השכרת רכב בחוץ לארץ במקסיקו

השכרת רכב במקסיקו – השוואת מחירים וטיפים

השכרת רכב במקסיקו – המדריך המלא: השוואת המחירים שתחסוך לכם מאות שקלים בהזמנת השכרת רכב במקסיקו וגם טיפים חשובים על נהיגה במקסיקו

אם אתם מתכננים להגיע למקסיקו ושוקלים לשכור רכב ולטייל במדינה הקסומה, הכתבה הבאה תחסוך לכם מאות שקלים והמון טירחה. מנוע השוואת המחירים למחירי השכרת רכב בחו"ל יאתר עבורכם את המחירים הזולים ביותר עבור השכרת רכב במקסיקו בהשוואת מחירים בין כל חברת השכרת רכב במקסיקו שנחשבת לאמינה ומפעילה שירות לקוחות באנגלית. התהליך פשוט מאוד – מלאו את הטופס שלמטה. בשדה "ארץ" ביחרו את מקסיקו ולאחר מכן בשדה עיר ביחרו את העיר בה תירצו להזמין השכרת רכב במקסיקו מתוך רשימת הערים הכוללת את מקסיקו סיטי עיר הבירה ועוד ערים רבות כמו אקפולקו, קנקון, מקסיקלי, טיחואנה, גוודלחארה, ורהקרוז וכדומה. לסיום ביחרו את תחנת האיסוף הרצויה בתוך העיר, הכניסו את התאריכים בהם תירצו להזמין השכרת רכב במקסיקו  וליחצו "חפש"

השכרת רכב במקסיקו מנוע חיפוש והשוואת מחירים

חופשה במקסיקו – עוד המלצות למטייל

טיסות למקסיקו – השוואת מחירים ומידע חשוב

טיסות פנים במקסיקו – השוואת טיסות והזמנת כרטיסים

קניית פזו מקסיקני (MXN) בישראל – טיפים חשובים

מקסיקו למטייל – המדריך לטיולים וחופשות

השכרת רכב במקסיקו – מידע כללי

חברות להשכרת רכב במקסיקו פרוסות היטב בערים הגדולות ובשדות התעופה, מה שמקל על השכרת רכב לטיולים במקסיקו. החברות הבולטות המספקות השכרת רכב במקסיקו הן ענקיות תחום השכרת הרכב בחו"ל, כמו Sixt rent a car, אוויס, הרץ, וחברות רבות נוספות, חלקן חברות מקסיקניות שבד"כ מאפשרות מחירים זולים יותר.

גיל הנהיגה המינימלי במקסיקו הוא 16, עם השגחה הורית, ו-18 ללא השגחה. במקסיקו אפשר להשתמש ברשיונות נהיגה זרים, אין חובה להוציא רישיון נהיגה בינלאומי. קנסות על נהיגה מופרזת ניתנים לעתים תכופות, וכדי להבטיח שתגיעו לשימוע, השוטר עשוי לשמור את רישיון הנהיגה שלכם אצלו והוא רשאי לעשות זאת ע"פ חוק. היזהרו, כי מקובל ששוטרים שומרים את רשיונות הנהיגה אצלם אלא אם כן נותנים להם שוחד.

בעקבות תוכנית ממשלתית בשנות התשעים ליצירת תשתיות תחבורה, הכבישים הטובים ביותר במקסיקו הם כבישי אגרה. אלה יכולים להיות די יקרים (400-800 פזו בנסיעות ארוכות יותר), אבל הנסיעה בהם הרבה יותר מהירה והם מתוחזקים יותר טוב. יש גם אוטובוסים יוקרתיים (מחלקה ראשונה) שבד"כ נוסעים בכבישי האגרה (והאגרה כלולה כמובן במחיר הכרטיס).

בתחנות הדלק, ודאו שהעמדה שלכם עומדת על אפס לפני שאתם מרשים לעובד להפעיל את משאבת הדלק. יש רק חברה אחת שמפעילה תחנות דלק במקסיקו, Pemex, והמחירים בד"כ דומים בכל מקום, כך שאין צורך להשוות מחירים.

נהיגה במקסיקו

נהיגה במקסיקו היא דרך נוחה לראות את המדינה, ותיירים (אמריקאים) רבים חוצים את הגבול מארה"ב למקסיקו ברכב שלהם. אבל כללי הנהיגה המקובלים שונים מאוד מאלה שבארה"ב. צפו בוידאו המתעד נהיגה במקסיקו

מומלץ לשים לב לאופי הנהיגה של הנהגים סביבכם, אבל לא בהכרח לחקות אותו. אם הרכב שמלפניכם לא עוצר בתמרור עצור, למשל, אל תנהגו כמוהו.

כדאי לנהוג ע"פ המהירות המותרת, או לאט יותר. המהירות המותרת מופיעה  בתמרורים בקמ"ש כמו בישראל, ולא במיילים (ברוב המקומות). בארה"ב מקובל לנהוג מעל המהירות המותרת, אבל במקסיקו כדאי להימנע מכך, מה שאומר שדרך העיירות תצטרכו להאט לפעמים ל-25 קמ"ש.

חלק גדול ממקסיקו מכוסה בכבישי אגרה מודרניים (“Cuota”), מרביתם בבעלות פרטית. אלה ע"פ רוב הרבה יותר מהירים מהכבישים ה"חינמיים" (“Libre”. גם אם הכבישים ללא האגרה עוברים במקביל לכבישי האגרה,  הם יהיו איטיים יותר בגלל חציית עיירות וכפרים, ויש בהם פחות נתיבים.

השימוש בכבישי אגרה במקסיקו עשוי להפוך לחוויה יקרה, מאחר שהאגרה נעה בין 25-150 פסו (בערך 2.50-15 דולר אמריקאי) לרכבים פרטיים, תלוי באיזה חלק של הכביש המהיר אתם נמצאים. אם אתם מתכננים נסיעה ארוכה בכבישי האגרה, דאגו שיהיו איתכם מספיק מזומנים. דולרים אמריקאים וכרטיסי אשראי אינם מתקבלים ברוב כבישי האגרה במקסיקו, אם כי אולי יתקבלו בכמה מהאזורים עמוסי התיירים. המחיר עולה אם אתם נוהגים ברכב שטח או גוררים נגרר. יכולות להיות הרבה עמדות אגרה בין הערים.

למרות מחירי כבישי האגרה, יכול להיות שלא כל כבישי האגרה יעמדו בסטנדרטים הרצויים. באחדים מהם יכולה להיות עבודת סלילה מחודשת שתזיק לרכבכם אם אתם נוהגים במהירות המותרת שהיא בד"כ 110 קמ"ש.

מומלץ לנסוע מתחת למהירות המותרת בחלקים של הכביש שיש בהן עבודות. אם מצב כבישי האגרה גורמים לנזק לרכבכם (כולל פיצוצי מנוע), הביטוח כלול במחיר האגרה (אל תאבדו את הקבלה מתשלום האגרה). זה לא כולל תאונה הכוללת רכב אחר. (הביטוח שרכשתם דרך חברת השכרת רכב במקסיקו מכסה זאת).

עליכם לדווח על כל נזק שנגרם לרכבכם בגלל מצב הכביש מיד בעמדת האגרה הבאה שאליה אתם מגיעים. מומלץ לתעד את מס' הקילומטרים ברכב במקום שבו התרחש האירוע, ולהכין את כל המסמכים (כולל הקבלה). אם זה רק משהו קטן כמו פנצ'ר ואתם ממהרים, כדאי לוותר על הגשת תביעה לביטוח מאחר שתאבדו זמן יקר. מומלץ גם שיהיה לצידכם מישהו שדובר ספרדית רהוטה, מאחר שרוב העובדים בכבישי האגרה אינם דוברי אנגלית רהוטה ותתקשו להגיש את התביעה.

אחד היתרונות של כבישי האגרה במקסיקו הוא שהשירותים ועמדות המזון ברוב עמדות האגרה נקיים. זוהי הזדמנות טובה למתוח את הרגליים, לחטוף משהו לאכול, או לבקר בשירותים לפני שאתם ממשיכים בדרככם.

ביציאה מהכבישים הראשיים, תיתקלו לעתים קרובות בבורות בכביש, בתחנות עצירה, בכבישים לא סלולים ומכשולים אחרים. המקסיקנים רגילים לכך, אבל אפשר שתרגישו יותר נוח ברכב שטח מסוג SUV, בעיקר אם אתם מתכננים ביקור במעיינות החמים, החופים, אזורי הקמפינג, או בנקודות אחרות שאינן נמצאות על הציר הראשי.

השכרת רכב במקסיקו
דירוג הגולשים 5 (1 הצבעה)
Sending

הוספת תגובה

  השאירו הודעה וסוכן נסיעות יחזור אליכם במהרה

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  הטלפון

  המסר שלך ( חשוב לרשום יעד)

  ביטוח נסיעות לחו''ל
  כרטיסי ספורט

  עדכוני מבצעי נופש

  הורדת אפליקציה
  חופשה בישראל