סים לחו"ל

סים לחו"ל הוא פרט קטן אך חשוב לחופשה בחו"ל – הוא יאפשר לכם להשתמש בפלאפון ובאינטרנט בחו"ל, ולהפוך את ההתנהלות בטיול לנוחה ורגועה יותר. כדי לעזור לכם לרכוש כרטיס SIM לחו"ל בתבונה, הכנו עבורכם את המדריך המלא לסים לחו"ל בו אספנו את כל הפתרונות, המידע והטיפים שיעשו לכם סדר בנושא ויעזרו לכם לחסוך כסף.

לא נלך סחור סחור, וכבר בפתח המדריך נציין את ההמלצה שלנו לרכישת סים לחו"ל: הזמנת כרטיס סים לחו"ל או סים דיגיטלי (Esim) של Drimsim, אותו תוכלו להזמין כבר עכשיו דרך הקישור המופיע כאן, ולקבל את הסים לחו"ל באופן מידי. תוכלו גם להזמין סים אוניברסלי קלאסי (כרטיס הפלסטיק הרגיל) שיגיע במשלוח עד אליכם לארץ לפני החופשה. הסבר על שני סוגי הסים תוכלו למצוא בהמשך המדריך.

להזמנת סים לחו"ל של דרים-סים לחצו כאן

Sim בחו"ל משנה את מהלך החופשה בחו"ל, משום שהוא מאפשר ביצוע פעולות פשוטות, אך מאוד משמעותיות לאיכות החופשה, כמו חיפוש ביקורות על מסעדה, הוראות הגעה ליעד מסוים, יצירת קשר עם נהג מונית מקומי, רכישת כרטיסים באפליקציות וכו'.

סים לחו"ל של דרים-סים

במהלך הכנת המדריך לסים לחו"ל אספנו עבורכם את כל המידע לגבי שירותי תקשורת בחו"ל – באירופה, באמריקה וביעדים נוספים בעולם – ומצאנו שהפתרון הנוח ביותר להזמנת סים לחו"ל, המאפשר לכם להשתמש באינטרנט במהלך החופשה, בין אם מדובר בחופשה במדינה אחת או במספר יעדים שונים, בלי לדאוג מחיובים מפתיעים, הוא הפתרון שמציעה חברת דרים-סים.

למרות שסים לחו"ל הוא לא עניין חדש, בעבר היינו רגילים לפתרונות הכרוכים בתשלום חודשי יקר או בסרבול כזה או אחר, כמו שימוש במספר שונה במהלך השהייה בחו"ל, או עדכון חברת הסלולר על כל מעבר בין מדינה למדינה. לאחר בדיקה מעמיקה, גילינו שכבר מספר שנים קיים פתרון פשוט וזול, שמטיילים רבים לא מודעים אליו.

Drimsim מציעה לכם פתרון פשוט וזול: סים אוניברסלי, שמספק גלישה באינטרנט ב-190 מדינות ברחבי העולם. כיוון שהצורך בהודעות ובשיחות נפתר בקלות על ידי שימוש באפליקציות התקשורת השונות, סים עם אינטרנט בלבד כמו זה שמציעה דרים-סים הוא פתרון חסכוני במיוחד, שיאפשר לכם להישאר מעודכנים ומחוברים, גם ללא חבילת שיחות.

מה החבילה הכי זולה לסים בחו"ל?

כיוון שבתור תיירים אין לנו את האפשרות לחתום מול חברות מקומיות ביעד החופשה על חוזי סלולר ארוכי טווח, כל התקשרות עם ספק סלולר מקומי לא תאפשר לנו לקבל חבילות תקשורת זולות, ולעיתים גם חבילה לחודש אחד היא הוצאה גבוהה מדי, בוודאי אם קפצנו לחופשה של שבוע באירופה, למשל.

אחד היתרונות הבולטים של דרים-סים הוא קונספט התשלום לפי גלישה, ולא לפי פרק זמן. לאחר שתטעינו את הסים בנוחות דרך האפליקציה, תוכלו לעקוב אחר השימוש בנתונים, ולשלם רק על כמה שגלשתם. כך לא תצטרכו להתחייב לחבילות סלולר לתיירים שאין לכם צורך בהן, לא תקבלו חשבונות מפתיעים ותוכלו לעקוב אחר ההוצאות ולגלוש רק בסכום שמתאים לכם. את השיחות וההודעות תוכלו לבצע דרך אפליקציות התקשורת השונות (שכידוע לכם, כיום כמעט אין בתי עסק שלא משתמש בהן), ובכך כל התקשורת הנחוצה במהלך הטיול נשארת באינטרנט, והמעקב אחר החיובים מתבצע דרך האפליקציה הנלווית הנוחה.

כמה עולה סים בחו"ל?

הסים האוניברסלי של דרים-סים תקף בכ-190 מדינות, כך שהוא מתאים במיוחד לטיולים בהם עוברים בין מספר מדינות ולא נשארים ביעד אחד. כמו כן, גם אם נשארה לכם יתרה שלא ניצלתם במהלך הטיול, בניגוד לחבילות אחרות, במקרה הזה לא מדובר בבזבוז כסף, מכיוון שניתן לשמור אותו לטיול הבא בכל אחת מהמדינות בהן החברה פעילה.

הנה כמה מהתעריפים לגלישה באינטרנט בחו"ל שמצאנו באתר של דרים-סים:

יוון – 0.01 אירו למגה בייט

ארה"ב – 0.02 אירו למגה בייט

בולגריה – 0.01 אירו למגה בייט

מלבד תעריפי הגלישה התחרותיים, צריך לקחת בחשבון גם את מחיר הסים עצמו. עלות סים לחו"ל (אוניברסלי) של דרים-סים היא 10 אירו.

במקרה של סים דיגיטלי (Esim), אין עלויות משלוח, משום שההתקנה מתבצעת דרך האפליקציה, ואין צורך בקבלת כרטיס פיזי.

אם מזמינים סים קלאסי (פיזי) לישראל, עלות המשלוח, נכון למועד כתיבת הכתבה, היא כחמישה אירו לדואר רגיל. יש אפשרות לתיאום משלוח אקספרס של סים לחו"ל ביצירת קשר עם שירות הלקוחות של דרים-סים (בצ'אט שבאתר).

איך לחסוך כסף בגלישה באינטרנט בחו"ל?

אם אתם מזמינים sim לחו"ל כדי להיעזר בו מדי פעם במהלך הטיול, לבדיקת הודעות, שיחה לארץ מהאפליקציות השונות, בדיקה קטנה של הרשתות החברתיות, חיפוש של מסעדה קרובה, GPS וכדומה, וודאי תרצו לדעת איך חוסכים כסף בגלישה בחו"ל.

הנה מספר טיפים שיכולים לעזור לכם לחסוך בשימוש באינטרנט:

  • יש אפליקציות שממשיכות לעשות שימוש בנתוני אינטרנט גם אם אנחנו לא משתמשים בהן באופן פעיל. שנו הגדרות, במידת האפשר, כך שאפליקציות לא יעשו שימוש באינטרנט ברקע. פעולה זו מתאפשרת בכל דגם בצורה אחרת, אך בדרך כלל יש אפשרות לחסום שימוש בנתונים ברקע בהגדרות של האפליקציה הספציפית, או, לעיתים בעזרת הפעלת מצב שנקרא "Data Saver" בסמארטפון.
  • בצעו הורדה של המפות באפליקציית ה-GPS במידת האפשר, כדי שתוכלו להיעזר בהן גם ללא חיבור לאינטרנט.
  • הפסיקו את ה"AutoPlay" באפליקציות הוידאו, כדי שסרטון חדש לא יתחיל באופן אוטומטי מיד לאחר הסרטון הקודם.
  • בצעו עדכונים רק כשאתם מחוברים לאינטרנט אלחוטי (אלא אם כן הם נחוצים באופן מידי).
  • שירותי הסטרימינג השונים לעיתים מציעים אופציה של צפייה או האזנה ללא אינטרנט. כדאי להיערך לכך לפני החופשה ולבדוק כיצד נהנים מהפונקציה הזאת באפליקציה הרלוונטית.
  • בדקו אם לסמארטפון שלכם יש מצב של "Data saving" והפעילו אותו במידת האפשר.

סים אלקטרוני או סים פיזי?

מהו בעצם סים קארד? סים הוא כרטיס פלסטיק קטן עם צ'יפ, עליו מצוי המידע שמחבר אתכם לרשת הסלולרית ומאפשר לפלאפון לבצע שיחות ולהתחבר לאינטרנט.

כשאנו חושבים על רכישת סים, רובינו חושבים על הסים הקלאסי – כרטיס הפלסטיק, אותו צריך לקבל במשלוח או להגיע לסניף ולרכוש (ועבור חלקנו, אפילו להיעזר באיש מקצוע כדי להתקין אותו בפלאפון.) כיום, אחד הטרנדים החדשים בעולם הסלולר הוא הסים הדיגיטלי, או ה-ESIM, שמשנה את כללי המשחק.

הסים הדיגיטלי בעצם מבצע את כל הפעולות שהסים הרגיל מבצע, אך ללא הצורך בכרטיס פיזי.

יש לו מספר יתרונות:

  • ניתן להשאיר את הסים הפיזי מהארץ ולהתקין סים דיגיטלי, ובכך בעצם להשתמש בשני כרטיסי סים באותו הזמן. במקרה של סים דיגיטלי של דרים-סים, הסים הדיגיטלי יאפשר לנו לגלוש באינטרנט בחו"ל, ובו זמנית, הסים מהארץ יוכל לשמש אותנו למקרים בהם יש לנו צורך לקבל שיחות או הודעות למספר שלנו בארץ (מעולה במיוחד למקרים בהם אתרי אינטרנט שונים מבקשים מאיתנו קוד זיהוי שמתקבל דרך הפלאפון). עם זאת, כדאי לזכור לבדוק מה העלות של קבלת שיחות/הודעות לפלאפון לחו"ל למספר מהארץ עם חברת הסלולר שלכם.
  • אין צורך להסתובב בשדה התעופה בחיפוש אחר סים בחו"ל לאחר הטיסה המעייפת, לערוך השוואת מחירים של חבילות סלולר בשדה, וגם אין צורך להמתין לקבלת הסים הפיזי במשלוח לארץ – את הסים הדיגיטלי האוניברסלי תקבלו באופן מידי לפלאפון, ותוכלו להתקין אותו דרך האפליקציה הנוחה והידידותית של דרים-סים.
  • ה-Esim זמין במגוון רחב של מכשירים, בעיקר בסמארטפונים מהשנים האחרונות (ניתן לבדוק בעזרת דרים-סים האם הדגם שלכם מתאים להתקנת סים דיגיטלי).
  • סים דיגיטלי נחשב לבטיחותי יותר.

לכן, אם יש לכם את האפשרות לכך מבחינת התאמת המכשיר, אנו ממליצים מאוד על הזמנת סים דיגיטלי לחו"ל.

גלישה באינטרנט בחו"ל

לעיתים במהלך הטיול, במיוחד אם מדובר בנסיעה עסקית, יש לנו צורך באינטרנט במחשב הנייד בחו"ל או בטאבלט. במקום לרכוש נקודת אינטרנט או להסתמך על האינטרנט האלחוטי של המלון, פתרון פרקטי שיכול לחסוך לכם כסף הוא פתיחת נקודת גלישה מהפלאפון.

פתיחת נקודת גישה בסמארטפון היא עניין פשוט, ובדרך כלל היא מופיעה בהגדרות כ"Personal Hot Spot" או כ"נקודת גישה". שימו לב ששימוש בנתונים מהמחשב דרך נקודת הגישה של הפלאפון עלול לעשות שימוש ביתרת נתוני האינטרנט, כך שכדאי לגלוש באינטרנט בחוכמה, וכמובן להגן על נקודת הגישה עם סיסמה שידועה רק לכם.

האם יש צורך בשיחות בחו"ל או שניתן להסתדר רק עם חבילת גלישה?

התשובה לשאלה זו תלויה בכם. מהניסיון שלנו, גלישה באינטרנט יכולה לענות על רוב צרכי התקשורת שלכם בחו"ל. כמעט ואין אדם שלא משתמש באפליקציות ההודעות השונות וברשתות החברתיות כדי לתקשר עם קרוביו, לבצע שיחות בקלות ולשלוח הודעות, ואותו דבר תקף גם לרוב בתי העסק והחברות הגדולות, שמפעילים שירותי לקוחות שזמינים אונליין.

איך רוכשים סים לחו"ל?

תהליך הזמנת sim לחו"ל מ-DrimSim הוא פשוט מאוד, ומשתנה מעט בהתאם לסוג הסים שתעדיפו לרכוש.

ראשית היכנסו לאתר של דרים סים באמצעות הקישור המופיע כאן: רכישת סים לחו"ל

בחרו בין סים Classic (הסים הפיזי מפלסטיק) לבין eSim (אם תרצו, תוכלו לבחור ב-"Esim" כדי לבדוק אם הסים הדיגיטלי מתאים למכשיר שלכם, ובמידה שתגלו שהמכשיר שלכם אינו מתאים, לחזור לעמוד הראשי ולבחור באופציה של סים קלאסי).

לאחר מכן תעברו לטופס הזמנה קצר, שכולל הזנת פרטים וביצוע תשלום.

את הסים הקלאסי הפיזי ניתן לקבל, בין היתר, במשלוח לארץ בעלות סבירה ותחרותית למדי ביחס למחירי משלוחים מחו"ל.

אם מדובר בסים פיזי, תהליך ההתקנה זהה לתהליך שמתבצע במהלך החלפת מכשיר: מוציאים מתוך הפלסטיק את גודל הסים הרצוי, מוציאים את הסים הישן (בכל סמארטפון הסים נמצא במקום אחר, לעיתים בצד הפלאפון, לעיתים מתחת לבטרייה או לידה), ומכניסים את הסים החדש.

כדי להתקין את הESIM האוניברסלי של דרים-סים, תתבקשו להוריד את האפליקציה של DrimSim ודרכה להתקין את הסים הדיגיטלי בקלות בעזרת הברקוד שתקבלו במייל לאחר ההזמנה (תהליך קצר שאורך כשתי דקות).

יתרונות בהזמנת סים של דרים-סים

תוכלו לשמור את היתרה לטיולים נוספים: הסים פועל בכ-190 מדינות, ולכן ההשקעה של 10 אירו לכרטיס הסים היא נמוכה ביחס לתמורה.

יש עם מי לדבר במקרה של בעיה או תקלה: שירות הלקוחות של דרים-סים זמין בצ'אט התמיכה.

ברכישת סים לחו"ל באופן דיגיטלי (Esim), אין צורך להוציא את הסים המקורי, וכך קטן הסיכון לאבד אותו. כמו כן, תוכלו לקבל הודעות ושיחות מהארץ במקרה חירום או במידת הצורך (זכרו לבדוק אם קבלת שיחות/הודעות בחו"ל למספר שלכם כרוכה בתשלום ומה התעריף).

לשירות יש אפליקציה נלווית שתאפשר לכם לעקוב אחר השימוש שלכם באינטרנט, היתרה וכו'.

מתכונת של תשלום רק לפי הגלישה היא אפשרות נהדרת לטיולים קצרים שלא מצריכים חבילת גלישה חודשית.

חיסכון בזמן יקר בחיפוש מתיש אחר חנות לרכישת סים, בין אם במרכז העיר ובין אם בשדה התעופה לאחר הטיסה המעייפת.

 

 

ביטוח נסיעות לחו''ל
כרטיסי ספורט

עדכוני מבצעי נופש

הורדת אפליקציה
חופשה בישראל