עונה מומלצת לחופשה בסרדיניה

מזג האוויר בסרדיניה ועונה מומלצת לחופשה

חופשה בסרדיניה עם ילדים יכולה להיות רעיון נפלא. האי מתאפיין בחופים בתוליים ותכולים, נופים יפהפיים של תהומות וצוקים חדים, חיות בר נדירות (כמו חמורים לבקנים ונשרים מזנים נדירים), מבנים בני 4000 שנים הנקראים נוראגי, אשר נבנו על ידי תושביו הראשונים של האי ועוד. בכתבה זו תוכלו למצוא את כל המידע אותו אתם מחפשים על מזג האוויר בסרדיניה, כולל טמפרטורות ממוצעות לפי חודשים ועונות, וכן, אירועים ופסטיבלים בסרדיניה, המתרחשים מדי שנה, שאולי תרצו לשקול לטוס בסמיכות אליהם.

סרדיניה היא האי השני בגודלו בים התיכון, סרדיניה אומנם משתייכת לאיטליה, אך תושביה עושים הכול על מנת לשמור על ייחודיות וזהות עצמאית. הם מדברים בשפה מקומית, הנקראת סארדית, לצד האיטלקית, ויש להם מסורת וקרנבלים בני עשרות ומאות שנים, שהם ממשיכים לקיים מדי שנה.

בעבר סרדיניה נחשבה ליעד לעשירי העולם בלבד, וחופיה המפורסמים, כמו חוף קוסטה ריי וחוף ויאסמיוס, היו יעדים פופולריים בקרב אוכלוסייה זו, אך כיום, ניתן להגיע לסרדיניה בקלות רבה, והיא נחשבת תיירותית ונגישה לכלל האוכלוסיות.

חופשה בסרדיניה – עוד מידע למטייל

סרדיניה – רשימת מלונות מומלצים עם ילדים

השכרת רכב בסרדיניה – טיפים והמלצות

טיסות לאיטליה – השוואת מחירים ומידע חשוב

טיסות פנים באיטליה – השוואת מחירים והזמנת כרטיסים

מזג האוויר בסרדיניה מזכיר מאוד את מזג האוויר הישראלי: בקיץ חם מאוד ובחורף קר אך ללא שלג. החודש החם ביותר בשנה בסרדיניה הוא יולי, עם ממוצע של 23 מעלות צלזיוס. החודש הקר ביותר בשנה הוא ינואר, עם ממוצע של 7 מעלות צלזיוס. נובמבר, הוא החודש הגשום ביותר באי, עם ממוצע של 122 מ"מ משקעים.

ממוצע הטמפרטורות בקיץ בסרדיניה נע באזור ה 20-23 מעלות צלזיוס. בדומה לארץ, בחודשי הקיץ החמים אין גשמים (כמעט) ולכן זו נחשבת תקופה טובה לחופשה בסרדיניה. גם בחורף מזג האוויר בסרדיניה אינו שונה בהרבה מזה שמוכר לנו מהארץ. ממוצע הטמפרטורות כמעט זהה לישראל, ונע בין 3 עד 15 מעלות צלזיוס. ממוצע המשקעים בחודשים אלו נע בין 48-33 מ"מ בחודש.

העונה המומלצת לחופשה בסרדיניה

סרדיניה שוכנת בים התיכון, ולכן נהנית ממזג אוויר ים תיכוני אופייני לאזור, עם כ-300 ימי שמש בשנה. החורף בסרדיניה גשום, ובפסגות ההרים הרחוקות יורדים שלגים שצובעים אותם בלבן. רוחות המיסטרל באות לפרקים מכיוון צפון-מערב והופכות את האי לגן עדן לגולשי רוח ושייטי מפרשיות, אחד מענפי הספורט הפופולריים באי. על כן, לא משנה באיזו עונה תגיעו לחופשה בסרדיניה במהלך השנה, תוכלו ליהנות ממזג אוויר נוח יחסית.

לאוהבי הטבע והפריחה, וגם למי שמחפשים טיסות זולות יחסית במזג אוויר נוח, מומלץ להגיע לסרדיניה באביב. האביב בסרדיניה הוא גם תקופת הפסטיבלים והקרנבלים באי. בהמשך הכתבה תוכלו לקרוא פירוט אודות האירועים והפסטיבלים השונים, אותם תוכלו לשלב במהלך החופשה בסרדיניה.

גם העונה החמה של האי, הקיץ בסרדיניה, בחודשים יולי אוגוסט, מומלצת לחופשה, במיוחד לתייר הישראלי המורגל בחום, בזכות הטיסות הישירות שיוצאות מישראל ובשל העובדה שזו עונת השיא של תיירות החופים.

עונות השנה בסרדיניה

מזג אוויר בסרדיניה באביב

האביב בסרדיניה הוא העונה המומלצת ביותר לחופשה באי. בעונה זו הפסטיבל והקרנבלים בשיאם, והם נערכים במספר מוקדים באי, ומספקים הצצה אמתית לחיי המקומיים ולמורשתם המיוחדת. מבחינת מזג אוויר בסרדיניה באביב, הטמפרטורות מתחילות לעלות, הימים מתארכים והגשם נחלש בהדרגה. עונת האביב מומלצת מאוד לטיול בסרדיניה, בין היתר, כי בתקופה זו התיירות באי עדיין לא בשיאה, ותוכלו ליהנות משקט יחסי באתרים התיירותיים של סרדיניה וממחירים נוחים יחסית של טיסות, מלונות ואטרקציות נוספות.

בסרדיניה באביב הטמפרטורות נעות בין 5 ל-22 מעלות צלזיוס, הגשמים פוחתים בהדרגה, ובכל חודש אביבי צפויים להיות כ-5 ימי גשם בממוצע, עם כ-28 מ"מ משקעים חודשיים.

מזג אוויר בסרדיניה בקיץ

מזג אוויר בסרדיניה בקיץ דומה לקיץ הישראלי. ממוצע הטמפרטורות בחודשי הקיץ בסרדיניה נע בין 17 ל-29 מעלות צלזיוס. אם אתם מתכננים טיולי טבע באי יש להצטייד בהרבה מים קרים, כדי לא להסתכן בהתייבשות. הקיץ בסרדיניה הוא שיא עונת תיירות החופים באי, וזה זמן מצוין להגיע לאחד מחופי הים התכולים והמרהיבים שלו. טמפרטורת מי הים בחודשים אלו מגיעה ל-24 מעלות, והכניסה למים מומלצת במיוחד.

הקיץ בסרדיניה אינו מלווה בגשמים, והוא זמן מצוין לחופשה לישראלים, הודות לטיסות הישירות היוצאות מישראל ונוחתות באי.

מזג אוויר בסרדיניה בסתיו

מזג אוויר בסרדיניה בסתיו מאופיין בגשמים ובתנועת תיירים דלילה מאוד. גם תושבי האי לוקחים צעד אחורה לצורך מנוחה, אחרי תקופת תיירות האביב והקיץ באי. בסתיו האי נצבע בצבעי שלכת מהממים, ולחובבי הטבע זו חופשה בסרדיניה בסתיו יכולה להיות חוויה מיוחדת.

בסתיו בסרדיניה הטמפרטורות נעות בין 11 ל-21 מעלות צלזיוס. הגשמים מתחילים להופיע, ובכל חודש סתווי צפויים כ-4-5 ימי גשם בממוצע, עם כ-25 מ"מ משקעים חודשיים.

מזג אוויר בסרדיניה בחורף

מזג אוויר בסרדיניה בחורף הוא קר. כאי השוכן בים התיכון, החורף בסרדיניה לא נחשב קשה במיוחד, אך עדיין יש בו לא מעט ימים קרים, במיוחד למי שמורגל בחורף ישראלי במרכז ובדרום הארץ. הטמפרטורות בחודשי החורף בסרדיניה נעות בין 2 עד 12 מעלות צלזיוס בממוצע. שלג יורד רק בפסגות ההרים באי, ולכן אם החלטתם להגיע לחופשת חורף בסרדיניה, השלג לא אמור להוות מכשול עבורכם. שימו לב – אם אתם מתכננים לבקר באטרקציות תיירותית, כדאי מאוד שתשקלו לוותר על הגעה לחופשה בסרדיניה בחורף, משום שבעונה זו ,רבים משירותי התיירות אינם פועלים. השירותים המקומיים פועלים בחודשי החורף לרווחת התושבים, אך אטרקציות רבות, שמהוות מוקד משיכה לתיירים, נשארות סגורות.

אירועים ופסטיבלים בסרדיניה

הפסטיבלים בסרדיניה מתהדרים במסורת ארוכת שנים. עונת הקרנבלים באי סרדיניה מתחילה באביב, לפני חג הפסחא, והיא עונה צבעונית ומיוחדת במינה. ריכזנו עבורכם חלק מהפסטיבלים המיוחדים ביותר באי:

הפסטיבל של העיר סאסארי בסרדיניה – Sassari Cavalcata Sarda

הפסטיבל של העיר סאסארי (Sassari) בסרדיניה הנמצאת בצפון-מערב האי. הפסטיבל מציין את הביקור המלכותי של אומברטו הראשון, מלך איטליה, ואשתו המלכה מרגריטה מבית המלוכה סבויה, בשנת 1899. הפסטיבל מתקיים מאז אותו ביקור בכל שנה ברציפות – כבר מעל 120 שנים!

בכל שנה, ביום ראשון הלפני אחרון של מאי, מתקבצים בעיר מאות רוכבים ורוכבות סוסים, כשהם לבושים בבגדי רכיבה מסורתיים כאבירים, וצועדים במצעד ססגוני ומרהיב ביופיו. המצעד הוא מצעד פולקלוריסטי העובר בכל הסמטאות והרחובות של העיר, כשנקודת השיא שלו היא בפיאצה איטליה, הכיכר המרכזית של העיר סאסארי. החגיגות נמשכות ברחבי העיר עד אור הבוקר הבא, אם אתם מגיעים בזמן תאריכי הפסטיבל – אל תפספסו.

חגיגות לכבוד הקדוש אפיסיו בסרדיניה – Sagra di Sant Efisio

בכל שנה ב-1 במאי, מתקיים אחד הפסטיבלים החשובים ביותר בסרדיניה, הנמשך ארבעה ימים. במהלך התהלוכה הצבעונית מתקבצים אלפי עולים לרגל מכל האי והאזור, על מנת להשתתף בחגיגות המיוחדת המוקדשות לקדוש אפיסיו, פטרון העיר קליארי, שאחראי על התנצרות אוכלוסיית האי.

התהלוכה הצבעונית מתחילה בקליארי (Cagliari), מלווה באנשים רבים לבושים לפי מיטב המסורת והאופנה של ימי הביניים. בתהלוכה הרועשת והמיוחדת במינה, תושבי העיר נושאים פסל עצום של הקדוש אפיסיו ברחבי העיר, כשברקע מושמעות מנגינות מסורתיות מיוחדות, ומוצגים מופעים מכל הסוגים. התהלוכה מסתיימת בכנסיית רומנסק של אפיסיו על החוף בנורה.

פסטיבל המסכות בממויידה – Carnevale di Mamoiada

פסטיבל המסכות בממויידה הוא פסטיבל מיוחד במינו, שמתקיים כל שנה בעיר ממויידה (Mamoiada) שבאי סרדיניה. הוא מתקיים בכל חודש מרץ, ובמהלכו דמויות לבושות פרוות ועל גבן פעמונים רבים מתהלכות ברחבי העיר ממויידה לצלילי מוזיקה קצבית מסורתית ובליווי תופים רבים.

המתהלכים בקרנבל חובשים מסכות שחורות בעלות הבעת פנים עצורה. הם מסמלים את האדם הפראי והפרימיטיבי הנקרא גם ה"מאמוטון" שנשלט על ידי ה"איסאדורס" – אותן דמויות עם מסכה לבנה, המייצגים את האנשים שבאים להשליט סדר בעולם.

הניגודיות בין האנשים שמתהלכים בשחור למעטים המהלכים בלבן היא עוצרת נשימה. פסטיבל המסכות הזה נחשב לאחד הפסטיבלים המיוחדים באיטליה ובעולם כולו, והוא מתרחש בדיוק לפני המעבר לימי האביב, שמסמלים את התחדשות הטבע ומזמן את הרוח הטובה לחיינו.

מזג אוויר בסרדיניה במהלך חודשי השנה

מזג האוויר בסרדיניה בינואר

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 11 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 2 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 14 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 9.7 שעות

ימים גשומים: 5 ימים

כמות משקעים: 30 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה בפברואר

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 12 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 3 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 13 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 10 שעות

ימים גשומים: 5 ימים

כמות משקעים: 33 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה במרץ

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 15 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 5 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 14 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 12 שעות

ימים גשומים: 5 ימים

כמות משקעים: 28 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה באפריל

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 18 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 7 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 15 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 13 שעות

ימים גשומים: 5 ימים

כמות משקעים: 28 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה במאי

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 22 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 10 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 18 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 14 שעות

ימים גשומים: 3.5 ימים

כמות משקעים: 18 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה ביוני

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 26 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 14 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 22 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 15 שעות

ימים גשומים: 1 ימים

כמות משקעים: 5 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה ביולי

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 29 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 17 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 24 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 14 שעות

ימים גשומים: 1 ימים

כמות משקעים: 2.5 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה באוגוסט

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 29 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 17 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 24 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 13 שעות

ימים גשומים: 1 ימים

כמות משקעים: 5 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה בספטמבר

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 26 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 14 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 24 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 12 שעות

ימים גשומים: 4 ימים

כמות משקעים: 22 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה באוקטובר

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 21 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 11 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 22 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 11 שעות

ימים גשומים: 5 ימים

כמות משקעים: 38 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה בנובמבר

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 16 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 6 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 19 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 10 שעות

ימים גשומים: 8 ימים

כמות משקעים: 48 מ"מ

מזג האוויר בסרדיניה בדצמבר

טמפרטורת מקסימום ממוצעת: 12 מעלות צלזיוס

טמפרטורת מינימום ממוצעת: 3 מעלות צלזיוס

טמפרטורת המים הממוצעת: 12 מעלות צלזיוס

שעות שמש ביממה: 9.5 שעות

ימים גשומים: 6 ימים

כמות משקעים: 38 מ"מ

SARDINIA WEATHER

הוספת תגובה

ביטוח נסיעות לחו''ל

עדכוני מבצעי נופש