השכרת רכב בלובליאנה בירת סלובניה

השכרת רכב בלובליאנה בירת סלובניה – מידע וטיפים

לפני הזמנת השכרת רכב בלובליאנה בירת סלובניה מומלץ להיכנס לכתבה שתעשה לכם קצת סדר בנושא, עם מנוע חיפוש מיוחד שיבצע עבורכם השוואת מחירים בין חברות השכרת רכב בליובליאנה, יאתר לכם את המחירים הכי זולים ויחסוך לכם מאות שקלים, וגם – טיפים חשובים על נהיגה בלובליאנה וחנייה בעיר, וגם סרטון וידאו המתעד נהיגה בליובליאנה

כדי לאתר את המחירים הכי זולים על השכרת רכב בלובליאנה השתמשו במנוע החיפוש להשוואת מחירי השכרת רכב הנמצא למטה בדף זה, אשר יבצע עבורכם השוואת מחירים בין חברות השכרת רכב בליובליאנה הנחשבות אמינות ומספקות שירות לקוחות באנגלית. כדי להשתמש במנוע החיפוש מלאו את תיבת החיפוש שלמטה – בשדה ארץ ביחרו את סלובניה ואח"כ, בשדה עיר את ליובליאנה ljubljana. בשדה תחנה, ביחרו את המיקום הספציפי אליו תירצו להזמין השכרת רכב בלובליאנה מתוך רשימת המיקומים של סניפי חברות השכרת רכבים בליובליאנה, הכוללים אפשרויות נוחות למטייל כמו השכרת רכב בשדה התעופה בליובליאנה או השכרת רכב בתחנת הרכבת בלובליאנה

חופשה בסלובניה – עוד באותו נושא: 

לובליאנה עם ילדים – המלצות לחופשה ואטרקציות פופולריות

טיסות לסלובניה – השוואת מחירים ומידע למטייל

בתי מלון מומלצים בליובליאנה בירת סלובניה

השכרת רכב בסלובניה ונהיגה בסלובניה – טיפים לנהג

סלובניה עם ילדים – המדריך למשפחות

נהיגה בלובליאנה – טיפים למטייל

 • הקפידו על נהיגה בצד ימין של הכביש. הנתיב השמאלי מיועד לרכבים המגיעים לפניכם.
 • הדליקו אורות גם ביום וגם בלילה. הדלקת אורות היא חובה בסלובניה (וגם בטוחה יותר)
 • אם אתם שוכרים רכב בלובליאנה בחורף תזדקקו לצמיגי חורף  – אלא אם כן אתם נוהגים באזור החוף של סלובניה.
 • ודאו שיש לכם מדבקה המיועדת לכבישי אגרה (Slovenian vignette) ושימו אותה בחלון הקדמי כאשר אתם נכנסים לכביש מהיר. הקנסות למי שלא משלם את האגרה גבוהים! תוכלו לרכוש מדבקת אגרה בתחנות דלק בלובליאנה.
 • אל תנהגו בשכרות. עצרו, התרעננו והמשיכו. אל תנהגו אם גילכם מתחת ל-18.
 • הימנעו מנהיגה במהירות מופרזת. אתם בחופשה. יש לכם זמן. הקנסות על נהיגה בסלובניה במהירות מופרזת גבוהים.
 • השתמשו בחגורות בטיחות מקדימה ומאחור והשתמשו בטלפון רק כאשר אינכם במושב הנהג.

לפני השכרת רכב בליובליאנה ונהיגה בעיר מומלץ לצפות בסרטון הוידאו אשר מתעד נהיגה בלובליאנה –

מערכת הכבישים המחוברים אל לובליאנה

 • מפילאך שבאוסטריה (Villach) – E 651 (100 ק״מ)
 • מקלגנפורט, אוסטריה (Klagenfurt)E 652/E 61 – (85 ק״מ)
 • מגראץ, אוסטריה (Graz) דרך מריבור (Maribor) – E 57/E 59 (195 ק״מ)
 • מטריסט, איטליה (Trieste) – E 61/E 70  (110 ק״מ)
 • מזאגרב, בירת קרואטיה (Zagreb) – (120 ק״מ)
 • מבודפשט, בירת הונגריה – E 57/E 71(430 ק״מ)

חנייה בלובליאנה

כמו בכל בירה אירופאית אחרת, קשה למצוא חנייה חינם במרכז לובליאנה, בעיקר לפני שעות אחר הצהריים המאוחרות. הנה מידע לגבי מקומות ותעריפי חנייה בליובליאנה. אפשר למצוא חנייה ברחובות העיר, בחניונים ובמגרשי חנייה.

אם אתם מגיעים לחופשה בליובליאנה בסוף השבוע בלבד, לא צריכה להיות לכם בעיה למצוא חנייה חינם. בימי ראשון וחגים, החנייה ברחובות לובליאנה היא בחינם וכן בימי שבת מהשעה 14:00. גם במרכז העיר!

חנה וסע P + R (Park and Ride)

יש 6 חניונים של ״חנה וסע״ בכניסות ללובליאנה, שם תוכלו להשאיר את רכבכם. מחיר החנייה ליום שלם הוא רק 1.20 יורו ומחיר כרטיס האוטובוס לעיר וחזרה כלול במחיר. אוטובוסים מעלים ומורידים נוסעים במיקום של ה P+R –  אבל קחו בחשבון שאפשר לשלם עבור האוטובוס העירוני ועבור החנייה אך ורק באמצעות כרטיס ״אורבאנה קארד״ (Urbana card). תוכלו לרכוש אותו בעלות של 2 יורו במכונות אוטומטיות הנקראות Urbanomats.תמצאו אותן בכל תחנת P+R. הקליקו כאן לפרטים נוספים אודות הכרטיס

חנייה בליובליאנה מחוץ למרכז העיר

תוכלו להשאיר את רכבכם מחוץ למרכז לובליאנה ברחובות מסויימים (מינימום 3-5 ק״מ ממרכז העיר או מאחורי כביש הטבעת). אזורים עירוניים שאין בהם parkomats (מדחנים) הם ללא תשלום חנייה. משם אפשר להגיע למרכז לובליאנה בהליכה, במונית או באוטובוס.

מחירי חנייה ברחובות ליובליאנה

מחוץ לכביש הטבעת, יש אזורים מסויימים שבהם אפשר לחנות בחינם. בתוך אזור כביש הטבעת יש שלושה אזורי תשלום, המבוססים על המיקום.

 • אזור 1 (Zone I) – מרכז לובליאנה, קרוב לכל האטרקציות התיירותיות, המוזיאונים והעיר העתיקה. המחיר הוא 0.70 יורו לשעה. אפשר לשלם עד שעתיים מקסימום. טיפ חשוב למתכננים השכרת רכב בליובליאנה – אם אתם רוצים לחנות למשך זמן ארוך יותר, תצטרכו לחזור אחרי שעתיים ולרכוש כרטיס נוסף
 • אזור 2 (Zone II) – אזורים מסויימים מסביב למרכז העיר. המחיר הוא 0.50 יורו לשעה. אפשר להשאיר את הרכב עד 6 שעות.
 • אזור 3 (Zone III) – תצטרכו להגיע עד מעבר לכביש הטבעת. המחיר הוא 0.40 יורו לשעה. אפשר לשלם עד 10 שעות. לאחר 10 שעות תוכלו לרכוש כרטיס למשך 10 שעות נוספות.

חובה לשלם על חנייה בלובליאנה בכל יום עבודה בין השעות 7 בבוקר עד 7 בערב ובימי שבת עד השעה 14:00. בימי ראשון וחגים החנייה חינם.

ברחובות העיר תמצאו את מה שנקרא פארקומטים (parkomats), תחנות (מדחנים) לתשלום. לאחר שהכנסתם את השטרות או המטבעות והזנתם את זמן החנייה, תקבלו קבלה ועליכם להציג אותה בחלון הרכב.

ודאו שיש לכם סכום מדוייק כי המכונה אינה נותנת עודף. אם לא שילמתם, הקנס לתשלום על חנייה בליובליאנה ללא היתר הוא בערך 20 יורו, אבל חברת השכרת הרכבים בליובליאנה תחייב את כרטיס האשראי שלכם בסכום גדול יותר עם תוספת של "עמלת טיפול" שלה.

הוספת תגובה

ביטוח נסיעות לחו''ל

עדכוני מבצעי נופש