפרטים שחשוב לזכור על השכרת רכב באוסטריה:

באוסטריה נוהגים בצד ימין ועוקפים בצד שמאל (אך לא לפני מעבר חצייה).

מכיוון שמטיילים רבים אוהבים לשלב טיול בכמה מדינות באירופה עם רכב שכור (במיוחד שילוב של גרמניה ואוסטריה באותו הטיול), רבים תוהים אם אפשר לנהוג עם רכב שכור בין אוסטריה וגרמניה. התשובה משתנה מחברה לחברה, אך סביר להניח שתוכלו לעשות זאת: עם זאת, יש צורך לבדוק ולוודא עם חברת השכרת הרכב מראש ולוודא שאתם מבוטחים. ייתכן שהחברה תחייב אתכם בעמלה (זולה בדרך כלל) על חציית גבול.

השכרת אופנוע באוסטריה

ההרפתקנים מבינכם אולי יעדיפו רכיבה באופנוע כדרך תחבורה באוסטריה, ובצדק.

השכרת אופנוע באוסטריה היא אחת הדרכים המרגשות ביותר לחוות את המדינה היפהפייה. נהיגה באופנוע באוסטריה היא רגועה יחסית, עם כבישים טובים, דרכים כפריות בהן ניתן לנהוג בשלווה, ונופים יפהפיים שניתן לחוות בצורה מקסימלית עם החופשיות שהאופנוע מעניק.

לחוויה מקסימלית, כדאי להזמין השכרת אופנוע באוסטריה מראש כדי להבטיח שלחברת השכרת האופנוע באוסטריה תהיה זמינות של דגמים טובים, שתדעו מהו המחיר להשכרת אופנוע באוסטריה מראש, ועל מנת שתוכלו לקרוא את התנאים בנחת.

הדרך המומלצת להזמנת השכרת אופנוע באוסטריה היא במנוע השוואת המחירים של בייקס-בוקינג, בין הבודדים שמאפשרים לערוך השוואת מחירים אונליין בין מספר חברות מקומיות להשכרת אופנוע בוינה ובלינץ. מדובר בפלטפורמה אמינה שמספקת שירות לקוחות נוסף, מלבד שירות הלקוחות של הספק המקומי.

כדי למצוא השכרת אופנוע באוסטריה, הזינו את תחנות האיסוף וההחזרה במנוע החיפוש הלבן שמופיע כאן (שמופעל על ידי bikesbooking), ובנוסף את התאריכים והשעות.

לאחר לחיצה על חיפוש, יופיעו בפניכם מגוון אופציות להשכרת אופנוע באוסטריה (כולל סוגים נוספים של רכבים דו גלגליים בהתאם לזמינות), ותוכלו לבדוק מראש כבר בשלב החיפוש מהם הביטוחים הכלולים, מהו הרישיון הדרוש, מהו המפרט הטכני וכמובן מה המחיר הכולל ודירוג הספק. בנוסף, תוכלו כבר עכשיו לשריין את הדגם הרצוי בתשלום של סכום קטן מתוך הסכום הכולל.

הזמנת הסעה משדה התעופה באוסטריה

גם המטיילים העצמאיים וההרפתקנים ביותר יגלו שמדי פעם, הזמנת הסעה פרטית כדרך תחבורה באוסטריה היא הכרחית ויכולה לעשות הבדל שלם בין מעבר קליל ונוח לבין מעבר מסורבל ומתיש. בפרט, כשמדובר בהסעה משדה התעופה באוסטריה.

הזמנת הסעה משדה התעופה באוסטריה יכולה להיות מעט מסובכת אם לא מכירים חברות מקומיות ולא דוברים את השפה, וכדאי להזמין אותה מראש, כדי לא להיתקע כשהביקוש גבוה וכדי לא להמתין בתורים ארוכים למוניות (או לסבול ממחירים מופקעים בשעות שיא).

לכן, המקום המומלץ להזמין הסעה משדה התעופה באוסטריה הוא במנוע השוואת המחירים של גט-טרנספר, שמאפשר לנו להגיע לחברות מקומיות בקלות במנוע חיפוש ידידותי במיוחד, ולשריין את ההזמנה מראש כשהמחיר והתנאים ידועים (כולל תנאי ביטול).

להזמנת הסעה משדה התעופה באוסטריה דרך GetTransfer לחצו כאן

בהזנת היעד הרלוונטי בתיבת החיפוש כאן, תוכלו לבחור בין הסעה פרטית מיעד ספציפי אחד לאחר, מונית רגילה או נהג לפי שעה באוסטריה.

בנוסף, תוכלו גם לבחור בסוג רכב מתוך מגוון סוגי רכבים: רכב אקונומי, קומפורט, עסקי, פרימיום, VIP, רכב שטח, וואן, מיניבוס ואפילו אוטובוס.

זהו שירות מעולה, וצורת תחבורה באוסטריה שמתאימה במיוחד למי שמטייל עם ילדים, כבודה מסורבלת, קבוצה גדולה, או פשוט רוצה להתחיל את החופשה באוסטריה בסטייל.

הוספת תגובה

  השאירו הודעה וסוכן נסיעות יחזור אליכם במהרה

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  הטלפון

  המסר שלך ( חשוב לרשום יעד)

  ביטוח נסיעות לחו''ל
  כרטיסי ספורט

  עדכוני מבצעי נופש

  הורדת אפליקציה
  חופשה בישראל