תחבורה בצ'כיה – מידע וטיפים למטייל

המדריך השלם לתחבורה בצ'כיה נכתב מתוך צורך למידע מסודר ולעניין, לגבי כל דרך תחבורה שזמינה במדינה. שמנו לב שקשה למצוא מידע מעודכן על תחבורה בצ'כיה בעברית, ולכן נציג לכם כאן סקירה של האופציות השונות, מחירים מעודכנים וכמובן טיפים איך לחסוך בכסף, בין אם בהשכרת רכב בצ'כיה ובין אם בהזמנת כרטיסים לרכבות בצ'כיה.

דילים לפראג במבצע       |      טיולים מאורגנים בצ'כיה

תכנון ההתניידות והתחבורה בצ'כיה הוא אחד הפרטים הכי חשובים בטיול. כל שגיאה יכולה לבזבז לכם זמן וכסף ולעומת זאת תכנון חכם ויעיל יכול לשדרג את הטיול פלאים. טריק חכם לתכנון טוב ולהזמנת כרטיסים לתחבורה ציבורית בצ'כיה (וגם תחבורה פרטית) הוא להיעזר ב-OMIO. אומיו הוא לא רק מנוע חיפוש ותיק ואמין. מדובר בשיטה נוחה ויעילה למציאת כרטיסים לתחבורה בצ'כיה. תוכלו להתנסות בשימוש באומיו כבר עכשיו בתיבת החיפוש הלבנה המופיעה ממש כאן.

השוואת מחירים והזמנת כרטיסים לתחבורה בצ'כיה:

מה שמאפיין את מנוע החיפוש של אומיו הוא חיפוש בשיטת Multi Mode Travel,  שבעצם מציג השוואה בין מספר סוגי תחבורה: אוטובוס, רכבות, טיסות פנים ומעבורות (תלוי מה זמין במסלול) כולל המלצות לדרך הכי טובה להגיע ליעד בשילוב של נוחות, זמן ומחיר.

חופשה בצ'כיה – עוד מידע שימושי

השכרת רכב בצ'כיה – השוואת מחירים וטיפים חשובים

קניית קרונה צ'כית (CZK) לחופשה בצ'כיה – המלצות

טיסות לפראג – השוואת מחירים ומידע

מלונות מומלצים בפראג למשפחות עם ילדים

סים ו-eSim לצ'כיה – המלצות ומידע למטייל

מה צריך לדעת על תחבורה בצ'כיה?

המחירים והתנאים במדריך נכונים לעת הכתיבה, ועלולים להשתנות (אז כדאי לבצע הזמנה כמה שיותר מהר)

אם שאלתם את עצמכם: מהי הדרך המומלצת להתניידות ותחבורה בצ'כיה? התשובה היא, שקשה להצביע על דרך אחת לתחבורה בצ'כיה שהיא המומלצת ביותר. מטייל חכם ישלב מספר דרכי תחבורה במהלך הטיול:

הזמנת הסעה משדה התעופה בפראג לנחיתה רכה אחרי הטיסה המעייפת, הזמנת כרטיסים לאוטובוסים/רכבות (לאחר השוואה באומיו) לנסיעות בין עירוניות מראש, השכרת נהג פר שעה לתכנון טיול יום מותאם אישית ואולי גם שילוב של השכרת רכב למשפחה בצ'כיה לנהיגה עצמאית באיזורים בהם הכי נוח להתנייד עם רכב.

נכון למועד כתיבת המדריך, לא מצאנו טיסות פנים בצ'כיה שזמינות באופן פרקטי.

התניידות ותחבורה בצ'כיה למשפחות עם ילדים

התניידות בצ'כיה עבור משפחות עם ילדים יכולה להיות קלילה, בין אם בוחרים בתחבורה ציבורית בצ'כיה ובין אם בוחרים בהשכרת רכב. עם זאת, כדאי לקנות כרטיסים לתחבורה בצ'כיה למשפחות עם ילדים מבעוד מועד (אפשר עם אומיו כאן בעמוד), כדי שלא תצטרכו להסתבך עם מחסור במקום בדקה התשעים. בהחלט כדאי להזמין גם השכרת רכב בצ'כיה למשפחות עם ילדים מראש, כדי לשריין הזמנה עבור דגם מרווח שמתאים למשפחות.

בהמשך המדריך לתחבורה בצ'כיה, נסביר לכם על כל אופציה, ונסביר איך מומלץ להזמין כרטיסים ומתי, כולל טיפים שיחסכו לכם כסף.

איך מזמינים כרטיסים לתחבורה בצ'כיה?

הזמנה של כרטיסים לאוטובוסים ורכבות בצ'כיה יכולה להתבצע באופן מיידי ובמספר דקות בלבד:

בתיבת החיפוש כאן בעמוד (עם הכפתור הכתום והלוגו של OMIO) מזינים את המוצא, היעד והתאריכים ולוחצים על Search.

בודקים אילו דרכי תחבורה בצ'כיה זמינות למסלול שלכם: Trains, Buses או Fights, כאשר מתחת לכל דרך תחבורה יופיעו המחיר הכי זול וזמן המסע המינימלי. בוחרים בדרך תחבורה רלוונטית ובודקים את כל הכרטיסים הזמינים.

אל תשכחו לשים לב למחיר, זמן המסע, הנקודות המדויקות מהן יוצאים ואליהן מגיעים, וגם כמה העברות יש בדרך (0 transfer פירושו ללא החלפות בדרך).

ההזמנה מתבצעת לאחר בחירת המחלקה ותנאי הכרטיס (אם יש אופציה לבחירה), הזנת פרטי הנוסעים וכמובן אישור הזמנה ותשלום.

ניתן לנהל את ההזמנה לפי תנאי הכרטיס באתר לאחר ההזמנה, או להיעזר בשירות הלקוחות במידת הצורך.

רכבות בצ'כיה

מערכת הרכבות בצ'כיה היא בין הטובות באירופה. רכבות הן צורת תחבורה בצ'כיה בה בוחרים מטיילים רבים מדי יום, ובצדק: היא מגיעה לכל רחבי המדינה, ובנוסף היא זולה ומהירה.

כדי לערוך השוואת מחירים וגם השוואה בין זמני נסיעות, הזינו את המוצא והיעד הרצויים בתיבת החיפוש כאן בעמוד (שמסומנת בOMIO).

הרכבות בצ'כיה מתחלקות לכמה סוגים עיקריים:

רכבות הSC Pandolino, הרכבת המהירה ביותר שמגיעה ליעדים כמו אוסטרבה, אולומואוץ, פרדוביצה, פראג ועוד, ומציעה מחלקה ראשונה או שנייה.

רכבת הריילג'ט שמקשרת בין ברנו ופראג, ומציעה גם מסלולי רכבת מצ'כיה לאוסטריה, עם שלוש מחלקות לבחירה: תיירים, ראשונה וביזנס (ביזנס היא המחלקה הטובה ביותר).

וכמובן, רכבות מקומיות יותר.

הנה כמה מחירים לכרטיסי רכבת בצ'כיה שמצאנו עם אומיו:

4 אירו לרכבת מפראג לקוטנה הורה. הרכבת עוצרת בתחנת הרכבת של קולין, וזמן הנסיעה מפראג לקולין ברכבת הוא כ-40 דקות.

כ-7-10  אירו לרכבת מפראג לברנו (זמן הנסיעה מפראג לברנו ברכבת הוא כשלוש שעות).

החל מכ-11 אירו לרכבת מפראג לאוסטרבה (זמן הנסיעה ברכבת מפראג לאוסטרבה הוא כשלוש וחצי שעות).

רכבות הן לרוב צורת התחבורה בצ'כיה שתציע את זמן המסע המהיר ביותר.

נסיעה ברכבות בצ'כיה עם ילדים יכולה להיות זולה יותר, עם הנחות לכרטיסי רכבת לילדים ברכבות של CD ונסיעות חינם לפעוטות. גם הרכבות של leo express בצ'כיה מציעות הנחות לכרטיסי ילדים.

השכרת רכב בצ'כיה

אין ספק שכשמדובר בדרכי התניידות ותחבורה בצ'כיה, השכרת רכב יכולה לשנות את כל אופי הטיול: מקסימום עצמאות ואותנטיות, נסיעה לאן שרוצים מתי שרוצים ופחות הרגשה של טיול מאורגן או תלות בתחבורה ציבורית בצ'כיה.

השלב הראשון, והחשוב ביותר, להשכרת רכב בצ'כיה הוא השוואת מחירים, והמקום המומלץ להשוואת מחירים הוא מנוע החיפוש של רנטלקארס, בין הוותיקים והמוכרים בתחום.

מנוע השוואת מחירי השכרת רכב של רנטלקארס:

כדי לחסוך כסף בטיול, היעזרו במנוע השוואת המחירים להשכרת רכב בצ'כיה, כמו זה של רנטלקארס שמופיע כאן בכתבה, תוך דגש על הטיפים הבאים כדי להפיק ממנו את המקסימום:

-אם יש לכם אפשרות, נסו למצוא רכבים ידניים, אלו נוטים להיות זולים יותר (ניתן לסנן את התוצאות מצד ימין לתוצאות החיפוש).

-בחרו בסוג רכב רצוי (מעל לתוצאות החיפוש) כדי לחסוך זמן ולראות רק את סוגי הרכבים הרלוונטיים.

-ברנטלקארס מקבלים הצעות ממגוון ענק של חברות להשכרת רכב בצ'כיה: גם חברות מקומיות וקטנות וגם סניפים של חברות בינלאומיות. חשוב מאוד לשים לב לדירוג החברה שנמצא ממש מתחת לכל הצעה להשכרת רכב, ומורכב מחוות דעת של לקוחות קודמים.

קצת על השכרת רכב בצ'כיה ונהיגה בצ'כיה: רוב הכבישים בצ'כיה הם בטוחים ובנויים טוב. בערים הגדולות תתקלו לעיתים ברחובות מאוד צרים, אז סעו בזהירות. מומלץ להוציא רישיון בינלאומי לפני החופשה אם מתכננים השכרת רכב בצ'כיה.

עדיף להזמין השכרת רכב בפראג מכיוון ששם יש היצע גדול יותר, וניתן בדרך כלל למצוא אופציות זולות יותר.

מחירים להשכרת רכב בצ'כיה (פראג) משתנים לעיתים קרובות, אך בהשוואת המחירים שערכנו מצאנו מחירים זולים מאוד, החל מכ-148.07 אירו לשבוע לאופל קורסה (כדאי להזמין בהקדם מכיוון שהמחיר עלול להשתנות בהתאם לזמינות).

בצ'כיה הגיל המינימלי להוצאת רישיון נהיגה הוא 18, אך הגיל המינימלי להשכרת רכב בצ'כיה משתנה מחברה לחברה, וברוב המקרים הוא לפחות 20. מנוע החיפוש של רנטלקארס מציע תוצאות בהתאם לגיל הנהג, כך שתוכלו לנסות ולבדוק בכל זאת. אל תשכחו שלעיתים יש צורך בוותק רישיון מסוים.

אם אתם מזמינים השכרת רכב לחופשה עם ילדים, אל תשכחו שבצ'כיה, ילדים בגובה של עד 150 ס"מ ובמשקל של עד 36 ק"ג צריכים לשבת במושב בטיחות מתאים בעת נסיעה ברכב. ניתן להוסיף תוספת של מושב בטיחות בהזמנה מרנטלקארס, בתוספת תשלום בדרך כלל.

הסעה משדה התעופה בצ'כיה

יש רגעים בטיול ששווים השקעה בנהג פרטי או הסעה פרטית בצ'כיה, במיוחד כשמדובר בהסעה משדה התעופה בפראג. אבל איך מזמינים הסעה בצ'כיה?

מומלץ להזמין הסעה משדה התעופה בצ'כיה מראש, מחברה אמינה שפועלת עם נהגים מקומיים, כמו גט-טרנספר.

ממש כמו להזמין מלון או טיסה, גט-טרנספר הוא מנוע חיפוש שמאפשר לכם לבחור בדיוק איזה סוג הסעה אתם צריכים ומקשר ביניכם לבין הנהגים המקומיים.

להזמנת הסעה משדה התעופה בפראג באמצעות גט טרנספר לחצו כאן

מדובר בדרך קצת שונה להזמין הסעה משדה התעופה בפראג או בכל יעד אחר בצ'כיה: במקום לחכות בתור בשדה התעופה למונית עם נהג לא מוכר, מזמינים הסעה דרך חברה מתווכת שמקשרת ביניכם לבין הנהגים (נהגים נשארים בשירות רק אם הלקוחות נותנים להם דירוג טוב).

עוד כמה יתרונות של השירות: 60 דקות המתנה בשדה התעופה בצ'כיה (ביעדים אחרים זמן ההמתנה שונה), אופציה להזמנת נהג בצ'כיה לפי שעה, ואופציה להזמנת הסעה משדה התעופה בצ'כיה לפי סוג רכב: אקונומי, קומפורט, ביזנס, פרימיום, VIP, SUV, וואן, מיניבוס ל-16 נוסעים ואפילו אוטובוס ל-50 נוסעים.

הסעה משדה התעופה בצ'כיה היא התחלה מעולה לטיול. עדיף מלהתרוצץ עם המזוודות ולחפש תחנת רכבת אחרי הטיסה, בטח כשמדובר בטיול משפחתי עם ילדים.

לעיתים גם מבחינה כלכלית העניין משתלם, אם מדובר בקבוצה גדולה, בהשוואה של הזמנת הסעה ברכב אחד מול קניית מספר גדול של כרטיסים לתחבורה ציבורית. בנוסף, אם מזמינים מראש הסעה במיני וואן משדה התעופה בפראג, תוכלו לשבת ביחד באותו הרכב ולא להתפצל לכמה מוניות.

אוטובוסים בצ'כיה

האוטובוסים הם אמצעי תחבורה בצ'כיה שמשלים את הרכבות. הם מגיעים למגוון ענק של יעדים ברחבי המדינה, לרוב לכל מקום אליו מגיעות רכבות וגם ליעדים פחות מרכזיים אליהם לא ניתן להגיע ברכבת.

כרטיסים לאוטובוסים בין עירוניים בצ'כיה כדאי לקנות באומיו, כדי להשוות בין האוטובוס לבין הרכבת במסלול הרצוי, להחליט מה עדיף, ולבסוף לקנות את הכרטיס בפלטפורמה אמינה.

אלו כמה מהחברות המרכזיות שמציעות אוטובוסים בין עירוניים בצ'כיה, בזמני נסיעה מהירים יחסית:

RegioJet

FlixBus

ועוד.

למרות שבהשוואת אמצעי תחבורה בצ'כיה רכבת לרוב מציעה את זמן הנסיעה הקצר ביותר, ישנם מסלולים בהם ההפך הוא הנכון, כמו למשל האוטובוס מפראג לברנו עם זמן נסיעה של כשעתיים וחצי (לעומת כשלוש שעות ברכבת).

האוטובוסים בצ'כיה של REGIOJET לרוב כוללים אינטרנט אלחוטי ושקעים.

גם האוטובוסים של פליקסבאס בצ'כיה מציעים מגוון שירותים (עם זמינות משתנה) כמו שקעים להטענה, אינטרנט אלחוטי ועוד.

השכרת אופנוע בצ'כיה

בין אם בא לכם לנסוע עם קטנוע בפראג ובין אם אתם מתכננים טיול אופנועים לפקלנה דולי (יעד החובה לרוכבי אופנועים בצ'כיה), השכרת אופנוע בצ'כיה היא דרך ייחודית להתניידות במהלך הטיול, שתבטיח לכם הרפתקה אמיתית.

לא חייבים לשכור אופנוע מהסניף הראשון שאתם רואים, ולמעשה, כמו לגבי רוב מרכיבי החופשה בחו"ל, מומלץ לערוך השוואת מחירים להשכרת אופנוע בצ'כיה (ולבצע הזמנה) זמן מה לפני החופשה. בעזרת בייקסבוקינג – מנוע החיפוש שמופיע כאן – ניתן לבדוק מגוון אופציות ומחירים, ולקרוא את כל תנאי ההשכרה בנחת מראש.

מנוע השוואת מחירים והשכרת אופנועים ואופניים של בייקסבוקינג:

שתי השאלות המתבקשות בתכנון טיול האופנועים בצ'כיה הן: איפה משכירים אופנוע בצ'כיה? וכמה עולה השכרת אופנוע בצ'כיה?

ניתן למצוא מגוון של סניפים להשכרת אופנוע בפראג, אך גם ביעדים כמו ברנו ומיקולוב.

אם תיעזרו במנוע החיפוש שממוקם כאן, תוכלו לבדוק אפשרויות להשכרת אופנוע בצ'כיה מחברות מקומיות, לערוך השוואת מחירים ולשמור את ההזמנה כבר עכשיו.

זיכרו שהשכרת אופנוע בצ'כיה מומלץ לבצע מראש, כדי שתוכלו לשמור לעצמכם את סוג האופנוע הרצוי.

בחיפוש של בייקסבוקינג תוכלו להזמין גם השכרת אופניים בצ'כיה, ואפילו עזרים לאופניים שמתאימים למשפחות עם ילדים, כמו אופני טריילר נגררים ואופניים נגררות לילדים, בהתאם לזמינות. זוהי אופציה שלא תמיד זמינה בהזמנה בדקה התשעים בעיר, במיוחד בזמני שיא של תיירות בצ'כיה.

מחירים להשכרת אופנוע בצ'כיה או רכבים דו-גלגליים נוספים מתחילים מכ:

88.27 אירו לשבוע לקטנוע קימקו 125CC.

475.30 אירו לשבוע לאופנוע הונדה NC700X 35KW.

92 אירו לשבוע לאופני עיר.

אל תשכחו לבדוק מהו הרישיון הנדרש לכל אופנוע (בד"כ מופיע באופן מפורש בחיפוש של בייקס-בוקינג).

דוגמאות להתניידות בתחבורה ציבורית בצ'כיה

איך מגיעים מפראג לברנו?

הדרך הכי זולה ומהירה להגיע מפראג לברנו היא ברכבת, בעלות של כ7-10 אירו לכרטיס לפחות נסיעה של כ3 שעות. אפשרויות נוספות כוללות אוטובוס.

אם אתם מעדיפים תחבורה בצ'כיה באופן עצמאי יותר כמו השכרת רכב, נסיעה מפראג לברנו תיקח לפחות כשעתיים ברכב.

איך מגיעים מפראג לצ'סקי קרומלוב?

תחבורה ציבורית בצ'כיה תיקח אתכם במהירות מפראג לצ'סקי קרומלוב. ניתן להגיע באוטובוס בעלות של כ9 אירו, וזמן נסיעה של בין כשעתיים וחצי לכשלוש שעות ועשרים דקות.

למתניידים בתחבורה בצ'כיה עם רכב פרטי או מונית, זמן הנסיעה מפראג לצ'סקי קרומלוב הוא בין כשעתיים לכשלוש שעות, תלוי בעומס התנועה.

איך מגיעים מפראג לקוטנה הורה?

קל וזול להגיע לקוטנה הורה מפראג בתחבורה ציבורית, עם רכבת של כחצי שעה-ארבעים דקות במחיר של כ4 אירו. בקניית הכרטיס לרכבת מפראג לקוטנה הורה מאומיו, מדובר בכרטיס מובייל בדרך כלל.

זמן הנסיעה ברכב מפראג לקוטנה הורה הוא כשעה-שעה ועשרים דקות.

איך מגיעים מפראג לליברץ?

מפראג לליברץ אפשר להגיע בקלות באוטובוס בזמן נסיעה של כשעה וחמש דקות לפחות ובעלות של כ5-6 אירו לכרטיס.

איך מגיעים מפראג לשוויצריה הבוהמית?

מדובר באחת מהאטרקציות המרהיבות ביותר בצ'כיה. אז איך מגיעים מפראג לשוויצריה הצ'כית או Bohemian Switzerland National Park?

הדרך המומלצת להגיע מפראג לשוויצריה הצ'כית היא בעזרת השכרת רכב או בהסעה פרטית עם זמן נסיעה של כשעה ועשרים דקות לפחות.

אם אתם מחפשים הגעה לשוויצריה הצ'כית עם תחבורה ציבורית מפראג, תצטרכו להגיע קודם מפראג לדצין.

משם מדובר בנסיעה די קצרה, עם מגוון אוטובוסים שמגיעים לנקודות שונות באזור.

הוספת תגובה

ביטוח נסיעות לחו''ל
כרטיסי ספורט

עדכוני מבצעי נופש

הורדת אפליקציה
חופשה בישראל