ניו יורק

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שירן מנוי
    אורח

העיר הכי יפה בעולם, מכילה כל כך הרבה אנשים ודברים לעשות ולראות, שבעה ימים של ביקור לא מספיקים אפילו לחצי מהרשימה שרציתי לראות (וזו לא הפעם הראשונה שלי בעיר). אני חושבת שאפילו טיול של חודש לא יספיק לי בשביל לראות את NYC כמו שאני רוצה!
    אבל בכל זאת, היה לנו 6 ימים כמעט מלאים להעביר בעיר הזו, המסלול שלנו:

הגעה ב 26/1 אחר הצהריים-
    לקחנו אובר מהתחנה המרכזית (הגענו מפילדלפיה) למלון the new yorker hotel שהיה במיקום מצויין, חדרים נקיים ונוחים, יחסית לניו יורק החדרים היו יחסית מרווחים (יחסית לניו יורק).
    שמנו את התיקים ויצאנו לטייל באזור לפני שיהיה חשוך לגמרי.
    התחלנו להתקדם לכיוון Bryant Park, נמצא בין רחוב 40 ל- 42 , בין השדרה החמישית לשישית.
    תוכלו למצוא במקום רחבה גדולה עם פינות ישיבה והמון ירוק מסביבכם בחודשי הקיץ או לפחות במאי-הטיול הקודם בניו יורק. בחודשי החורף (אנחנו היינו בסוף ינואר עד תחילת פברואר) מקימים רחבה להחלקה על הקרח.
    ממש נחמד להעביר שם חצי שעה עם קפה ומאפה מהאזור.
    משם המשכנו לכיוון טיימס סקוואר המרהיב,
    אחרי שנשארו באזור שעה החלטנו שהגיע הזמן לאכול, התחלנו לצעוד לכיוון הפיצרייה אליה חיכינו כבר כמה ימים ‪John's of Times Square‬-
    מסעדה איטלקית שהוקמה בתוך כנסיה לשעבר- נמצאת בטיים סקוור המטבח הוא איטלקי אמריקאי, פשוט טעים בטירוף ואין ספק שהמקום מהמם, נראה כמו תאטרון. מיקום- רחוב 44, בין השדרה 7 ו 8.
    משם המשכנו לקנח בעוגת גבינה, תוכלו למצוא בכל בית קפה עוגת גבינה ניו יורקית מוצלחת.
    סיימנו את היום הראשון שלנו וחזרנו למלון.

היום השני 27/1 קמנו בשעה 8:00, יצאנו לאכול בבייגל הכי טעים שאכלתי בחיי-
    אכלנו שם כל בוקר, הבייגל החזיק אותנו עד השעה 12:00/13:00, מומלץ מאוד- Best Bagel & Coffee.
    משם התחלנו את המסלול היומי:
    • HERSHEY'S, M&M's U.S.A., Times Square, New York City
    • Rockefeller Center
    מתחם מסחרי בעיר, במתחם שטח ענק של החלקה על הקרח.
    תוכלו לראות מבין כל הדגלים המתנוססים מסביב את הדגל היפייפה שלנו.
    • St. Patrick's Cathedral
    כנסייה קהילתית מדהימה ביופיפה.
    • Grand Central Terminal
    תחנת הרכבת הגדולה בעולם, תיקרה גבוהה יפה ומעוצבת, שטח ענק ואלגנטי.
    ישנם סיורים היסטוריים חינם במקום בימי רביעי.
    • Central Park North
    הפארק נמצא בין רחובות 59 west ועד 110 בין השדרות השמינית ממערב והחמישית ממזרח.
    הפארק העצום הזה הוא האיזור הכי יפה ושקט שתמצאו בלב מנהטן.
    כיף להגיע לכאן, לשבת, להרגע ולהסתכל על העוברים והשבים, בחודשי הקיץ הכל כאן ירוק ופורח.
    בפארק תראו מאות אנשים שרוכבים על אופניים, סקייטבורד, רצים, עושים יוגה ועוברים או מעבירים שעורי ספורט למיניהם באזורים מסוימים בדשא.
    בחודשי החורף הפארק נראה קצת עצוב יותר אבל בעייני עדיין יפייפה, אנחנו זכינו לראות את הפארק מכוסה בלבן, חוויה מדהימה.
    • Museum of Natural History
    בגדול- אני לא בחורה של מוזיאונים אבל המוזאונים בניו יורק זה פשוט לא אותו דבר, זה לא מקום שאני ממליצה- זה מקום שאני מחייבת אנשים להגיע!
    • Eataly
    שוק אוכל מגניב ביותר- אל תצפו לדוכנים של שוק ישראלי, זהו מתחם גדול ומקורה שכל כולו מוקדש למוצרי מזון מאיטליה.
    אנחנו אכלנו שם בבר נוטלה מטורף- יש שם קרפים, קרואסון ממולא נוטלה, שוקו, פרנץ טוסט ועוד מליון דברים מתוקים המשולבים עם נוטלה.
    השוק האיטלקי בכללי מאוד יפה, הייתי ממליצה לכם להגיע רעבים כי חבל לשוטט כאן בלי לטעום מאכל איטקלי שווה.

סיימנו בשוק ויצאנו לבר מגניב
    • 230 Fifth
    בר על הגג הממוקם בלב מנהטן בקומה 22, חלקו סגור וחלקו פתוח, קיבלנו שמיכות פליז נעימות ועלינו לגג- אחלה תצפית ואווירה כפית לחלוטין.

סיימנו בבר הראשון והמשכנו לבר קוראני חמוד:
    • Osamil bar

היום השלישי- 28/1 כרגיל פתחנו את הבוקר בביגל המוצלח =)
    ואז התחלנו את הטיול שלנו-
    • Highline Park
    טיילת באורך של 1.6 קילומטר, נבנתה על שרידיה של מסילת רכבת.
    מסלול מגניב המשלב נוף אורבני וירוק של הפארק.
    בחודשי הקיץ יש סיכוי לראות כאן אנשים שמשתזפים TOPLESS שלא תגידו לא אמרתי לכם את זה ;).
    הפארק מתחיל מרחוב 34 ועד גנסוורט.
    .• Chelsea Market
    שוק אוכל לא גדול מלא במסעדות, מאפיות, מעדניות, חנויות ספרים, כלי בית, משקפיים ודברי אומנות, פשוט יפייפה.
    שוק זה היה בעבר סוד לאנשי הפודי'ס אך לאט לאט שם המקום עבר מפה לאוזן והפך לאחד האתרים הגדולים, המוכרים והתיירותיים בעיר.
    למתגעגעים ארצה- תוכלו למצוא כאן בר בשם דיזינגוף- רשום בעברית!
    לאכול שקשוקה לצד בירה ישראלית ולקנח בחלבה טעימה, או להנות מהמטעמים המקומיים המדהימים (אני לא הייתי מפספסת את התעונג של האכילה בשוק).
    • Greenwich Village
    שכונה בוהמית צעירה ומגניבה, ישנם תושבים רבים מהקהילה הגאה ולא מעט סטודנטים.
    • Washington Square Park
    פארק יפה המקשר בין 2 השכונות המגניבות ביותר במנהטן.
    • SoHo
    אזור מגניב, מלא צעירים וסטודנטים ולא מעט אזורי שופינג.
    • Chinatown, Manhattan, New York
    תכננו את המסלול במיוחד שב28.1 (יום ההולדת שלי 😉 ) נגיע לכאן.
    בתאריך זה חל ראש השנה הסיני והיה פשוט מדהים! כל הרחובות סגורים, מלא הופעות, מוזיקה, קונפטי ותחפושות תרבותיות מדהימות.
    • Little Italy
    רחוב מקביל לציינה טאון- הגענו לכאן כדי להנות מכמה קינוחים איטלקיים טובים.
    • Joey Pepperoni's Pizza
    להיות בניו יורק ולא לאכול בפיצה דולר מבחינתי זה לא להיות בניו יורק!
    נכון- זו לא ה-פיצה אבל חובה לטעום לפחות אחת.
    • Izakaya MEW
    מסעדת הסושי הכי אבל הכי טובה שאכלתי בה אי פעם בחיי (ואכלתי בלא מעט).
    יאיר ואני החלטנו ללכת להתפנק ביום ההולדת שלי במסעדה הזו שנחשבת לאחת הטובות ביותר בניו יורק, היינו בטוחים שהמסעדה תהיה יקרה בטירוף בגלל השם שלה ברחבי העיר אבל הופתענו לגלות שהמחירים של הסושי זהים למחיר בארץ.
    אם אתם כמונו אוהבי סושי המסעדה הזו היא בגדר חובה!!!
    אחרי היום הזה ביקרנו במסעדה עוד פעמיים במהלך החופשה שלנו.

מתחילים להרגיש את הסוף 29/1-
    הבייגל סגור ביום ראשון ולכן הסתפקנו ב- Starbucks בידיעה שנאכל עוד משהו ברגע שנגיע לדרום מנהטן.
    לקחנו רכב לכיוון ברוקלין וירדנו בתחנה הראשונה על מנת שנוכל לעבור את
    • Brooklyn Bridge
    אחד משלושת הגשרים שמקשרים בין מנהטן לברוקלין שבניו יורק.
    אנחנו לקחנו רכבת לכיוון ברוקליין ומשם חצינו לכיוון מנהטן ברגל,זו הליכה של 25 דקות בלי עצירות, עם עצירות לצילומים (חובה) יקח לכם בסביבות ה40-45 דקות לחצות את הגשר.
    בזכות חציית הגשר המדהים הזה תוכלו לראות את הנוף הנפלא של מנהטן מהצד השני.
    אנחנו עשינו את המסלול באור יום אבל הליכה בלילה תאפשר לכם לראות את מרכז העיר מנהטן מוארת לדעתי זו גם חוויה מדהימה.

משם המשכנו לכיוון
    • The Wall Street Journal
    וול סטריט הוא אזור הסחר והעסקים של ניו יורק, אין ספק שזהו אחד המוקדים הכלכליים החשובים ביותר בעולם, אם לא החשוב ביותר.
    לדעתי אזור שחובה ביקור בטיול שלכם.
    • Battery Park
    הפארק נמצא בקצה הדרומי של מנהטן.
    ישנה בגן עמדת תצפית על פסל החירות וגן ורדים מטופח עם עשרות אלפי שתילים במידה ויצא לכם כבר לקחת סיור לפסל החירות (עשיתי את זה בטיול הקודם), או שאתם כמו בעלי- מעדיפים לראות דברים אחרים.
    אם אתם מעוניינים בשייט לפסל תוכלו לקחת שייט בחינם -free Staten Island ferry. אנחנו שילמנו 20$ לאדם וברגע שחזרנו גילינו שיש אפשרות לעשות סיור דומה בחינם, אז אם אפשר לחסוך בעיר היקרה הזו תנצלו את זה.

יום קניות =) 30/1
    • Jersey Garden
    • Macy's
    פירוט אזורי קניות בהמשך.

יום אחד לפני האחרון 31/1
    • The Metropolitan Museum of Art, New York
    מוזיאון חובה, קחו לפחות 3-4 שעות למקום המדהים הזה!
    משם התחלנו לרדת בתוך Central Park המדהים והעצום תוך כדי שירד עלינו שלג!!!!!
    • 5th Avenue
    ירדנו את כל השדרה החמישית מהמוזיאון, אזור מדהים לטיול ולשופינג.
    הגענו עד הספרייה הציבורית של ניו יורק-
    • The New York Public Library
    אחת הספריות המובילות בארצות הברית ובעולם בכלל.
    המבנה מרשים מבחוץ ומבפנים,לא לוקח יותר מחצי שעה- מומלץ.
    במקום היפייפה הזה סיימנו את היום האחרון של הטיול שלנו וחזרנו לחדר עצובים אך מרוצים.

יום הטיסה-
    אכלנו במקום הקבוע והאהוב בטיול , בביגל כמובן.
    אספה אותנו לשדה בחורה מקסימה Karen Bitton, שאליה הגענו דרך המצלה של חברים שביקרו בעיר לפנינו.
    אחרי בירורים עם נהגי מונית/אוברים ראינו שהמחיר שהיא לוקחת עבור נסיעה לשדה הם הכי אטרקטיביים ולכן סגרנו איתה.
    הגיעה בזמן (אפילו הקדימה ב10 דקות).
    הגיעה עם ג'יפ גדול שהצליח להכיל את חמשת המזוודות שלנו.

לפני שאמשיך לשופינג-
    לשאר ההמלצות והמסלול שלי בארהב תוכלו להציץ בעמוד שלי OurTrip הכל מפורט בדיוק כמו הפוסט הזה!

שופינג-
    אין זה סוד כי ניו יורק היא מכה עולמית לקניות –
    ניו יורק היא בירת האופנה של ארצות הברית, היא מציעה מגוון רחב כל כך של חנויות בהם תוכלו בקלות לבלות ימים שלמים לגהץ את כרטיס האשראי שלכם. יש בניו יורק היצע רחב של שופינג.

היוקרתי ביותר- Fifth Avenue המדהימה:
    השדרה החמישית של ניו יורק היא רחוב הקניות המפורסם ביותר בעיר, וכנראה רחוב הקניות המפורסם ביותר בעולם.
    כאן תוכלו למצוא את חנויות הדגל עבור (כמעט) כל המעצבים המוכרים
    בהם Louis Vuitton, Tiffany & Co, Gucci, Prada, Armani ועוד.
    החלק היוקרתי בשדרה החמישית מתחיל ברחוב 42 ממש מעל בראיינט פארק ומשתרע לרחוב 59 בסנטרל פארק.
    חוץ מהשופינג היוקרתי לדעתי זה אזור מדהים וחוויתי בהחלט.
    בשדרה החמישית תוכלו למצוא גם רשתות רגילות שלא יקרעו לכם את הכיס כמו H & M, Uniqlo, זארה ועוד.

אזור נוסף לשופינג שהוא אחד האהובים עליי בעיר- SoHo:
    סוהו השכונה המגניבה והצעירה של העיר ניו יורק.
    משתרע לאורך רחוב ברודוויי (מוכר ביותר), פרינס סטריט, ספרינג, ועד לרחוב קאנאל .
    עבור מטיילים כמונו, SoHo היא השכונה המושלמת ביותר ב-NYC לקניות – יש מגוון רחב של חנויות מעצבים וחנויות לכל סוג של קונים.
    ניתן למצוא באזור חנויות של פראדה, שאנל, H & M, ויקטוריה סיקרט, ועוד.

אזור נוסף הוא Times Square:
    חוץ בגדים בטיימס סקוור יש הכל – מופעי ברודווי, מועדוני קומדיה, מסעדות מדהימות, וכמה מהחנויות הטובות ביותר בעיר.
    תוכלו למצוא כאן את החנות של הרשי, M & M's World NYC חנות הדגל העצומה!! 3 קומות של שוקולד מדהים ועוד אין סוף חנויות מרהיבות.
    חוץ מזה תוכלו למצוא כאן את החנויות המוכרות של FOREVER21, H&M ועוד.

אתם כבר מכוסים בלא מעט חנויות ברחבי העיר, אבל כאשר אתם חושבים על קניות בניו יורק אתם לא יכולים לשכוח את חנויות הכלבו הגדולות.
    לדוגמא Macy’s ששולטת מבחינת הכולבויים הנמצאת ברחוב 34 בכיכר הראלד, משתרעת על פני 8 קומות!!! תתכונו- זה מעייף, בזבזתי שם חצי יום!!

ואחרון חביב- אווטלט- Jersey Gardens Outlet Center המוכר והידוע לישראלים.
    מומלץ להגיע עם מזוודה ריקה מניסיון של שנים ;).
    הקניון תמצאו את המותגים המובילים במחירים מצחיקים- בגדים/ נעליים / צעצועים / הלבשה תחתונה ועוד.
    אל האווטלט ניתן להגיע מ"התחנה המרכזית" של העיר במנהטן.
    קווי האוטובוסים 111 או 115 לקניון בעלות של $ 6.50 לכיוון אחד, הנסיעה נמשכת כשעה לכל כיוון.

אילנית
    אורח

בטיול הזה בארהב עברנו את כל עונות, לסיום?
    העיר הכי יפה בעולם, מכילה כל כך הרבה אנשים ודברים לעשות ולראות, שבעה ימים של ביקור לא מספיקים אפילו לחצי מהרשימה שרציתי לראות (וזו לא הפעם הראשונה שלי בעיר). אני חושבת שאפילו טיול של חודש לא יספיק לי בשביל לראות את NYC כמו שאני רוצה!
    אבל בכל זאת, היה לנו 6 ימים כמעט מלאים להעביר בעיר הזו, המסלול שלנו:

הגעה ב 26/1 אחר הצהריים-
    לקחנו אובר למלון the new yorker hotel שהיה במיקום מצויין, חדרים נקיים ונוחים, יחסית לניו יורק החדרים היו יחסית מרווחים (יחסית לניו יורק).
    שמנו את התיקים ויצאנו לטייל באזור לפני שיהיה חשוך לגמרי.
    התחלנו להתקדם לכיוון Bryant Park, נמצא בין רחוב 40 ל- 42 , בין השדרה החמישית לשישית.
    תוכלו למצוא במקום רחבה גדולה עם פינות ישיבה והמון ירוק מסביבכם בחודשי הקיץ או לפחות במאי-הטיול הקודם בניו יורק. בחודשי החורף (אנחנו היינו בסוף ינואר עד תחילת פברואר) מקימים רחבה להחלקה על הקרח.
    ממש נחמד להעביר שם חצי שעה עם קפה ומאפה מהאזור.
    משם המשכנו לכיוון טיימס סקוואר המרהיב,
    אחרי שנשארו באזור שעה החלטנו שהגיע הזמן לאכול, התחלנו לצעוד לכיוון הפיצרייה אליה חיכינו כבר כמה ימים ‪John's of Times Square‬-
    מסעדה איטלקית שהוקמה בתוך כנסיה לשעבר- נמצאת בטיים סקוור המטבח הוא איטלקי אמריקאי, פשוט טעים בטירוף ואין ספק שהמקום מהמם, נראה כמו תאטרון. מיקום- רחוב 44, בין השדרה 7 ו 8.
    משם המשכנו לקנח בעוגת גבינה, תוכלו למצוא בכל בית קפה עוגת גבינה ניו יורקית מוצלחת.
    סיימנו את היום הראשון שלנו וחזרנו למלון.

היום השני 27/1 קמנו בשעה 8:00, יצאנו לאכול בבייגל הכי טעים שאכלתי בחיי-
    אכלנו שם כל בוקר, הבייגל החזיק אותנו עד השעה 12:00/13:00, מומלץ מאוד- Best Bagel & Coffee.
    משם התחלנו את המסלול היומי:
    • HERSHEY'S, M&M's U.S.A., Times Square, New York City
    • Rockefeller Center
    מתחם מסחרי בעיר, במתחם שטח ענק של החלקה על הקרח.
    תוכלו לראות מבין כל הדגלים המתנוססים מסביב את הדגל היפייפה שלנו.
    • St. Patrick's Cathedral
    כנסייה קהילתית מדהימה ביופיפה.
    • Grand Central Terminal
    תחנת הרכבת הגדולה בעולם, תיקרה גבוהה יפה ומעוצבת, שטח ענק ואלגנטי.
    ישנם סיורים היסטוריים חינם במקום בימי רביעי.
    • Central Park North
    הפארק נמצא בין רחובות 59 west ועד 110 בין השדרות השמינית ממערב והחמישית ממזרח.
    הפארק העצום הזה הוא האיזור הכי יפה ושקט שתמצאו בלב מנהטן.
    כיף להגיע לכאן, לשבת, להרגע ולהסתכל על העוברים והשבים, בחודשי הקיץ הכל כאן ירוק ופורח.
    בפארק תראו מאות אנשים שרוכבים על אופניים, סקייטבורד, רצים, עושים יוגה ועוברים או מעבירים שעורי ספורט למיניהם באזורים מסוימים בדשא.
    בחודשי החורף הפארק נראה קצת עצוב יותר אבל בעייני עדיין יפייפה, אנחנו זכינו לראות את הפארק מכוסה בלבן, חוויה מדהימה.
    • Museum of Natural History
    בגדול- אני לא בחורה של מוזיאונים אבל המוזאונים בניו יורק זה פשוט לא אותו דבר, זה לא מקום שאני ממליצה- זה מקום שאני מחייבת אנשים להגיע!
    • Eataly
    שוק אוכל מגניב ביותר- אל תצפו לדוכנים של שוק ישראלי, זהו מתחם גדול ומקורה שכל כולו מוקדש למוצרי מזון מאיטליה.
    אנחנו אכלנו שם בבר נוטלה מטורף- יש שם קרפים, קרואסון ממולא נוטלה, שוקו, פרנץ טוסט ועוד מליון דברים מתוקים המשולבים עם נוטלה.
    השוק האיטלקי בכללי מאוד יפה, הייתי ממליצה לכם להגיע רעבים כי חבל לשוטט כאן בלי לטעום מאכל איטקלי שווה.

סיימנו בשוק ויצאנו לבר מגניב
    • 230 Fifth
    בר על הגג הממוקם בלב מנהטן בקומה 22, חלקו סגור וחלקו פתוח, קיבלנו שמיכות פליז נעימות ועלינו לגג- אחלה תצפית ואווירה כפית לחלוטין.

סיימנו בבר הראשון והמשכנו לבר קוראני חמוד:
    • Osamil bar

היום השלישי- 28/1 כרגיל פתחנו את הבוקר בביגל המוצלח =)
    ואז התחלנו את הטיול שלנו-
    • Highline Park
    טיילת באורך של 1.6 קילומטר, נבנתה על שרידיה של מסילת רכבת.
    מסלול מגניב המשלב נוף אורבני וירוק של הפארק.
    בחודשי הקיץ יש סיכוי לראות כאן אנשים שמשתזפים TOPLESS שלא תגידו לא אמרתי לכם את זה ;).
    הפארק מתחיל מרחוב 34 ועד גנסוורט.
    .• Chelsea Market
    שוק אוכל לא גדול מלא במסעדות, מאפיות, מעדניות, חנויות ספרים, כלי בית, משקפיים ודברי אומנות, פשוט יפייפה.
    שוק זה היה בעבר סוד לאנשי הפודי'ס אך לאט לאט שם המקום עבר מפה לאוזן והפך לאחד האתרים הגדולים, המוכרים והתיירותיים בעיר.
    למתגעגעים ארצה- תוכלו למצוא כאן בר בשם דיזינגוף- רשום בעברית!
    לאכול שקשוקה לצד בירה ישראלית ולקנח בחלבה טעימה, או להנות מהמטעמים המקומיים המדהימים (אני לא הייתי מפספסת את התעונג של האכילה בשוק).
    • Greenwich Village
    שכונה בוהמית צעירה ומגניבה, ישנם תושבים רבים מהקהילה הגאה ולא מעט סטודנטים.
    • Washington Square Park
    פארק יפה המקשר בין 2 השכונות המגניבות ביותר במנהטן.
    • SoHo
    אזור מגניב, מלא צעירים וסטודנטים ולא מעט אזורי שופינג.
    • Chinatown, Manhattan, New York
    תכננו את המסלול במיוחד שב28.1 (יום ההולדת שלי 😉 ) נגיע לכאן.
    בתאריך זה חל ראש השנה הסיני והיה פשוט מדהים! כל הרחובות סגורים, מלא הופעות, מוזיקה, קונפטי ותחפושות תרבותיות מדהימות.
    • Little Italy
    רחוב מקביל לציינה טאון- הגענו לכאן כדי להנות מכמה קינוחים איטלקיים טובים.
    • Joey Pepperoni's Pizza
    להיות בניו יורק ולא לאכול בפיצה דולר מבחינתי זה לא להיות בניו יורק!
    נכון- זו לא ה-פיצה אבל חובה לטעום לפחות אחת.
    • Izakaya MEW
    מסעדת הסושי הכי אבל הכי טובה שאכלתי בה אי פעם בחיי (ואכלתי בלא מעט).
    יאיר ואני החלטנו ללכת להתפנק ביום ההולדת שלי במסעדה הזו שנחשבת לאחת הטובות ביותר בניו יורק, היינו בטוחים שהמסעדה תהיה יקרה בטירוף בגלל השם שלה ברחבי העיר אבל הופתענו לגלות שהמחירים של הסושי זהים למחיר בארץ.
    אם אתם כמונו אוהבי סושי המסעדה הזו היא בגדר חובה!!!
    אחרי היום הזה ביקרנו במסעדה עוד פעמיים במהלך החופשה שלנו.

מתחילים להרגיש את הסוף 29/1-
    הבייגל סגור ביום ראשון ולכן הסתפקנו ב- Starbucks בידיעה שנאכל עוד משהו ברגע שנגיע לדרום מנהטן.
    לקחנו רכב לכיוון ברוקלין וירדנו בתחנה הראשונה על מנת שנוכל לעבור את
    • Brooklyn Bridge
    אחד משלושת הגשרים שמקשרים בין מנהטן לברוקלין שבניו יורק.
    אנחנו לקחנו רכבת לכיוון ברוקליין ומשם חצינו לכיוון מנהטן ברגל,זו הליכה של 25 דקות בלי עצירות, עם עצירות לצילומים (חובה) יקח לכם בסביבות ה40-45 דקות לחצות את הגשר.
    בזכות חציית הגשר המדהים הזה תוכלו לראות את הנוף הנפלא של מנהטן מהצד השני.
    אנחנו עשינו את המסלול באור יום אבל הליכה בלילה תאפשר לכם לראות את מרכז העיר מנהטן מוארת לדעתי זו גם חוויה מדהימה.

משם המשכנו לכיוון
    • The Wall Street Journal
    וול סטריט הוא אזור הסחר והעסקים של ניו יורק, אין ספק שזהו אחד המוקדים הכלכליים החשובים ביותר בעולם, אם לא החשוב ביותר.
    לדעתי אזור שחובה ביקור בטיול שלכם.
    • Battery Park
    הפארק נמצא בקצה הדרומי של מנהטן.
    ישנה בגן עמדת תצפית על פסל החירות וגן ורדים מטופח עם עשרות אלפי שתילים במידה ויצא לכם כבר לקחת סיור לפסל החירות (עשיתי את זה בטיול הקודם), או שאתם כמו בעלי- מעדיפים לראות דברים אחרים.
    אם אתם מעוניינים בשייט לפסל תוכלו לקחת שייט בחינם -free Staten Island ferry. אנחנו שילמנו 20$ לאדם וברגע שחזרנו גילינו שיש אפשרות לעשות סיור דומה בחינם, אז אם אפשר לחסוך בעיר היקרה הזו תנצלו את זה.

יום קניות =) 30/1
    • Jersey Garden
    • Macy's
    פירוט אזורי קניות בהמשך.

יום אחד לפני האחרון 31/1
    • The Metropolitan Museum of Art, New York
    מוזיאון חובה, קחו לפחות 3-4 שעות למקום המדהים הזה!
    משם התחלנו לרדת בתוך Central Park המדהים והעצום תוך כדי שירד עלינו שלג!!!!!
    • 5th Avenue
    ירדנו את כל השדרה החמישית מהמוזיאון, אזור מדהים לטיול ולשופינג.
    הגענו עד הספרייה הציבורית של ניו יורק-
    • The New York Public Library
    אחת הספריות המובילות בארצות הברית ובעולם בכלל.
    המבנה מרשים מבחוץ ומבפנים,לא לוקח יותר מחצי שעה- מומלץ.
    במקום היפייפה הזה סיימנו את היום האחרון של הטיול שלנו וחזרנו לחדר עצובים אך מרוצים.

יום הטיסה-
    אכלנו במקום הקבוע והאהוב בטיול , בביגל כמובן.
    אספה אותנו לשדה בחורה מקסימה Karen Bitton, שאליה הגענו דרך המצלה של חברים שביקרו בעיר לפנינו.
    אחרי בירורים עם נהגי מונית/אוברים ראינו שהמחיר שהיא לוקחת עבור נסיעה לשדה הם הכי אטרקטיביים ולכן סגרנו איתה.
    הגיעה בזמן (אפילו הקדימה ב10 דקות).
    הגיעה עם ג'יפ גדול שהצליח להכיל את חמשת המזוודות שלנו.

שופינג-
    אין זה סוד כי ניו יורק היא מכה עולמית לקניות –
    ניו יורק היא בירת האופנה של ארצות הברית, היא מציעה מגוון רחב כל כך של חנויות בהם תוכלו בקלות לבלות ימים שלמים לגהץ את כרטיס האשראי שלכם. יש בניו יורק היצע רחב של שופינג.

היוקרתי ביותר- Fifth Avenue המדהימה:
    השדרה החמישית של ניו יורק היא רחוב הקניות המפורסם ביותר בעיר, וכנראה רחוב הקניות המפורסם ביותר בעולם.
    כאן תוכלו למצוא את חנויות הדגל עבור (כמעט) כל המעצבים המוכרים
    בהם Louis Vuitton, Tiffany & Co, Gucci, Prada, Armani ועוד.
    החלק היוקרתי בשדרה החמישית מתחיל ברחוב 42 ממש מעל בראיינט פארק ומשתרע לרחוב 59 בסנטרל פארק.
    חוץ מהשופינג היוקרתי לדעתי זה אזור מדהים וחוויתי בהחלט.
    בשדרה החמישית תוכלו למצוא גם רשתות רגילות שלא יקרעו לכם את הכיס כמו H & M, Uniqlo, זארה ועוד.

אזור נוסף לשופינג שהוא אחד האהובים עליי בעיר- SoHo:
    סוהו השכונה המגניבה והצעירה של העיר ניו יורק.
    משתרע לאורך רחוב ברודוויי (מוכר ביותר), פרינס סטריט, ספרינג, ועד לרחוב קאנאל .
    עבור מטיילים כמונו, SoHo היא השכונה המושלמת ביותר ב-NYC לקניות – יש מגוון רחב של חנויות מעצבים וחנויות לכל סוג של קונים.
    ניתן למצוא באזור חנויות של פראדה, שאנל, H & M, ויקטוריה סיקרט, ועוד.

אזור נוסף הוא Times Square:
    חוץ בגדים בטיימס סקוור יש הכל – מופעי ברודווי, מועדוני קומדיה, מסעדות מדהימות, וכמה מהחנויות הטובות ביותר בעיר.
    תוכלו למצוא כאן את החנות של הרשי, M & M's World NYC חנות הדגל העצומה!! 3 קומות של שוקולד מדהים ועוד אין סוף חנויות מרהיבות.
    חוץ מזה תוכלו למצוא כאן את החנויות המוכרות של FOREVER21, H&M ועוד.

אתם כבר מכוסים בלא מעט חנויות ברחבי העיר, אבל כאשר אתם חושבים על קניות בניו יורק אתם לא יכולים לשכוח את חנויות הכלבו הגדולות.
    לדוגמא Macy’s ששולטת מבחינת הכולבויים הנמצאת ברחוב 34 בכיכר הראלד, משתרעת על פני 8 קומות!!! תתכונו- זה מעייף, בזבזתי שם חצי יום!!

ואחרון חביב- אווטלט- Jersey Gardens Outlet Center המוכר והידוע לישראלים.
    מומלץ להגיע עם מזוודה ריקה מניסיון של שנים ;).
    הקניון תמצאו את המותגים המובילים במחירים מצחיקים- בגדים/ נעליים / צעצועים / הלבשה תחתונה ועוד.
    אל האווטלט ניתן להגיע מ"התחנה המרכזית" של העיר במנהטן.
    קווי האוטובוסים 111 או 115 לקניון בעלות של $ 6.50 לכיוון אחד, הנסיעה נמשכת כשעה לכל כיוון.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
ביטוח נסיעות לחו''ל
כרטיסי ספורט

עדכוני מבצעי נופש

הורדת אפליקציה
חופשה בישראל