אטרקציות

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גלית רונן
    אורח

אטרקציות——— בסך הכל יש מספר אטרקציות יחסית מצומצם לעומת שאר המדינות בגלל גודלה הקטן, אך בהחלט ניתן למצות אותן היטב ובכיף.

ולהלן:

"Jozani Park"- הפארק הלאומי היחיד בזנזיבר עצמה. האטרקציה העיקרית שם זאת שמורת קופי ה-"רד קולומבוס", היחידים במינם בעולם. קופים אילו נמצאים בסכנת הכחדה. הם משוחררים, מהירים, משעשעים והמיקום באיזור של ג'ונגל טרופי- בסך הכל ממליץ מאוד- יש גם פארק פרפרים סמוך (כ-2 ק"מ מהקופים), אבל בשביל 10 דולר יותר, הייתי ממשיך לראות דברים קצת יותר ייחודיים.

"Spice Farm"- חוות התבלינים של זנזיבר. יצא לי לשמוע ממספר אנשים שדי התאכזבו מהמקום כי הם לא באמת התמצאו במקום. אני בהחלט חשוב הפוך לגמרי, מקום אדיר ומספק חוויה. המדריך המקומי (אליו אתייחס בנפרד) כבר השיג לנו מדריכים מקומיים ונתן לנו להרגיש את המטעמים האהובים עלינו מהאדמה דרך העץ. הקוקוסים הם העיקר שמגיעים ישירות מעץ בגובה של 10 מטרים שבן אדם אפריקאי משעשע מול תיירים נותן הופעה מהעץ ומוריד אותם. עוד תאכלו שם דברים נוספים כמו מנדרינות, אננס, מנגו וכדומה שלא ייתנו לגרון שלכם להתייבש. לסיום מי שרוצה, יכול לקנות שקיות מעניינות כגון: "קפה קינמון עם האל", "תה עם בננה ווניל", "רוטב קארי בג'ינג'ר" וכדומה.

"Prison Island"- פארק צבי הענק במרחק שייט של כ-20 דקות מסטון-טאון. מי שמועניין לראות צבים מהמבוגרים בעולם כגון צב בן 192, 138 וכדמה יגיע למקום מסקרן מאוד. וכן, המקום היה בעבר בית-כלא. אסירים לא קיימים שם באמת.

"The Rock Resturant"- מסעדה מיוחדת במידה המוקפת באי שבאיזור פינגוואה שבמזרח האי. אם יהיה לכם מזל, תוכלו לחצות ברגל עד מדרגות המסעדה (בגלל תופעת הטבע, "גאות ושפל"), אם לא, תצטרכו להגיע עם הבגדים המתאימים. תשתו דרינק, תצלמו תמונות, תשבו במרפסת ותדונו על חוויות הטיול עד שלב זה.

ביקור בכפרים מקומיים- כדאי מאוד להראות ייצוגיות באחד הכפרים המקומיים בזנזיבר. אם מדברים איתם ומעבירים עם קבוצת אנשים או אדם בודד זמן ומוצאים איתו תעסוקה- בשבילו עשיתם לו את השנה. למשל, לשכור כדור מבוטיק שכונתי ולקנות לילדים בשביל לשחק במגרש- חווייה שהם לא ישכחו להרבה זמן, נפתחו לפתח חדש. מאוד מרגש.

"Blue Safari"- ללא ספק האטרקציה המרכזית בזנזיבר וגם היקרה מכולם (אך בצדק). מי שמעוניין בצלילה במי האוקיינוס ההודי לצד הפלגה ל-"אי הנעלם" בשביל לאכול שם את ארוחת הצהריים האקזוטית המתחילה באבטיחים ואננסים מרעננים ונמשכים בסרטים ופירות ים, כולל אורז וצ'יפס לשומרי הכשרות, בהחלט יעשה צדק-רב עם ההחלטה שלו. לצד שייט באטרקציה זו, שטים לעבר "הלגונה הירוקה- טבע, יער ואבנים בזמן שיוט. למי שיש מצלמת "סוני", ירוויח צילומים מרשימים. יום שלם של פינוק ולמפגש עם ישראלים רבים בחברותא.

"Stone towm"-אחת מ-2 הערים היחידות בזנזיבר (היא צמודה לעיר הבירה "זנזיבר טאון"), היא למעשה ה-"דוברבניק" של אפריקה, או למי שלא הבין , ה-"ירושלים על המים" של אפריקה. מצד אחד העיר העתיקה סביב סמטותיה הרבות, החנויות המעוצבות והחנויות שמציעות לכם מגוון מסחר מקומי, לצד חוף הים של העיר והנמל שמביא איתו את כל סחורת החוץ וספינות התיירות שמגיעות לשם. בנות- המלצה אישית, אל תלכו "לא צנוע", אנשים שם הם מוסלמים מסורתיים ברובם. את בגדי הים תשמרו לשאר האטרקציות. במקביל, לא הייתי מציע לכן להסתובב לבד בלילות. אמנם לא מדובר באיזור כייסות של כסף, אבל נראה לי שרמזתי כבר. כמו-כן, בחנויות הרבות עצמם, שמציעות מגוון רחב ומעניין של מזכרות וחפצים למטרות שונות- תמיד ל-ה-ת-מ-ק-ח על מחירים (תשתדלו להתפשר על סביבות 25% מהערך שהמוכרים מציעים לכם). לכל אוהבי המוסיקה הנוסטלגית- הסולן האגדי של להקת "Queen", ביתו מוצב שם גם. בנוסף, ממליץ לעשות גם "סיור אופניים" בעיר (דרך המדריך המקומי)

כל האטרקציות של הטיול הזה לא היה מתקיים בלי התועלת הרבה של Denis emeus. אותו מדריך מקומי ששימש כנהג מונית שהסיע אותי ואת השותף שלי לטיול מהמלון עד לנקודת המוצא (מחירים סבירים מאוד ביחס לכל מדריך אחר שבחנתי את התנהלותו מהארץ). אפשר לתקשר איתו דרך הודעה בפייסבוק, זמין היטב בוואטצפ, חד-משמעית, תלכי איתו ולא עם מדריך מקומי אחר בדיל דומה ולא דרך קבוצת וואלה/אשת טורס שלא יציעו לכם את כל האופציות האלו והם יקרים יותר בדרך-כלל. דניס עצמו יודע לארגן מדריכים מקומיים, משעשעים וחברותיים לכל אתר שתבחרו לבקר בו- ישקיע את מקסימום המשאבים בשביל ההנאה הצרופה שלכם.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
ביטוח נסיעות לחו''ל
כרטיסי ספורט

עדכוני מבצעי נופש

הורדת אפליקציה
חופשה בישראל