המלצות מטיילים

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יעל אסף
    אורח

בזכות זה שהיינו הרבה אנשים הצלחנו להוריד מחירים לסוכן ואפילו הצלחנו ליצור טיול עם מסלול לפני הבחירה שלנו וויתרנו על מקומות שחשבנו שפחות מעניינים.(כמו סטון טאון לדעתי..)

אז על זה אני ממליצה מאוד !! צרו לכם קבוצת וואצאפ גבשו את כל מי שבסביבת המלון שלכם ובמלון שלכם ותהנו כמונו מארוחת שישי מגובשת עם שירים ריקודים והמון שמחה .

מלון גולד- מלון מצוין. לא אפתח לכם ציפיות של מקום מושלם אבל קרוב.. האכול היה טוב והשירות היה בסדר יש תמיד מקום לשיפור המים בבריכה אומנם מלוחים אבל באמת שלא הרגשנו שזה היה כל כך נורא.הבאנו הרבה ממתקים וזה חשוב כי אין מה לקנות שם בכלל. אחרי שראינו מלונות נוספים, הוא אכן המלון עם החוף הגדול והיפה ביותר וממוקם מצוין.

אנחנו אישית הוספנו כסף לחדר עם נוף לים – לא שווה !! נוף לים בד"כ אומר שתוקעים אתכם בפסגת ההר וכדי להגיע לחוף, לבריכה ולחדר אוכל תצטרכו ללכת הרבה ברגל.. ושלא נדבר על הדרך חזרה לחדר..
    הכי טוב זה החדרים שעל הבריכה הקרובים להכול !!

אנחנו עשינו הכל כלול במלון ונהנו משיקיים טבעיים כל היום, פיצות קטנטנות באמצע היום ומים מינרליים חופשי, וכמובן גם אלכוהול חופשי, אני אישית שמחה ששדרגנו .

עוד דבר נוסף, אם יש לכם יום הולדת, יום נישואים או כל אירוע אחר במהלך החופשה, תיידעו את המלצרים בחדר האוכל, הם יחגגו לכם בערב, הם שרים, מדליקים נרות ונותנים עוגה אישית בלווי של שירה של כל המלצרים מרגש יפה ומיוחד!

הטיסה – אל על סנדור, טיסות לילה – האוכל היה סבבה אחלה טיסה הרווחנו יום ! החיסרון שמגיעים למלון בבוקר והחדרים רק מקבלים ב14:00, בנוסף בחזור הצק אוט בשעה 12:00 וצריכים לדאוג לחדר עד 18:00 במלון כי רק אז אוספים אתכם לטיסה חזרה, ממליצה להאריך את החדר כבר בהתחלה – כי לנו לא היה מקום להארכה ונאלצנו להיעזר באחרים – שלא היה נורא אבל פחות נוח.

טיולים:
    יצאנו לספארי בלו – נהנו מאוד יצא לנו לראות דולפינים ועשינו שנורקלים ואפילו נהנו באחד החופים מנהיגה באופנועי ים. קנינו מעט מזכרות ואכלנו צהרים – שאני אומר אכלנו אני מתכוונת לזה שהבאנו טונה מהבית ואכלנו קצת מהצ'יפס שלהם ומהאורז ..

עשינו טיול בכפרים – היה נחמד אבל חם וקשה.. נתנו להם סוכריות וממתקים ועפרונות וטושים ודפים והדבר שהכי שימח את הבנות המתבגרות שם זה הסבון שהבאתי מהמלון . אז תחשבו גם על זה ..
    עשינו שייט בשקיעה – יציאה מחוף המלון – שעתיים בערך מ16:30 – 18:30 (השקיעה) ואני רוצה לומר לכם חברים, זה היה השייט! חלום, מושלם ומהנה!

זה נותן תמונה של כל החופים והאיזור ליד, חוויה נהדרת ובכלום כסף (10 דולר לאדם) אכלנו אננס ושרנו עם להקה והנוף עוצר נשימה.
    היינו גם בחוות התבלינים, באי האסירים ובבריכת הצבים הכל היה בגדר של נחמד עד סביר, אני באופן אישי נהניתי מחוות התבלינים .

תוודאו את הגעת כל המזוודות כשאתם מגיעים למלון – לנו במקרה מזוודה אחת לא הגיעה עם כולם אלא רק בערב אחרי בדיקות וחששות.

לקחנו צמידים נגד יתושים אבל לדעתנו ברחבת המלון – לא נראה שצריך בכלל.
    תביאו שנורקל מהבית אם יש – עדיף מאשר להשתמש במה שמקבלים מהמקומיים.
    להקפיד על סנדלים, כפכפים על החוף, נתקלנו בבחור שנדקר מקיפוד ים למרות שהרבה אחרים לא.
    בזבזנו בערך 600 דולר לשבוע לזוג.
    אין בעיה לשלם 100 דולר במזומן בשדה תעופה, בהגעה, לא חייב באשראי.
    אין צורך להביא בגדים ארוכים לשם, גם הערבים מאד חמים, היינו באמצע דצמבר, לעומת זאת, כובעים, קרם הגנה, משקפי שמש חשובים והכרחים, מהר מאד נשרפים שם..
    ניתן לקבל מתאם לחשמל מהלובי של המלון במידת הצורך (למחשב נייד )- אך למטענים של הטלפון אין בעיה מתחברים לשקעים בחדר.
    אז בקיצור חברים, תהנו !! המקום מדהימים חלום ומאוד מיוחד!!

רעות רביב
    אורח

פוסט סיכום לחופשה המושלמת:
    נסעתי עם חברה טובה שלי,את החופשה סגרנו דרך אשת טורס,טיסות+מלון(הכל כלול)+העברות.
    טיסות:
    הטיסות היו של חברת סאן דור,בעקרון הטיסות היו בסדר גמור,מלבד הצפיפות הנוראית,מטוס קטן.
    מלון:
    רויאל זנזיבר המושלםםםםם!!!
    לקחנו הכל כלול ונהנו משפע מטורף,של שתיה ואוכל,שירות מדהים,צוות מדהים,מלון נקי מאוד ומסודר,פשוט מדהים מעבר למצופה!!
    החוף של המלון הוא הכי מדהים ברצועה בהבטחה!!!חוף מהמם!עוצר נשימה!!כל יום נדהמנו מחדש ממה שראינו!!
    טיולים שיצאנו אליהם:
    ספארי בלו- מומלץ מומלץ מומלץ.
    יצאנו לטיול עם עלי (40 דולר לאדם),כולל שתייה ואוכל.
    הלגונה הכחולה והאי הנעלם מדהים,הצלילה מהממת,ראינו דולפינים וכוכבי ים.
    טיול לכפרים:
    40 דולר לאדם
    לכפרים יצאנו עם מדריך ישראלי בשם ירדן מטעם אשת טורס,
    היה מרגש מאוד,מקסים ומכיל,הבאנו לילדי הכפרים מחברות וטושים,ממליצה למי שמגיע להביא לילדים בגדים,כואב הלב לראות אותם עם בגדים קרועים,אבל כל דבר שתביאו להם הם יקבלו באהבה.
    טיול שקיעה:
    יצאנו לטיול שקיעה מקסים- 15 דולר לאדם,השקיעות ממש יפות שם.
    טיול נוסף שאני מתחרטת שלא יצאתי אליו,זה לאי מנבה- שמעתי שהוא עוצר נשימה,לצערי לא יצא לי להגיע אליו אבל בטוחה שבפעם הבאה אסע לשם.
    חיי לילה:
    אז יש שם חיי לילה,יצאנו פעמיים פעם אחת לסאנסאט ופעם אחת לקוקובלו,היה ממש כיף,יש שם עוד מועדונים שלא יצא לנו להגיע אליהם.אבל בהחלט יש מה לעשות בערבים גם במלון היו הופעות מקסימות של המקומיים.
    כסף:
    תביאו דולרים קטנים לטיפים.
    הרבה אנשים מלחיצים לפני הנסיעה לגבי חיסונים ועקיצות,אני התחסנתי רק בטיפוס בבטן,מעבר לזה לא נטלתי מלרון,לא הרגשתי צורך לקחת.לא נמרחתי באל-תוש ולא נעקצתי מיתושים,לגבי הקיפודי ים לא הבאתי נעלי ים ולא נתקלתי בקיפודים,אז אין מה לחשוש.
    היה מושלםםםםםם,מי שנוסע שיתחיל לשנן את אקונה מטטה וג'מבו-תשמעו את זה מלא.
    הזנזיברים הם אנשים מדהימים,תמיד מחייכים ושמחים שזה מדהים!

אורטל משה
    אורח

1) חיסונים——- אני אישית לא התחסנתי וחזרתי בשלום. אני לא מתכוון לשמש דוגמא בסעיף זה מפני שבכל-זאת אתם נמצאים במדינת עולם שלישית . הרבה יותר קל להיחשף שם מתופעות של עקיצות, חיידקים, מחלות של אנשים מקומיים (בין היתר גם מחלת ה-"אבולה" לא עלינו שהיא בסך הכל קיימת באפריקה). כדאי להתחסן לפי המלצות זריקות מטעם משרד הבריאות בתקופה של בין חודש וחצי ל-3 חודשים לפני הטיסה.

2) תקופת נופש——– אני חושב שעכשיו חודש פברואר זאת תקופה מעולה (לאחר פסח המחירים יעלו בתדירות גבוהה). מזג-אוויר חם ונעים באותה מידה. הייתי מציע לעשות חבילה דרך חברת "ארקיע". הטיסות ישירות ומבוטחות. מי שרוצה להיות רק בזנזיבר, יותר משבוע זה יותר מדי לדעתי- 5-7 ימים מספקים. כמובן שיש גם חבילות לטנזניה בנוסף שמכילות כ-9 עד 11 ימים. אני לא הייתי בטנזניה עצמה, אבל שמעתי שמומלץ מאוד להיות שם.

3) מלון———- אני שהיתי במלון בשם "My Blue Hotel" שנמצא בחוף נונגווי הצפוני ביותר באי. כשחיפשתי חבילה דרך האינטרנט, הבחנתי שהמלון הזה הוא הזול משאר המלונות שהוצעו דרך חבילות חו"ל באינטרנט. בכל מקרה מי שמחפש מלון רומנטי, אוירה רומנטית מאוד, אוכל ברמה גבוהה מאוד, הופעות, אווירת התרבות האפריקאי וחוף ים צמוד למלון, עושה בחירה מעולה. ממליץ בחום כבד.

4) תחבורה ציבורית——– באופן עקרוני אין יותר מדי מיצוי בשביל תחבורה ציבורית, כי בכל מקרה מדובר במדינה לא מתועשת וטכנולוגית. יש מין מיניבוסים קטנים וצפופים בשם "Dela Dela". אין לי מושג לגבי מיקומם בכלל זנזיבר, אך הם זמינים בעיקר לעיר סטון-טאון או מהעיר עצמה אל יעדים אחרים. בכל מקרה לא ממליץ ב-כ-ל-ל. זה אמנם 2-3 דולרים בלבד, אבל לא תדעו באמת להסתדר. כאשר גם צפוף מאו, גם חנוק ואם יהיה מזל רע, אולי תאחזו גם בדלת האחורית בעמידה.
    אני כן ממליץ מאוד לקחת מוניות ספיישל, שהם התחבורה העיקרית והנוחה. נהגי המוניות כאמור הם גם בדרך כלל משמשים בתור מדריכים ליעדים שאתם תבחרו בתוך זנזיבר (אכתוב בנפרד)- ממליץ בחום כבד מאוד לפנות ל- denis emeus. הרבה מעבר למדריך, הוא מדריך מקומי נפלא, חבר לחיים, בחור צנוע, חייכן תמיד, יעשה כל מה שתגידו לו והכל מאהבה ומתחושה נוחה.

5) בטן/גב- נכון, יש חופים מאוד מעניינים. חוף הים מציע אווירה ססגונית. השמש רוקדת, אבל אני פחות בעד לבזבז טיול שלם לאפריקה בשביל מטרה אותן בעיקר הנשים יכולות לעשות גם בחופים של בת-ים, תל אביב ורודוס. כדאי מאוד לשלב מסלול טיולים לצד מקום ספציפי לתפוס בטן/גב.

6) ציוד מומלץ- קרם הגנה, "Aura" נגד ייתושים (חזק יותר מ- "סאנו X"), משחה נגד פטריות בגוף, משחה נגד שפשפת, וזלין לשפתיים. הקרם הגנה והיתושים לשים ביום ובערב. לגבי הנשים- לא מומחה לענייני מוצרים קוסמטיים, אבל כדאי להביא ציוד מהבית ופחות להסתמך על ציוד מקומי.

7) מים והיגיינה- ברוב בתי המלון, המים הם לא מזוקקים כפי שהם בישראל. המים הם מלוחים יותר (עם חשש מסוים לביציות של תולעים). לא צריכה להיות בעיה של מקלחת, גם לא צריכה להיות בעיה עם חומרי הסבונים שם, אך ממליץ לא לצחצח שיניים דרך הכיור, אלא רק באמצעות מים מינרלים. לא לשתות מים מהברז ולא להשתמש בקרח במשקאות שלהם. הרתחת מים לקפה או תה- בסדר.

8) סבלים ונותני טיפים- זה נכון שאין הרבה עושר באי האפריקאי ביחס לישראל, אבל כבר בשדה-התעופה יחטפו לכם העובדים את המזוודות בשביל לעלות מדרגה וחצי לעבר המיניבוס שייקח אתכם למלון. מי שחושב שכדאי לו לשים דולר אחד על כל אחד כזה, אולי עשה סוג של מצווה, אבל 20 אנשים ייקחו לכם בשביל כמה צעדים ויעצרו כולל במלון שייקחו לכם את המזוודות בלי לשאול לכיוון החדר בשביל לקבל טיפ, פשוט תהיו נדיבים אל אותם אנשים ותסרבו להם בנימוס, על-אף שהם "יצטנעו" לעשות זאת בשבילכם.

9) המדינה עצמה מכינה מגוון רחב של פירות טרופיים ואקזוטיים מעניינים. האיכות שלהם מרעננת מאוד וזמינה מאוד באפריקה. מי שקונה לעצמו קוקוס או אננס טעימים שיהיה לו לבריאות/לרווייה. מי שחושב על אפשרות להביא לחבר/ה, לשותף לעבודה, לאבא או אמא, לסבתא או לדודים ולקחת איתו משהו למזוודה, יכול להיות שבשדה התעופה בזנזיבר יתנו לכם יד חופשית להכניס למזוודה (כי הבידוק הבטחוני בשדה התעופה ברמה נמוכה- בתור אחד שמתעסק בתחום), אבל שתגיעו לישראל, אגף המכס כבר ידאג לקנוס אתכם בכמה עשרות אלפי שקלים. אז תסתפקו בתמונות מהמצלמה בשביל להתגאות בעצמכם עם פרי אקזוטי.

10) בסך הכל חווייה. ממליץ בחום. מה שרשמתי הם בסך הכל דעה אישית. אני יכול להבין שניתן יהיה להתווכח עם הרבה דברים שכתבתי. מקבל בהבנה ובפרגון.

שירן
    אורח

לנוסעים לזנזיבר מספר טיפים שאספנו בטיול שלנו:
    1. לקחת בגדים קצרים וקלים בלבד.
    2. לקחת איתכם מסכה ושנורקל כך שלא תלויים באף אחד.
    3. כסף – לקחת איתכם הרבה כסף קטן בדולרים – 1,2,5 ו-10 דולר, זה טוב לטיפים.
    4. כסף- להחליף כסף בסטון טאון או בכל מקום שנותנים שער מעל 2,000 לדולר, אחרת הם תמיד מחשבים את הדולר כ- 2,000 שילינג (גם ב-Nungwi מצאנו בשער גבוה).
    5. קניות – תמיד להציע כ- 25% מהמחיר שהם דורשים ולהתעקש, בסוף תשלמו לא יותר מ-50%.
    6. אנחנו שכרנו רכב בסטון טאון בעלות של 25$ ליום, גם חסכנו את כל המוניות ועלות גבוהה של טיולים וגם היינו ניידים וחופשיים.
    7. פארק Jozani – – לא כדאי להיכנס (10$ לאדם), מקס' תראו שם כמה עצים, כל הקופים נמצאים ליד הכביש כ- 100 מטר ממזרח לכניסה, , בפארק לא ראינו קופים.
    יער המנגרובים במקום- אפשר לבקר ללא תשלום – הכניסה ממול לכניסה לפארק.
    8. קניית מתנות – אם אתם יוצאים לספארי בלו, עשו שם את הקניות אנחנו מצאנו ששם הכי זול.
    9. צבים ב- Nungwi – נחמד מאוד, כנסו לבית הארחה Baraka Aquarium Bungalows ושחו איתם חוויה יוצאת דופן.
    10. צלילות – הייתי מוותר למי שצלל באילת או סיני, לא דומה אפילו.
    11. אם אתם גמישים – חכו לרגע האחרון, תמיד יש לחברות דילים זולים כ-25% פחות מהמחיר הרגיל.
    12. הכי חשוב – אקונה מטטה – Pole Pole – זו אפריקה.

אורנה
    אורח

ג'מבווו לכולם!
    לא אסכם את החופשה כי אין צורך, עשו את זה לפני כלכך הרבה ועוד יעשו את זה בעתיד :), אני רק ארשום חידודים שיעזרו לכם ממש והיו חוסכים לנו מלאאא אם היינו באים מוכנים יותר..

1. טיולים – תסגרו רק עם הביץ' בויז בלי לחשוב פעמיים! ביום הראשון שהגענו אסף אותנו נציג שעובד עם המלון בשם סולומון, בחור פצצה ולא חשבנו פעמים וסגרנו דרכו את הטיול שלמחרת, אממההה הוא לא יוצא לטיולים אלה רק סוגר אותם, במקומו הגיע מדריך משעמם ומציק שכל 5 דק אומר סבבה כי אין לו משהו יותר טוב להגיד.. לעומת זאת פגשנו מחוץ למלון בחור בשם ג'ונסון שעובד עם 2 תותחים בשם מומו ופיקאסו (מופיעים בתמונות מטה ומתויגים בפוסט) שאיתם סגרנו את כל הטיולים לשאר החופשה, הם רצינים, מגיעים בזמן, דואגים להכל, תמיד במצב רוח מצויין וכיפיים בטירוף! הכי חשוב זולים משמעותית!!! ואין מה לפחד ממשטרות ועיכובים כמו שרשמו פה לפני, הכל עבר בצורה מקצועית בלי בעיות בכלל !!!

2. קרפו – תשכחו מכל מה ששמעתם המיקום של המלון הזה מושלם! (היינו בטיולים בצפון וראינו גם שם את החופים) הגאות והשפל זה הדבר הכי טוב בו!! יצאנו לטיול של 5 דק בסירה והגענו לשמורה מטורפת של כוכבי ים, אי נעלם עם חול אלוהי ומים צלולים ומדהימים ! מדובר במלון מצויין, שירות מעולה ווייב מגניב ממש!

3. חיי לילה (!!!)- תתפלאו אבל יש חיי לילה בזנזיבר, צריך פשוט לדעת ממי לבקש, מומו המקסים לקח אותנו למסיבה בשישי בערב (יש אותה כל שישי קבוע), נסיעה של 7 דק מהמלון, בחוף של מלון אחר בצד המזרחי, אחלה מוזיקה, מלא תיירים, מופעי אש, ואנרגיות מעולות! אז לא כזה מפחיד לצאת בשעות הערב למקומות מסודרים עם החבר'ה הנכונים.

4. כרטיס סים – קנינו כרטיס סים של 4 גיגה ולקראת סוף הטיול חלקנו קבלנו הודעות שהחבילה נגמרה מה שלא יכול להיות אלא אם כן התחברתי ללווין עמוס 6, מדובר פה בשיטת מצליח, אנשים שלא מבינים ילכו ויקנו סים חדש בעוד 10 דולר, מי שיקרא את הפוסט ילך לבחור שמכר לו ויבקש ויסדר לו את הקוד גישה, לא לותר ולא לשלם בנוסף על התיקון!

5. הממולצים!! – עשינו יותר טיולים ממה שחשבנו כי רצינו לראות הכל מהכל, אין צורך בכלל להתפרע, הכי ממולצים הם – הטיול בחוף לאיזור כוכבי הים והגאות והשפל, הבלו ספארי והטרקטורונים לכפרים בג'ונגל.. מי שמעניין אותו קצת היסטוריה אז אי האסירים, חוות התבלינים וסטון טאון (למרות שגם על זה הייתי מוותרת).

6. *** והדבר הכי חשוב שעשה לנו את הטיולים הם האנשים שאליהם התחברנו, תתחברו לכולם, תהיו קלילים והחופשה תהיה מהממת!
    אז תטוסו בשלום ותהנו גם בשבילנו..

אורנית
    אורח

היי חברים , אומנם זה יהיה ארוך אך מאוד יעזור לחופשה שלכם.
    אני ובעלי נסענו לירח דבש לשבוע (חזרנו אתמול ) סגרנו את מלון hideaway ,
    לגבי המלון:
    1. הוא ה-מלון הסתובבנו במלונות ליד והוא הכי מדהים שיש.
    2. הוא נמצא בחוף הכי צפוני (נורואיי) שכן של הדיימונד, לאחר שדיברנו עם מלא מקומיים הם אמרו שזה החוף הכי יפה בזנזיבר(טיולים מאורגנים באים לשם).
    3. השירות מדהים , מאוד מרצים את הלקוח שעומד מולם . הכי בחיוך ואהבה כמובן לבוא עם דולרים ולפרוט בארץ ל1$ 5$ כי אחרי שמביאים לכם שתייה או בארוחת בוקר/צהריים/ערב משאירים להם טיפים.
    4. הנוף הכי יפה , מכל חדר במלון אפשר להינות ממנו.
    5. מבחינת האוכל. אכלתי מגוון פסטות וסלטים ופיצות ויש להם מבחר רב , בעלי אכל את מאכלי הים והבשר והכל באיכות גבוהה וטעימה.
    6. אם הם יודעים שזה ירח דבש אתם יכולים לבקש ארוחה לאור נרות על הים (תמונות למטה) .
    7. אם אתם הולכים לטיול מאורגן ורוצים לקחת אתכם אוכל הם מביאים לכם lunch box.
    8. אם הטיסה שלכם אחר צהריים הצ'ק אאוט הוא ב12 . אם מבקשים הם נותנים להישאר ללא עלות עד שעה וחצי יותר .. רק צריך לחייך ולבקש יפה.
    9. יש כל ערב הופעה מהממת ושונה ,כשאנחנו נחתנו ביום שלישי יש להם ערב אפריקאי על הים .. מלא אוכל טעים ומושקע . מקבלים קוקטיילים בכניסה נהנים מהמוזיקה ומהופעה של ריקודים ומוזיקה אפריקאית.
    דגשים שכדאי לקחת בחשבון:
    #כדאי ומומלץ לעשות הכל כלול ! מכיוון שהשתיה והקוקטיילים כלולים וכך לא צריך לשלם אקסטרה. בנוסף לכך שעולה יותר לשלם למשהו קטן לאכול במלון מאשר לשלם כבר על כל הארוחות במצטבר, בנוסף לכך שהאוכל איכותי ונקי והכפרים בסביבה רחוקים ולא כדאי לאכול בחוץ מחשש לחוסר ניקיון.
    לגבי הטיולים :
    אני ובעלי הלכנו לטיול בלו ספארי שכולם המליצו עליו , בהכי כנות היה לא היה מעניין וזה היה מעייף מדיי ..
    בשביל להגיע לכל טיול צריך לנסוע שעתיים -שעה וחצי לכל צד ואין להם כבישים מסודרים או מזגן נורמלי בוואן.. מאוד לחוץ והנסיעה מטלטלת.
    עדיף להישאר במלון ולהינות מהים ומההופעות.אך אם ממש רוצים . עדיף לעשות טיול של כמה שעות ולא מהבוקר עד 6 בערב ..
    חיסונים :
    היו איתנו הרבה אנשים שלא עשו שום חיסון .. ולא לקחו את המרלון.
    אנחנו באנו עם חיסונים כי היינו אמורים ללכת לטנזיה שנה שעברה.
    אין באמת יתושים בסביבת המלון הכל נקי וגם לא בטיול שעשינו.
    לא התמרחנו נגד יתושים.
    הריון :
    אני בהריון חודש שישי וטסתי. הרופא בלמטייל אמר שאין שם נגיף זיקה (גם משרד הבריאות ). המלון נקי והאוכל נקי והכל בסדר .. נהניתי מאוד ונמנעתי מללכת לכפרים ודברים כאלה . אך היו נשים בהריון שעשו זאת והכל היה בסדר .
    שדה התעופה :
    פה הטיול יורד בגרון ומשאיר טעם רע..
    בטיסת חזור היה מזעזע ! שדה התעופה שלהם ללא מזגן חם בטירוף ללא כיסאות נורמלים לשבת לפני הצ'ק אין . חמולות של אוטובוסים של אנשים באים יחד (יש הסעה מכל מלון /חברה ) . תורים ענקיים ופשוט חוויה רעה .
    למזלי נתנו לי לעבור את התור כי כמעט התעלפתי שם אך היה שם כאוס מטורף.
    עצה שלי –
    שלמו בנפרד קחו מונית לשדה התעופה תגיעו שעה לפני שכל העולם מגיע ולא יהיו בעיות ..

גלית שרוני
    אורח

היי חברה, החלטתי לעזור לכם מניסיוני האישי ולתת לכם את המידע הדרוש לכל שלב של הטיול לזנזיבר, הייתי שם עם בן הזוג שלי ב4.4-12.4:
    1. לא לקחת סיכון וללכת להתחסן! כמה ימים לפני הטיסה נפגשתי עם רופא לייעוץ בבלינסון והתחסנתי במקום נגד צהבת וטיפוס הבטן (טטנוס תפס עדיין מהצבא). לאחר מכן הרופא המייעץ נתן לנו מרשמים למלרון שמומלץ לקחת יום לפני הטיסה, לאורך הטיול ויומיים לאחר מכן. מרשם לשלשולים והמלצה לספריי דוחה יתושים שמכיל מעל 25 דיט. יש לציין שהיה לנו שימוש בכלל התרופות ויצא לנו לפגוש זוג שחלה במלריה כי זלזלו בחשיבות הכדורים.
    2. לקחת בגדים קלים! בזנזיבר אין עונה חמה ועונה קרה, יש עונה רטובה ועונה יבשה והחום תמיד עומד על 25-30 מעלות והלחות מטורפת! העונה היבשה היא בין נובמבר לפברואר, הגשם לנו לא הפריע בטיול כלל, אפילו היו פעמים שנכנסו לבריכה בגשם.
    3. ויזה כניסה לזנזיבר היא בעלות 50$, בשדה תעופה שלהם יגידו לכם שהם לא מקבלים מזומן רק ויזה, מאסטר קארד וכו אבל תתעקשו והם יקבלו:)
    4. אם לקחתם מראש העברות מהשדה למלון חשוב לוודא את זה לפני הטיסה ולקחת את הפרטים של הסוכן שאמור להמתין לכם, היו לא מעט אנשים שחוו תקלות בנושא הזה.
    5. סים! סים ניתן לקנות בשדה תעופה ולנו אישית זה עזר בטיול לתקשר עם נהגי מוניות מקומיים וסוכנים ישראלים שנמצאים בזנזיבר.
    6. כל הישראלים נוסעים למלונות בצפון, אני ובן זוגי לקחנו מלון בקיזימקזי שבקצה הדרומי, אמנם היינו צריכים לנסוע שעה וחצי לכל אטרקציה אבל השקט והנתק שווים את הכל! היינו חמישה משפחות במלון (fruit&spice) שיש לציין שהוא חמישה כוכבים ומבין האיכותיים בזנזיבר, הישראלים היחידים ובנוסף התחברנו לנהג מונית שלקח אותנו באופן פרטי לכל האטרקציות וסייר איתנו בכפרים במחירים מצחיקים! אשמח לשלוח בפרטי את המספר שלו.
    7. המטבע המקומי בזנזיבר הוא שילינג, הם מקבלים דולרים (משנת 2006) אך כדאי להמיר מעט מהדולרים לשילינגים זה יוצא משתלם יותר כשרוצים להשאיר טיפ או נניח לדוגמה בקניית בקבוק קולה יקחו לכם דולר עד שלוש דולר ובשילינגים זה יוצא פחות מדולר.
    8. אם אתם מתכוונים לטייל בכפרים אני ממליצה לא לקחת ממתקים, כל התיירים דוחפים להם שטויות ובמילא אין להם כסף לטיפולי שיניים, אנחנו הבאנו צמידים, שרשראות, משקפי שמש, קלמרים ומלא שטויות מהסוג הזה ותאמינו לי הם היו הרבה יותר מבסוטים:)
    9. היעד פחות מתאים בעיני לילדים, כל משפחה שנתקלתי בה הילדים היו תקועים עם הפרצוף במסך של הפלאפון או נראו משועממים.
    10. אין צורך לחשוש מהאוכל! בעלי המלונות הם לרוב אירופאים והאוכל ברמה גבוהה! בחוץ כמובן שלא יצא לי לאכול וגם העדפתי כך.
    11. בלו ספארי (איים נעלמים ושנורקל באמצע האוקיינוס), ג'וזאני פארק וטרקטרונים אלו האטרקציות המומלצות שלי. שמעתי שהספארי מעולה אבל לא עשיתי אותו.

דניאלה
    אורח

אז חזרנו מזנזיבר המושלמת ומקווה לספק לכולם את כל המידע שצריך (זה הולך להיות ארוך).
    מלון:
    הילטון דאבל טרי בצפון(הכי צפוני), מלון מאוד יפה, נקי ומסודר.

החסרונות של המלון הם הארוחות ערב שהיו מאוד דלות, אנחנו לא אוכלים בשר בחו"ל אבל חלבי כן ולא היה פיצות / פסטות נאלצנו לאכול במסעדה/בר של המלון וזה בתוספת תשלום בזמן שבמלונות אחרים זה לא ככה.

הארוחת בוקר מאוד טעימה, חביתות לחמים טריים קרואסונים מעולים, מיצים טריים וקפה הפוך מושלם
    כל יום אחרי ניקוי החדר משאירים לך 3 בקבוקי מים סגורים וחדשים.
    חוף הים של הילטון מהמם ניתן לראות את הגאות והשפל שם בצורה מדהימה
    אזור לשהות בו:

מי שאוהב חופים כחולים ויפים אין ספק שהצפון הכי יפה בזנזיבר
    ככל שמתקדמים מהילטון אחורה לכיוון מלון היידאוי וגולד נהנים מחופים בצבע תכלת מושלמים נופים פשוט מהממים כמו בתמונות.

טיולים:
    1. ספארי בלו – עם עלי סולימן התותח Ally Suleiman – הלגונה הכחולה טיול שפשוט אסור אסור אסור לוותר עליו !!! משהוא כמו שעה וחצי נסיעה לכל כיוון (מהצפון) מגיעים לאי שמשם שטים בסירה(הינו 12 אנשים בסירה) במהלך השייט עוצרים לתמונות עם כוכבי ים מהממים ומגיעים לאי הנעלם
    האי הכי יפה בזנזיבר מים תכלת חול לבן פצצה לתמונות, שם עלי נתן לנו פירות טעימים בטירוףףף!
    ומשם המשכנו לאי נוסף שניתן לראות גם שם גאות ושפל עוצר נשימה
    עצרנו שם לצהריים, דגים ציפס אורז וקצת קניות מהמקומיים.
    משם המשכנו בהליכה בתוך יער נחמד עם נופים יפים וחזרה לשייט לנקודת ההתחלה
    טיול הכי כייף שם ולא לוותר על עלי שהעביר לנו את החוויה בצורה הכי טובה שניתן,אמין חברותי יודע עברית תמיד שמח ומצחיק בטירוף. עלות הטיול 40 דולר לאדם (שימו לב-לכל בן אדם שני קוראים שם עלי, מדובר על עלי סולימן).
    2. טיול טרקטורונים – חברה איטלקית לא קשור לאף מקומי שם זה רק אדם אחד שנותן את הטיול הזה. קוראים לה ניקי
    שעה בערך נסיעה מהצפון עושים טיול עם הטרקטורונים לתוך הכפרים של המקומיים טיול פשוט מושלם וכייף חוויה מדהימה
    תביאו לילדים מתנות ממליצה להביא להם דברים לשימוש עתידי ורחוק וגם אוכל לא ממתקים אלה אוכל הם רעבים.
    גם בגדים זה מעולה ! פיגמות וכ'ו … עלות הטיול הייתה 120 דולר לאדם ועוד הסעה לכולם ב85 דולר משהו כמו 8 דולר נוספים לאדם
    3. אי האסירים(צבים) יער ג'וזני(קופים) וסטון טאון-אי האסירים נחמד גם פה שטים מה-סטון טאון לאי שהיו בו לפני הרבה שנים אנשים חולים שם(לא לפחד) יש מתחם ענק של צבי יבשה בגודל עצום צריך לראות כדי להבין. שם גם מאכילים אותם
    יער ג'וזני חוויה מטורפת לא לוותר על זה!
    הולכים בתוך יער עצום ורואים מלא מלא קופים מצלמים אותם וכ'ו… חוויה ממש כייפית
    סטון טאון מיותר מאוד משעמם לא נעים להסתובב ליד מיליון אנשים שרק רוצים שתקנה מהם עלה לנו כל הטיול 30 דולר לאדם. גם את זה סגרנו עם עלי סולימן.
    4 טיול נוסף שלצערי לא עשינו זה צ'יטה רוק-. מי שרוצה צריך להזמין מהארץ כמה שיותר מהר כי אין שם מקומות שבוע וחצי קדימה. חברים שלנו היו ונהנו מכל רגע, יש שם חיות מהממות מעולפות שנותנים לגעת בהם, להאכיל אותם ולהצטלם. ולא החיות לא מסוממות כמו שאנשים חושבים..
    מאסג'ים : מומלץ מאוד – צמוד למלון גולד בקומה השניה מעל הקיוסק יש בחורה נחמדה עלה לנו שעה 15 דולר לאדם
    טיפים חשובים: מי שלא מסתדר כלכך עם האוכל שיקח מהארץ כל מה שאתם אוהבים חטיפים עוגות ומה שתרצו
    בנוסף יש את מלון סופיה שמציע אוכל כשר ומאוד טעים
    אנחנו הזמנו ארוחת שישי מהם והגיע לנו ישר למלון חם טעים וכשר. יש מבחר גדול של אוכל
    כסף: לקחת דולרים קטנים כמה שיותר הכל שם נורא נורא זול ואם תתנו שטר של 50 או 100 דולר נורא קשה לקבל עודף לכן תקלו עליהם ועליכם.
    אוכלוסיה: אנשים נחמדים בטירוף כל היום שמחים שרים קצת אדישים אבל ככה הם מתנהלים שהכל בסבבה שם

צ'ולוס בר: נמצא בין מלון הילטון לבין דיימונד בר של ישראלים גם להם יש אוכל טעים אווירה נחמדה מוזיקה טובה תפנו שם לשיר אילן Shir Ilan-michael ולבעלה אנשים חמים וטובים יעזרו לכם בכל שאלה או בעיה
    דבר אחד שלא ראיתי מעולם שהוזכר בקבוצה וחשוב לי להגיד, הכבישים שם מזעזעים ברמות.
    כל כניסה/שביל לכיוון מלון(אני מדברת על הצפון כמובן)היא פניה מטלטלת מאוד אין כביש מסודר הכל חולות בורות שלוליות חוויה קצת לא נעימה מי שסובל מכאבי גב יהיה לו מאוד קשה לנסוע שם אבל שזה לא יבאס מסתדרים בכל דרך, מי שלא יצא מהמלון לא ירגיש את זה כלכך – יש גם מוניות בים שזו סירה שלוקחת אותך לאן שתרצה רק דרך הים.
    שדה התעופה ממש דל אבל לא מזעזע כמו שתיארו פה בקבוצה הוא פשוט מתאים למקום (מדינה מאוד עניה) בכניסה יש לשלם 50 דולר בויזה בנלאומית אם מתעקשים איתם ניתן גם לשלם במזומן אנחנו העדפנו רק מזומן
    קניות אין בכלל !!! חוץ משלים כאלו לים, תיקי קש ותכשיטים מגניבים אין כלום.
    יתושים: אין הרבה כמו שתיארו כאן אבל חשוב לקחת ספריי דוחה יתושים שמנו כל בוקר וזה הספיק לכל היום.

המלצה מאוד מאוד חשובה – תיצרו קבוצת ווצאפ עוד מהארץ עם אנשים שנוסעים בתאריכים שלכם אני בניתי קבוצת ווצאפ מהארץ ונפגשנו כבר בשדה והינו כל הטיול ביחד נשארנו חברים היה לנו כייף ומצחיק ברמות זה מאוד כייף במקום כזה שיש חברה ישראלים יחד.

בגלל שהינו כל היום ביחד אז יצא לנו להיות גם במלון גולד וגם במלון הידאווי 2 מלונות פשוט מושלמים מי שסגר לשם יכול לדבר איתי בפרטי בכייף על זה
    חיסונים: אני עשיתי בעלי לא. הכל בסדר עם שנינו
    אם יש צורך או לא אני לא המקור לתשובה שכל אחד יעשה מה שנוח לו וביעוץ רופא אבל עדיף לעשות לכל מקרה.
    כדורי מלרון לא נגענו ולא לקחנו שוב אני לא המקור להגיד אם כן או לא אבל אני חושבת שזה מאוד מיותר במיוחד אם לא נוסעים לטנזניה.

לשתות מים רק מבקבוקים סגורים! ואתם תשתו מאא שם.
    קרם הגנה : להימרח כל יום השמש שם מאוד חזקה גם שנראה לכם שאין שמש אז יש ונשרפים.
    תרופות : תביאו כל מה שתוכלו אנחנו לא הינו צריכים ברוך ה' אבל זה תמיד חשוב שיהיה.
    הביץ' בויז : באיזה שהוא שלב כבר לא יהיה לכם כח לשמוע אותם 🙂 אבל אין מה לעשות הם נמצאים על החופים כל היום הם לא עושים שום דבר רע רק מנסים לשכנע שתקנו מהם טיולים-לא לקנות מהם.
    מקווה שנתתי מספיק מידע במידה ולא אשמח לענות על הכל בפרטי, תרגישו חופשי.
    בנוסף לטלפונים של מדריכים, צ'ולוס, טרקטורונים, נהג מונית אמין, עלי סולימן המקורי חח וכו'
    בקיצור מקום חלומי מושלם פשוט גן עדן אני כבר מתגעגעת!!!
    וכמו שכולם אומרים שם אקונה מטטה 

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
ביטוח נסיעות לחו''ל
כרטיסי ספורט

עדכוני מבצעי נופש

הורדת אפליקציה
חופשה בישראל