טיול משפחות לארה"ב

גרנד קניון עם ילדים

הגרנד קניון, הקניון הטבעי העצום שנוצר בשפך נהר הקולורדו בצפון אריזונה, ארה"ב, הוא הקניון הטבעי הגדול בעולם ואחד מאתרי הטבע המפורסמים בעולם, יעד חובה לטיולי בר מצווה בארה"ב או טיולי משפחות באריזונה. אורכו של הקניון הגדול לאורך נהר קולורדו כ-500 קילומטר, מקום משכנו של הפארק הלאומי גרנד קניון

טיול לגרנד קניון עם ילדים הוא הרבה יותר מאשר התבוננות באחד מפלאי הטבע המדהימים ביותר בעולם. אם אתם מתכננים טיול משפחות בארה"ב עצירה בגרנד קניון היא הרפתקאה שלא תרצו לפספס, כאשר גם הנסיעה  אל הגרנד קניון היא חוויה בפני עצמה, בין אתם מגיעים ברכב או ברכבת (או משלבים בין רכב לרכבת). בדרך אל הגרנד קניון יש לא מעט נקודות בהן תרצו לעצור כדי לחוות את היופי והמיסתורין של המדבר האמריקאי. הגרנד קניון עצמו הוא כמובן מראה בלתי נשכח

מתי לבקר בגרנד קניון

אין זמן יותר או פחות טוב לבקר בגרנד קניון, משום שיופיו של הגרנד קניון מהמם לכל אורך השנה. עם זאת, תנאי החורף בגרנד קניון יכולים להיות קיצוניים, ובמקרים של סופות שלג או קרח כבישים באיזור עלולים להיסגר וזה בהחלט עלול להרוס טיול משפחות.  הקיץ והאביב הן העונות הפופולריות ביותר, כאשר תיירים רבים מגיעים לחזות בפלאי הגרנד קניון במהלך החופשה. בקיץ, תוסיפו לכך את המבקרים הרבים הלנים באתר הנופש הפופולרי ה-Phoenician, הממוקם באזור המדברי הגבוה של האתר שבו הטמפרטורות קרירות יותר, ולכן פופולרי כמקום מפלט מהטמפרטורות החמות של העמק.  שימו לב שבסופי השבוע ובעונת השיא, תצטרכו להתמודד עם קהל רב של מבקרים, הן בתוך האתר והן בדרך אליו.

התכוננו לטמפרטורות של 10 עד 26 מעלות בגדה הדרומית במהלך חודשי הקיץ, ולטמפרטורות גבוהות הרבה יותר בעומק הקניון. מרבית המטיילים מבקרים רק בקצה הדרומי של הקניון. הקצה הצפוני פתוח רק מאמצע מאי עד סוף אוקטובר (או עד השלג הרציני הראשון).

כללי זהירות בטיול משפחות בגרנד קניון

היזהרו מאוד כשאתם מטיילים בגרנד קניון עם ילדים. מדובר במצוקים תלולים וגבוהים וכאשר מדובר בילדים קטנים לא כדאי להתעלם מכך. אם אתם מטיילים בגרנד קניון עם תינוק, רצוי להתארגן מראש על מנשא תינוקות כדי למנוע חששות. כדאי גם לשוחח עם ילדים בגילאי יסודי וגן מראש ולהבהיר כללי התנהגות ליד שפת המצוק.

בנוסף, השתדלו להיות זהירים מאוד כאשר אתם לוקחים תמונת סלפי. שני אנשים נהרגים בממוצע מדי שנה מנפילה בגרנד קניון. המקרים אמנם נדירים – כאחד ל-400 אלף מבקרים – אבל הם קורים בד"כ כאשר אנשים אינם שמים לב בעת צילום או כשהם מקפצים מסלע אל סלע.

אם אתם מתכננים לבצע טיול אל מורדות הקניון ובחזרה באותו היום – תכננו היטב ושיקלו פעמיים. ההליכה למורדות הגרנד קניון אורכת כארבע שעות, והטיפוס בחזרה אורך עוד שש עד שמונה שעות. אם זה משהו שתכננתם מראש עם המשפחה, כדאי שתיערכו לכך במשך מספר חודשים ע"י אימונים שיכינו אתכם לטיפוס הקשה הזה. בנוסף, תצטרכו לארוז תרמילים מאובזרים היטב, ולבצע הזמנה ללינת קמפינג כשנה מראש.

מה לעשות עם ילדים – גרנד קניון

אם אתם מטיילים בגרנד קניון עם ילדים, ומעוניינים רק בתמצית החוויה ללא טיולים רגליים, יש משפחות שמסתפקות בכמה שעות בגרנד קניון. במצב כזה כדאי להעדיף את הגדה הדרומית, שמאפשרת נוף עדיף במעט מאוד מאמץ, אם בכלל. בכל מקרה, הדבר הראשון שעושות משפחות המגיעות לגרנד קניון הוא פשוט לעצור, להתבונן ולהשתומם מול הפלא הטבעי הזה והנוף המופלא. אחרי כמה דקות ארוכות של התפעלות מהנוף, בוודאי תרצו לקחת תמונה משפחתית על רקע נופי הגרנד קניון.

יש מסלולי טיול מותאמים לילדים בגרנד קניון, למשל סיור הליכה של 20 דקות במסלול Blue Angel, ו-25 דקות חזרה. הטיפוס למעלה הרבה יותר קשה מהירידה למטה.

אם אתם מגיעים לגרנד קניון בקיץ, בדקו את השלט התלוי על ה-Hopi House שבו מפורסמים זמני הריקוד המסורתי של להקת ילידים אינדיאנים, עם הרכב הרקדנים Navajo שמדגים ריקודים אינדיאנים מסורתיים לפי לוח זמנים קבוע מראש במהלך היום.

אם יש לכם זמן לטיול ארוך ויקר יותר, סיור הליקופטרים מעל הגרנד קניון הוא משהו שילדיכם לא ישכחו לעולם. האמיצים שבכם יכולים לנסות הליכה על ה-SkyWalk, שהוא גשר בצורת פרסת סוס בעל רצפת זכוכית בקצה המערבי של הפארק.

נסיעה ברכבת לגרנד קניון עם ילדים

כדי להתנסות בחוויה מיוחדת בנסיעה אל הגרנד קניון, עלו על ה- Grand Canyon Railway בוויליאמס, אריזונה (Williams, Arizona), מרחק של קצת יותר משעתיים וחצי ברכב מפיניקס. הרכבת הישנה כוללת מגוון של קרונות במגוון מחירים, מקרונות לינה ללא מיזוג לקרונות אקסקלוסיביים בעלי גגות מעוצבים בצורת כיפה שבהם מגישים משקאות ונשנושים (קרקרים וגבינה, ירקות וחומוס ומבחר פירות) על חשבון הבית, וקוקטיילים לרכישה עבור המבוגרים.

הרכבת היא הרבה יותר מאמצעי תחבורה, היא אטרקצייה למשפחות בפני עצמה. עוד לפני שעולים על הרכבת, צופים הנוסעים במופע חי בסגנון המערב הפרוע. במהלך הנסיעה לגרנד קניון, יש זמרים שמטיילים לאורך הקרונות. שימו לב – בדרך חזרה, יתרחש שוד בדוי על הרכבת, כאשר שחקנים רכובים על גבי סוסים מלווים את הרכבת, ורגע לפני שהיא מגיעה לעצירה הם עולים ו"גונבים" טיפים מהנוסעים. שימו לב שהחוויה עשויה להיות מפחידה עבור ילדים צעירים במיוחד, כדאי להכין אותם לכך ולהסביר שמדובר בהצגה.

 נסיעה לגרנד קניון ברכב

הנסיעה מפיניקס, אריזונה לגדה הדרומית של הגרנד קניון אורכת כארבע שעות, אם אין עומס בכבישים או עצירות בדרך. אבל מומלץ לעצור בדרך. יש כמה אוצרות רציניים בדרך מפיניקס, המכונה "עמק השמש" (Valley of the Sun) ועד הגרנד קניון.

אפשר לבקר בעתיקות האינדיאנים המרשימות שב- Walnut Canyon או בארמון מונטזומה (Montezuma Castle). עצירה מאוד מומלצת היא מכתש המטאורים ( ליד ווינסלו Winslow)  מדובר בסטייה יותר משמעותית מהדרך, אבל החור המסיבי שיכול להכיל כ-20 מגרשי כדורגל, שנוצר כתוצאה מנפילת מטאור מהחלל לפני כ-50 אלף שנה, שווה את הסטייה מהמסלול.

תוכלו לעצור בסדונה המשגעת ולטייל לאורכם של סלעים אדומים, או להתרענן מהחום בחודשי הקיץ בפארק Slide Rock State Park, שהוא מעין פארק מים שברא הטבע. העצירות בדרך הן חלק מהכיף שבמסע אל הגרנד קניון.

 

לינה למשפחות בגרנד קניון

מקומות הלינה בגדות הגרנד קניון מוגבלים. תצטרכו להזמין מקומות בבית מלון כשנה מראש אם ברצונכם ללון בתוך הפארק. אופציות פחות יקרות וקלות יותר להשגה קיימות מחוץ לפארק הלאומי. שקלו למשל לינה ב-Tusayan.

אל טובאר (El Tovar) הוא אתר הנופש הישן והמפואר ביותר השוכן על גדות הגרנד קניון, הוא נבנה ב-1905 מאבני סיד ומעצי אורן כדי ליצור אווירה של בקתה באלפים. הנופים באל טובאר מדהימים, אבל בעבר נשמעו מתיירים תלונות על איכות האוכל והשירות.

וויליאמס, אריזונה

אם אתם מתכננים לעשות את המסע לגרנד קניון ברכבת, תוכלו לבלות את הלילה בוויליאמס, עיירה נחמדה באריזונה הסמוכה לגרנד קניון. ה-Grand Canyon Railway מציע חבילות הכוללות גם לינה בבית המלון בוויליאמס ואת כרטיסי הנסיעה ברכבת. בית המלון בוויליאמס איננו מפואר, אבל העיירה מאוד חמודה. והסביבה כאן שימשה השראה לסדרת הסרטים המצויירים "מכוניות".

Grand Canyon Railway Hotel, Williams, Arizona, United States

האוכל בקרבת הגרנד קניון אינו זוכה לציונים גבוהים באתרי המטיילים, מסיבה טובה, וזה נכון גם לגבי וויליאמס. האופציה הטובה ביותר שלכם היא לסעוד ב-Historic Brewing Company, לתפוס משחק ספורט בטלויזיה או בפטיו בחוץ. הם גם מספקים לוחות ציור מחיקים עבור הילדים, ויש להם מבחר של בירות מהחבית ויין של חברת Grand Canyon Wine Co להורים (נסו את היין Arizona Pink בעל הטעמים של תות ודבש).

אפשר גם לצאת לטיול משפחתי קטן בין החנויות הקיטשיות של העיירה כדי לקנות מזכרת מ-Route 66. אם אתם מחפשים ריגושים, סיימו את הלילה ברכיבה על הזיפליין High Flying Family Adventure שחולף ממש מעל העיירה הקטנטונת וויליאמס.

בריזונה (Bearizona)

ילדים רבים שמגיעים לטיול בגרנד קניון ובצפון אריזונה מתלהבים מהביקור בבריזונה יותר אפילו מהגרנד קניון עצמו.  זהו ספארי מומלץ של חיות בר סמוך לוויליאמס שבו ניתן לצפות ב-17 זנים של חיות בר שלא רואים בישראל, כולל זאבי קוטב, ביזונים, כבשי דאלי, וכמובן – דובים.

גרנד קניון עם המשפחה
דירוג הגולשים 5 (1 הצבעה)
Sending

הוספת תגובה

ביטוח נסיעות לחו''ל

מנוע השוואת טיסות

הזמנת נופש דרך סוכן נסיעות
close slider

השאירו הודעה וסוכן נסיעות יחזור אליכם במהרה לייעוץ חינם

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

הטלפון

המסר שלך ( חשוב לרשום יעד)

[recaptcha]