תחבורה בבולגריה – מידע והמלצות למטייל

אם אתם מתכננים חופשה בבולגריה, המדריך שלנו לתחבורה בבולגריה יכול לחסוך לכם זמן יקר וגם כסף. כדאי לתכנן את המעברים בטיול היטב, לבדוק לוחות זמנים ולהזמין כרטיסים מראש, כדי לחסוך לעצמכם כאב ראש וכסף במהלך החופשה.

  טיולים מאורגנים לבולגריה  |  דילים לבורגס  |  דילים לבאנסקו

הדרך המומלצת להזמנת כרטיסים לתחבורה בבולגריה היא בעזרת אומיו, מנוע חיפוש שפועל עם חברות תחבורה מקומיות, בין אם מדובר בהסעות פרטיות ובין אם מדובר בתחבורה ציבורית בבולגריה, שמאפשר לנו לבצע את כל ההזמנות בפלטפורמה אחת, ולנהל את כל ההזמנות והכרטיסים באותו המקום. בנוסף, מדובר בחברה ותיקה ומוכרת בתחום כך שניתן להיות רגועים לגבי ההזמנות שלכם. לנוחותכם, הוספנו כאן את תיבת החיפוש של OMIO. בהמשך תמצאו הסבר על השימוש במערכת.

חופשה בבולגריה – עוד מידע חשוב

טיסות לבולגריה – השוואת מחירים וטיפים

מלונות מומלצים בבולגריה למשפחות עם ילדים

השכרת רכב בבולגריה – השוואת מחירים

לב בולגרי – קניית כסף בולגרי בישראל

eSIM ו-SIM לבולגריה – מידע חשוב וטיפים לתקשורת יעילה ומשתלמת

מהי דרך התחבורה בבולגריה שנחשבת למומלצת ביותר?

כשמחפשים דרכי תחבורה בבולגריה, מבינים מהר מאוד ששילוב של אוטובוסים והשכרת רכב הוא הפרקטי ביותר להתניידות במדינה בין היעדים השונים. לאלו ניתן להוסיף הסעה פרטית מדי פעם, במיוחד משדה התעופה לאחר הטיסה המעייפת, או בדילוג בין אטרקציות תיירותיות שונות עם נהג לפי שעה.

דרכי התחבורה בבולגריה הן אמנם מגוונות, אך חלקן פחות פרקטיות לעומת אחרות. לכן, כתבנו עבורכם את המדריך השלם לתחבורה בבולגריה שיעזור לכם לבחור את הדרכים הכי יעילות להתניידות בבולגריה, שיעזור לכם לחסוך כסף וזמן יקרים, ויעשה לכם סדר בכל המידע המבלבל הקיים ברשת. את דרכי התחבורה בבולגריה סידרנו במדריך לפי המומלצת והיעילה ביותר.

איך מזמינים כרטיסים לתחבורה בבולגריה?

כאמור, מנוע החיפוש של אומיו הוא הדרך המומלצת להזמנת כרטיסים לתחבורה בבולגריה (יש אחד כזה גם כאן בעמוד, כדי שתוכלו לבדוק מחירים בעצמכם בעת קריאת המדריך).

במקרה של רוב היעדים האירופאיים, אומיו מאפשר לערוך השוואה יעילה בין רכבות, אוטובוסים, טיסות ומעבורות, לשלב מגוון דרכי תחבורה באופן החכם והיעיל ביותר במהלך הטיול, ולהזמין את כל הכרטיסים באותה הפלטפורמה ועם אותו שירות לקוחות (עם חברה ותיקה ומוכרת בתחום).

במקרה של בולגריה, מכיוון שברוב המסלולים אוטובוסים הם הדרך הנוחה ביותר, אומיו יאפשר לכם לערוך השוואה בין חברות האוטובוסים השונות, החל ממחירים ועד לזמני נסיעה ותנאי ההזמנה.

תוכלו להזמין את הכרטיס לנסיעה הבין עירונית מראש, לדעת בדיוק מהיכן ומתי יוצאים, ולהיעזר בשירות הלקוחות היעיל במידת הצורך כצד שלישי.

כדי להזמין כרטיסים לתחבורה בבולגריה ממש עכשיו, או סתם לבדוק מחירים ושעות יציאה שיעזרו לכם לתכנן את התקציב ואת המסלול, הזינו את המוצא, היעד והתאריכים במנוע החיפוש שממוקם כאן בעמוד (כדי לחפש כיוון אחד, השאירו את תאריך החזרה ריק).

כעת, יופיעו בפניכם מגוון דרכי תחבורה בבולגריה (בעיקר אוטובוסים ביעד זה), של מגוון חברות.

האפשרויות מסודרות לרוב לפי שילוב של נוחות ומחיר.

כל אופציה תוצג עם מחיר כולל, זמן נסיעה, נקודת היציאה ונקודת החזרה המדויקת, מספר ההעברות (0 transfers פירושו ללא החלפות בדרך), וגם אופציה להצגת כרטיס דיגיטלי (יסומן בברקוד ירוק).

בשלב הבא תוכלו לבחור בסוג הכרטיס, סוג המחלקה (בהתאם לזמינות), לצפות בתנאים המלאים של ההזמנה, לשמור מושב או לציין בקשה מסוימת להושבה, וכול'. כל אלו, בהתאם לזמינות במסלול הרלוונטי. לאחר מכן, מזינים את פרטי הנוסעים ופרטי התשלום.

הסברים לגבי הזמנת השכרת רכב בבולגריה, השכרת אופניים בבולגריה ועוד, תוכלו למצוא בהמשך המדריך.

אוטובוסים בבולגריה

מכיוון שמדובר במדינה קטנה, נסיעה בקווי אוטובוס אקספרס בין יעדים מרכזיים היא דרך תחבורה בבולגריה שנחשבת לפרקטית, מהירה יותר לעומת רכבות וגם זולה ונוחה. מגוון חברות תחבורה בבולגריה מציעות קווי אוטובוס מהירים, אליהם ניתן לקנות כרטיסים בקלות בעזרת אומיו לאחר השוואת מחירים.

האוטובוסים מהירים יותר מהרכבות, ובנסיעות ארוכות יכולים לחסוך לכם זמן יקר. גם כשמדובר בנסיעה ארוכה במיוחד, המחירים נשארים די זולים.

למסלולים רבים, צורת התחבורה הציבורית בבולגריה היחידה הזמינה היא אוטובוס, במיוחד אם מדובר ביעד פחות מרכזי או בעיירות קטנות, אליהם הרכבות לא מגיעות.

בדרך כלל אין שירותים באוטובוס, אך לעיתים אם מדובר בנסיעה ארוכה במיוחד, יהיו עצירות במהלך הדרך. כדאי מאוד לרכוש כרטיסים לאוטובוסים בבולגריה מראש. גם כדי לוודא שיהיה לכם מקום באוטובוס, במיוחד אם מדובר בשיא העונה התיירותית, וגם כדי שתוכלו לדעת בדיוק עם איזו חברה אתם נוסעים, לאן אתם מגיעים, באיזו שעה ומה העלות. אנחנו, באופן אישי, מעדיפים הזמנת כרטיסים לאוטובוסים בבולגריה מראש עם אומיו, כדי שלא נצטרך להתרוצץ בין דלפקי מכירות שונים ולבזבז זמן. כך ניתן ליהנות מההמתנה בתחנה ולהגיע רגועים.

השכרת רכב בבולגריה

אם אתם מעדיפים לדלג על תחבורה ציבורית בבולגריה, השכרת רכב בבולגריה היא דרך אידיאלית להתנהל במהלך הטיול, במיוחד עבור משפחות. מדובר במדינה קטנה, וזמן הנסיעה לרוב לא חורג מכארבע-חמש שעות, גם בין יעדים רחוקים.

מומלץ להזמין השכרת רכב בבולגריה במנוע החיפוש של רנטלקארס, שיאפשר לכם לערוך השוואת מחירים בין מגוון חברות, קטנות ומקומיות לצד חברות בינלאומיות ידועות. תוכלו לבצע את הבחירה שלכם בחברה להשכרת רכב בבולגריה תוך שיקול של המחיר הכי זול, חוות דעת של לקוחות קודמים על החברה, ותנאי ההשכרה המלאים החל מאופציה לביטול ועד לביטוחים הכלולים (כל הפרטים האלו מופיעים בבירור כבר בשלב החיפוש).

אם אתם מטיילים עם משפחה, קבוצה גדולה ובמיוחד אם אתם מטיילים עם ילדים, השכרת רכב היא דרך התחבורה בבולגריה היחידה שתעניק לכם עצמאות מקסימלית, נוחות, ותאפשר לכם להגיע לכל יעד בזמן שלכם וללא תלות בקווי אוטובוסים או בלוחות זמנים של קבוצות תיירות.

נהיגה בבולגריה היא בטוחה באופן כללי, אך כמו במדינות רבות גם בבולגריה כדאי להימנע מעימותים עם נהגים ולהימנע מלצפור ככל האפשר. עדיף לקחת את הכבישים המהירים שמקשרים בין יעדים רבים באופן ישיר, וכמובן מומלץ להוציא רישיון בינלאומי ולהציג אותו לצד הרישיון הישראלי שלכם.

השכרת רכב היא דרך תחבורה בבולגריה שתהפוך את ההתניידות בטיול להרבה יותר קלילה, תחסוך לכם הרבה כאב ראש ותאפשר לכם לגלות כל פינה במדינה בקלות. ניתן לשלב השכרת רכב עם תחבורה ציבורית בבולגריה, שנחשבת לנוחה יותר בערים הגדולות.

בהשוואת מחירים להשכרת רכב בבולגריה (סופיה) שערכנו בעזרת רנטלקארס, המחירים התחילו מכ-64$ לשבוע לרכב הכי זול (יונדאי i10).

הזמנת הסעה משדה התעופה בבולגריה

מכיוון שמדובר במדינה קטנה עם מרחקי נסיעה קצרים, תוכלו לאפשר לעצמכם להתפנק בהזמנת הסעה משדה התעופה בבולגריה או אפילו הזמנת נהג פרטי מדי פעם במהלך הטיול, במחיר ידידותי.

כדי להימנע ממחירים מופקעים, מומלץ להזמין הסעה משדה התעופה בבולגריה מראש, בעזרת מנוע החיפוש של גט-טרנספר שפועל עם ספקים מקומיים. כך תוכלו לבצע את ההזמנה מראש, בעברית, לדעת את תנאי השינויים מראש וכמובן גם את המחיר מראש.

להזמנת הסעה משדה התעופה בבולגריה באמצעות גט-טרנספר לחצו כאן

גם אם אתם נוחתים בורנה ורוצים להגיע לבורגס, בחירה בהסעה פרטית כדרך התחבורה בבולגריה היא אפשרית בהחלט, לא יקרה מדי ולחלוטין משדרגת את איכות הטיול: הנהג מחכה לכם בנקודת המפגש, יודע בדיוק לאן צריך לנסוע וחוסך לכם התרוצצות מתישה עם מזוודות בחיפוש אחר תחנת אוטובוס.

יתרון נוסף בהזמנת הסעה משדה התעופה בבולגריה מראש עם גט-טרנספר, הוא האפשרות להזמין הסעה בבולגריה במגוון סוגי רכבים (מה שלא תמיד אפשרי בדקה התשעים): מיני רכב VIP, רכב שטח, רכב ביזנס יוקרתי, וואן לשמונה נוסעים, מיניבוס לשישה עשר נוסעים ואפילו אוטובוס לקבוצות גדולות של כחמישים נוסעים. אם אתם מטיילים עם קבוצה גדולה, השירות יחסוך לכם את הצורך להתפצל לשני רכבים.

שירות נוסף שאפשר להיעזר בו למי שמחפש הסעה פרטית, הוא הזמנת נהג פר שעה בבולגריה עם גט-טרנספר. זהו שירות נהדר לתכנון טיולי יום מותאמים אישית. במקום להיות תלויים בקבוצות תיירות, תוכלו לבקש מהנהג לקחת אתכם לאטרקציות המועדפות עליכם, ולהישאר כמה זמן שתרצו בכל יעד.

רכבות בבולגריה

בבולגריה פועלת מערכת רכבות שמופעלת על ידי BDZ, חברת תחבורה ממשלתית.  הרכבות הן צורת תחבורה בבולגריה שנחשבת לאיטית יותר לעומת אוטובוסים. מערכת הרכבות מגיעה למגוון רחב של יעדים מרכזיים בבולגריה, בכל רחבי המדינה.

עיר הבירה סופיה היא מרכז תחבורה בבולגריה ורכבות ממנה יוצאות למגוון יעדים ברחבי המדינה וברחבי אירופה. ניתן להגיע ברכבת מסופיה לבוקרשט, מסופיה לבלגרד, מסופיה לאיסטנבול ועוד. הנסיעה ברכבת בבולגריה היא בטוחה וחווייתית, אך נחשבת לפחות פרקטית לעומת אוטובוסים או השכרת רכב. לנסיעות ארוכות ניתן למצוא רכבות סליפר (כדאי להזמין כרטיסים מראש) עם מיטה אישית. המחירים לכרטיסי רכבת בבולגריה הם זולים מאוד, אך כאמור הרכבות לעיתים ישנות ואיטיות.

השכרת אופניים בבולגריה

בולגריה היא יעד מושלם לטיולי אופניים, בין אם לחובבי אופניים מושבעים ובין אם לפעילות משפחתית מגבשת.

ניתן למצוא השכרת אופניים בקלות בבולגריה, אך מומלץ לבצע את ההזמנה מראש בעזרת מנוע החיפוש של בייקס-בוקינג, כדי לוודא שדגם האופניים הרצוי יהיה זמין בתאריכים שלכם, במיוחד בתקופות תיירותיות. ניתן לשכור אופניים ולטייל בין יעדים שונים בסופיה או מחוצה לה במהלך היום, להצטרף לטיולי אופניים מאורגנים, לטייל בפארקים בערים הגדולות, לרכב לצד האגמים היפהפיים ברחבי המדינה, או באזורים ההרריים היפהפיים.

השכרת אופניים היא דרך תחבורה בבולגריה שנחשבת לזולה, פרקטית לטיולים בתוך העיר וחווייתית לטיולים בטבע המרהיב ברחבי בולגריה.

בחיפוש שערכנו בעזרת בייקס-בוקינג להשכרת אופניים בבולגריה, קיבלנו מחירים זולים במיוחד:

67.9 אירו לשבוע לאופניים רגילות שמתאימות לעיר, 169.75 אירו לשבוע לאופני KTM middle-class שמתאימות לשטחים הרריים קלים או לעיר, ו543.20 אירו לשבוע לאופני KTM E-MTB חזקות במיוחד שמתאימות לנסיעה בשטח. המחירים לרוב כוללים קסדה.

טיסות פנים בבולגריה

טיסות פנים בבולגריה קיימות, אך הן לא דרך תחבורה בבולגריה שנחשבת לפרקטית או פופולרית.

נכון לכתיבת הכתבה, ניתן למצוא טיסות פנים בבולגריה שמקשרות בין סופיה לורנה ולבורגס.

עם זאת, זמני הנסיעה בין יעדים אלו קצרים יחסית (כחמש וחצי שעות מסופיה לורנה, וכשלוש וחצי שעות מסופיה לבורגס), ולכן שמשווים אותם לזמן הטיסה בנוסף להגעה לשדה כשעתיים לפני ההמראה, איסוף הכבודה וכול', יתכן שזוהי לא תמיד דרך פרקטית (במיוחד מסופיה לבורגס).

מי שבכל זאת מבקש לחסוך כשעה-שעתיים בנסיעה מסופיה לורנה, יוכל ליהנות מטיסות יומיות של בולגריה אייר עם מחירים שמתחילים מ-12$ לכיוון. זמן הטיסה מסופיה לורנה הוא כחמישים דקות.

מעבורות בבולגריה

מעבורות כצורת תחבורה בבולגריה לא נחשבות לדרך הכי פרקטית שיש להתנייד, אך לעיתים הן יכולות להיות יעילות למי שמטייל עם רכב בין בולגריה ומדינות שונות, או פשוט כחוויה למי שמחפש דרך מהנה ומיוחדת לטייל בין יעדים שונים.

ניתן למצוא מעבורות מבולגריה לגיאורגיה ומבולגריה לרומניה, בהן ניתן בדרך כלל לעלות למעבורת עם רכב.

מעבורת נוספת בבולגריה היא המעבורת המהירה בין נסבאר לסוזופול. זוהי מעבורת זולה, קצרה, וחווייתית עם נופים יפהפיים בדרך ואפשרות לשבת במושב נוח בפנים או ליהנות מהבריזה בדק.

הוספת תגובה

  השאירו הודעה וסוכן נסיעות יחזור אליכם במהרה

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  הטלפון

  המסר שלך ( חשוב לרשום יעד)

  ביטוח נסיעות לחו''ל
  כרטיסי ספורט

  עדכוני מבצעי נופש

  הורדת אפליקציה
  חופשה בישראל